Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Rbit, ja teraz przejezdzilem jeden sezon na ER300 i polecam, bardzo dobra opona <piwko>

 

Właśnie wczoraj założyłem komplet, wybór po testach ADAC'a. Na teraz po tak krótkim dystansie mogę jedynie napisać, że te opony są jakby "twarde". Tzn. utwardzają zawieszenie, coś jakbym wynienił amortyzatory na mega twarde gazowe. Niektóre nierówności nieźle czuję na kręgosłupie. Dziwne to trochę. Dodam jeszcze, że subiektywnie są bardzo ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mozna sobie potestować opon

ja dziś miałem okazje potestować nowy produkt koncernu GY KELLY mimo że to klasa budget to całkiem przyjemne opony, mieszanka miękka, bieżnik w miarę cichy jak na oponę kierunkową, na mokrej jezdni (testowaliśmy na specjalnie zalanym torze) opona miała tendencję do bocznego uślizgu przy 80km/h na prostym bez zjawisk negatywnych.

Próba hamowania też nie wypadła dość tragicznie a nawet powiem że na dobrym poziomie 41m ze 100km/h, hamowanie na mokrym również nie sprawiało problemu jednak dość szybko zaczynał reagować system ABS.

Jeśli ktoś ma mało środków na nowe opony szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem na etapie wymiany opon i tak codziennie przeszukuje allegro, dziś znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item619997840_205_50...sc_idealne.html

Informacja od sprzedającego: produkcja DOT4408. Czy jest dalszy sens interesowania się tym, za takie pieniądze??? Pozdrawiam i dziękuje za odp.

[kolego na forum jest zasada określona w pkt mówiący co należy zrobić przed założeniem nowego tematu twoje pytanie dotyczy opon letnich więc zadajemy je w już istniejącym temacie :mrgreen: ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre gumki ale nie na moją kieszeń, już pisałem w tym dziale miałem ostatnio okazje testować nowe produkty goodyear marka KELLY jak na ten przedział cenowy bardzo dobre opony do miejskiej jazdy idealne jak i sprawujące się na trasie. W ten piątek jadę na testy opon interstate tires wrażenia przeleję na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm szkoda słów jeśli biorąc pod uwagę oponę niższej klasy,

be6fbe461be0eab3.jpg

jako takie odprowadzanie wody ale po łuku na polewanym asfalcie nowa fiestka się ślizgała, o hamowaniu nie chciałbym wspominać bo w przypadku poprzedniego testu opon kelly byłem pewny założyć się i hamować przed ścianą budynku tu nie byłem taki zdecydowany.

616c7b1540db6fab.jpg opona sportowa we wszystkich rozmiarach posiada osłonę felgi opisze to krótko: taka sava inteso / barum bravuris do jazdy miejskiej owszem ale przy normalnych prędkościach.

był to jedyny test w jakim uczestniczyłem na którym organizator nie zapewnił nawet 5l wody pitnej dla uczestników ja to oceniłem jak szkoda było mojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W przyszłym roku musze wymienić u siebie opony i już teraz obserwuje co jest na rynku i na co zwrócić uwagę. Zinteresowałem się tymi Kelly ale nie produkują opon w rozmiarze 205/60/16

Co do Kumho to jednak mało opinii jest...

 

Do poprzedniego autka oponki kupowałem poprzez opony.com - ale zacząłem porównywać ceny na allegro i można kupić oponki nawet 50zl na sztuce taniej tyle że data produkcji np. 2007. Na 4 oponach wychodzi 200zl... a to kusi. Co sądzicie o zakupie takich opon ?

 

Jeszcze jedna sprawa - zimowe opony mam w rozmiarze 205/55/r16. Profil troszke za niski i tej zimy pogiąłem felgi (pierwszy raz w aucie mi się to zdarzyło).

I teraz mam pytanie czy warto zainteresować się zakupem opon o niższym profilu 55 niż 60 ale z ochroną rantu felgi (55 są prawie 100zl tansze niż 60 na 1 szt.) czy jednak brać 60 ? Ma ktoś porównanie w praktyce jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!