Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem lusterko od MII po lifcie sensor ma na dole, wygląda identycznie ja MIII.

Zobaczymy jak przyjdzie paczka, biorę się za montaż.

 

 

Lusterko zamontowane, pasuje idealnie.

post-74615-0-95546100-1447085569_thumb.jpg

Edytowane przez Rafal1504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem za łącznie 70 zł lusterko od RS z 2014 r, czy ktoś może mi łopatologicznie, krok po kroku wytłumaczyć jak mam to zamontować? Czy zdejmuje moje oryginalne lusterko z tej kulki na której sie obraca do ustawiania czy też demontuje je razem z tym aluminiowym elementem? Przednia osłona lusterka z RS posiada żaluzje i jakiś czujnik wewnątrz, ja mam Coupe z 2012 r z klimatronikiem ale moja osłona nie ma takiego czegoś. Co to za czujnik?

post-52188-0-73354800-1450800974_thumb.jpg

post-52188-0-75725800-1450801001_thumb.jpg

post-52188-0-76784900-1450801017_thumb.jpg

post-52188-0-93092300-1450801033_thumb.jpg

post-52188-0-96439500-1450801048_thumb.jpg

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Dlatego wkrętakiem delikatnie te elementy rozłączasz. Na pierwszej stronie wątku masz opis jak zdjąć lusterko. Ja ze swojego doświadczenia mogę dodać, że po zdjęciu osłony plastikowej, należy dół uchwytu lekko pociągnąć do siebie i całość ciągnąć do dołu. Jak rozmontujesz blaszkę od uchwytu zrozumiesz dlaczego tak trzeba zrobić :). Fajnie, że udało Ci się kupić sztukę z wtyczką. Ja dopiero za 3 razem kupiłem sztukę która w miarę nie ma przebarwień na lustrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zgodnie z instrukcjami ale jakoś nie widzę żeby był efekt, co się stanie jak pomylę plus z masą? Lusterko powinno się ściemniać od razu czy po jakimś czasie? Po zasłonięciu sensora od strony szyby i świeceniu we wnętrzu dioda ze smartfona jakoś nie widzę efektu ściemniania, ustawiłem za autem inne auto na długich i też nie zaobserwowałem żeby coś się wyraźnie ściemniało. Na zdjęciu układu lampki przyjąłem, że prawy kabel ten jasny z centkami to minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwróceniu przewodów okazało się że na światło smartfona lusterko reaguje, całe szczęście że zastosowałem oprócz złączki przy samym lusterku, dwie złączki na przewodach przy lampce. Przyjąłem ze jasny to minus bo lutowany jest do obwodu okalającego lampkę i dochodzącego tylko do żarówek a nie do włączników, wiem że powinienem zmierzyć wcześniej miernikiem ale nie mam go w domu akurat a korciło mnie żeby coś przy aucie podłubać. Po pomyleniu plusa z minusem miałem wrażenie jakby lampka jaśniej świeciła.

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam, chciałem zapytać odnośnie lusterek fotochrom. Posiadam Renault Megane 3 - 2009r mam zwykłe lusterko, chciałbym zamienić na fotochromatyczne. To co wiem, że do meganki 3 pasuje lusterko fotochrom od meganki 2, chciałem zapytać czy od laguny/scenica obojętnie 2 czy 3 będzie pasowało również czy tylko od megane 2 ??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lusterkami nie do końca jest tak, że pasują idealnie od II do III. Na początku uwierzyłem w takie opinie na forum i zamówiłem do scenica III lusterko od scenica II ( bo zdecydowanie tańsze). Na dzień dobry musiałem przełożyć mocowanie bo nie pasowała obudowa lusterka. Po doświadczeniach z poprzednim samochodem ( Zafira pierwszej generacji) stwierdziłem, że coś słabo to ściemnianie w renault działa.. znaczna poprawa nastąpiła kiedy kupiłem lusterko od scenica III. Różnica polega na umiejscowieniu sensora, w III dach mocno schodzi w dół i sensor umieszczony jest na dolnej krawędzi lusterka, inaczej niż w II, zastosowano też chyba inny element światłoczuły bo szybkość działania jest o niebo lepsza. Ze swojego doświadczenia polecam zakup takiego lusterka jakie przewidział producent, okazuje się, że szczegóły czasem mają ogromne znaczenie, pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!