Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupiłem lusterko od M_II i nie było problemu aby je zamontować w M_III. Wyczepiłem stare lusterko i wczepiłem nowe. Kostka dwa piny +12V i masa.

 

A miałeś wcześniej lusterko zwykłe bez sensorów czy z czujnikiem deszczu i zmierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tylko wymiana lusterka a ja muszę cały komplet z obudową i maskownicą na kable. Nurtuje mnie jeszcze co jest na szybie wokół uchwytu? Czy to jest czarna folia i czy ona jest demontowalna? Jeśli tak to również trzeba by to nakleić aby kabli i uchwytu nie było widać od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W jaki sposób zdjąć stare lusterko? Ciągnie się w górę czy w dół? Przekręca się jakoś? Pamiętam, że w golfie się obracało i schodziło a tu jak jest?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzeje temat. W którym miejscu szukać ew. kostki do lusterka? Mamy megi z tego roku i bardzo brakuje fotochromatycznego lusterka. W moim C5 ściemniają się nawet lusterka boczne, więc trzeba założyć wewnętrzne. Właśnie zdemontowałem maskownicę i idą tam dwa kable, jeden do czujnika w szybie a drugi od klimy, co ciekawe biegną do niego 3 albo 4 przewody a czujnik klimy ma tylko dwa przewody. W przypadku braku ori instalacji może ktoś powiedzieć jak z biegunowością lusterka? Jest to bez znaczenia? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za schemat,

wczoraj kupiłem lusterko z MII na 2 pinach, poszukam odpowiedniej wtyczki w garażu żeby to podłączyć jak Pan Bóg przykazał.

profilaktycznie przemierzę lampkę gdzie jest + a gdzie minus, na wcześniejszej stronie jest fajne zdjęcie jak się wpiąć w lampkę.

może przy weekendzie będę miał wolne 15 min na lutowanie :)

Pozdrawiam

 

Dodano: 21 paź 2015 - 16:32

Kurcze ciągnę za to lusterko w dół i do siebie i nie chcę zejść z mocowania. Boję się że szyba pęknie albo wyrwe to mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie blaszki to trzymają więc nie powinno być takiego problemu z demontażem. lusterko kupiłem z MII za 30zł w stanie idealnym. aktualnie najtańsze lusterko z MIII jest za 159zł na all a różnica to że sensor w MII jest u góry a MIII u dołu lusterka.

 

Dodano: 28 paź 2015 - 12:16

dziwna sprawa bo nie działa :D podłączyłem do lampi zgodnie z zdjęciem z poprzedniej strony, może coś z polaryzacją jest poknocone w lusterku z MII ?

mam nadzieje że jak się pomyli + z - to się nie sfajszyło lusterko. w weekend posprawdzam czy napięcie dochodzi do lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłaniałem ten od strony szyby, a na ten od strony wnętrza świeciłem latarką i nie wyglądało że się sciemnia. Trudno będę kombinować z podłączeniem. Dziękuję za pomoc Pozdrawiam

 

Dodano: 01 lis 2015 - 21:19

Lusterko działa, ale przy okazji odkryłem dla czego Lusterko z MIII ma sensor na dole a nie u góry lusterka jak MII. Inny układ klapy i linii dachu sprawia że mniej światła pada na czujnik i później się sciemnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!