Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

poczekaj do wiosny być może wejdą nowe modele jedynie niektóre firmy mają promocje na opony np w styczniu mają upust na letniaki, jeśli nie masz drugiego kompletu felg to zakup opon teraz jest bezcelowy wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, jak wygląda sprawa z ET w felgach. Przeczytałem ten topic, jak też poradnik, i no mimo tego że wiem co to jest te ET, to nie wiem jak to się ma do tego co chcę kupić :mrgreen:

 

Planuję felgi 17'', i opony 205/45. Czy felga 7x17 ET 35 czy ET42 będzie lepsza? Czy może lepiej przy takich oponach 7.5x17? Jak znowu przy 7.5x17 będzie wyglądać sprawa z ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 17 calach proponowałbym raczej ET35 koło wyjdzie lekko na zewnątrz aczkolwiek ET 42 również podejdzie tylko koło będzie bardziej schowane różnic między tymi wartościami wynosi 7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co dobrego (lub złego) powiecie o oponach Bridgestone Potenza 050A 205/50R17? Wygrywają w teście ADAC, ale biorę też pod uwagę wiarygodne opinie innych użytkowników.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych gum. Sprzedawca informuje, że są one asymetryczne i nie ma znaczenia czy założę je na prawą czy na lewą stroną samochodu, bo chyba nie ma opon jednocześnie asymetrycznych i kierunkowych?

bridgestone_potenza_re050_l.jpg

 

Ile może kosztować odnowienie alufelgi 17"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baad74 jeżeli na oponie nie ma oznaczeń inside i outside można ja montować jakkolwiek ale zachowując jeden wzór po danej stronie pojazdu.

czyli jak dasz ta opone jak na obrazku na tylne lewe koło to na przód również musi pójść w tym samym układzie, po prawej stronie odwrotnie niż na lewej z zachowaniem przód=tył

zamontuj je jak na tym poniższym zdjęciu:

42843c80fd922687.jpgbb0b8778dd3b646e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurier przywiózł gumy. Są asymetryczne tzn. z jednej strony opony jest napis INSIDE a z drugiej OUTSIDE. Wyglądają mniej więcej tak:

Bridgestone_RE050A.jpgre050.jpg

Zwróć uwagę na to, że nie jest to lustrzane odbicie tak jak na twoim rysunku. Bieżnik układa się w inną stronę. Ale chyba tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baad74, no właśnie ja wykonałem lustrzane odbicie bo tylko pokazywałem ci jak to ma miej więcej wygladać co do odpowiedniego montażu nie muszę tłumaczyć że inside to tą stroną do środka samochodu ...<piwko>

inaczej tej opony nie założysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a outside na zewnątrz samochodu - przecież to "oczywista oczywistość" <piwko> Po prostu zastanawia mnie trochę inny układ bieżnika dwóch kół zamontowanych po przeciwnej stronie auta. Idealnie by było tak jak na Twoim rysunku, ale takich opon chyba nie ma, ponieważ musiały by być prawe i lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!