Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 225/40 na feldze 7,5x18 i moim zdaniem jest jeszcze balon... tak mi koledzy mówią ale oni mają profile po 35 to sie śmieją ze mnie... :evil:

 

[ Dodano: 2007-11-06, 21:54 ]

Basenji, co do 18 to nie bój sie w porównaniu do 17 prawie zadna różnica w komforcie, jedynie co to bardziej ściaga na koleinach tzn nie widać ze jest koleina a auto ciagnie gwałtownie do rowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ....

Zważyłem dziś swoje nowe opony zimowe 175/70 r13 - ważą 6,45 kg sztuka (25,8 kg za 4).

 

Więc tak sobie myśle, że jednak małe felgi mogą z 5 kg ważyć (lekkie stal i lekkie alu).

Robak pisał, że jego koło+opony ważą 10 kg. Letnie oponki troszkę zużyte pewno z 5 kg i z 5 kg lekka wersja felg.

 

ps. dla porównania opony rowerowe grube (szerokie na 4-5 cm) do rowerów górskich ważą od 0,4-1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek - dokładnie to co napisałeś.

I nie zawsze doświadczony kierowca (czyli ja) prowadzi pojazd.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Na forum meganetwo owners.uk są fotki nawet z 21". Ale takie gumki to dobre są w Angoli, nie u nas.

zdrówko :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, ty daj spokuj z tym zawiasem - narypanie masz. Powinienes walcem jezdzic ;-), bo dopiki nie bedzie szurac bebechami po ziemi to nie bedziesz zadowolony.

Kolor faktycznie sredni :-) Chyba, ze laska tym jezdzi, poza tym musialbym zobaczyc na zywo.

Nie wiem czy w Anglii sa na tyle idealne drogi, zeby spokojnie jezdzic w takich butach. Poza tym trzeba pamietac ze np. krawezniki sa wszednie. A im nizszy przofil tym ciezej pokonywac.

Ja czekam az bedzie sie nakladalo 5 milimetrow gumy bezposrednio na felge i koniec 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat, musze kupic letnie opony.Mam do wyboru:

1. Barum Bravurius 195/65R15 H cena za sztuke 182zł

2.Yokohanma AA01 91T 195/65 R15 T cena za sztukę 200zł

co byście wybrali, może ktoś miał doświadczenie z tymi oponami?!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

teraz kupujesz letnie! ale może są tańsze. Ja nie polecam opon Barum miałem przy 19

175/70 R13 tragedia głośne i to strasznie, na wodzie pływały. Wybrałbym Yokohamy ! Tym bardziej że różnica w cenie żadna.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Misiael, ja kupiłem auto na P7. Według mnie dobra opona ale bez rewelacji. Opony miały przelatane 1 sezon z zostało może z 5mm do wskaźnika. Wszystkie Pirelli bardzo szybko się ścierają. W Clio miałem Pirelli Eufori@ Run Flat. Opona za kupe kasy (1200zł za sztukę) i to samo, 2 sezony przelatałem i na trzeci sezon auto sprzedałem (ale to już był ostatni sezon dla nich przy naprawde delikatnej jeździe). Teraz kupiłem najnowszego Continentala, mianowicie SportContact 3. Laguna 3 na nich wychodzi. Opinie o Continental SportContact 2 i 3 są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina Właśnie też jeżdżę służbowo na Continentalach i wcześniej je miałem w Hondzie... byłem bardzo z nich zadowolony... zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Opony Pirelli kupiłem razem z felgami więc dużego wyboru nie miałem. Myślę, że przejeżdżę sezon i zobaczę jak będą wyglądały. A potem najwyżej powrócę znów do Continentali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato muszę kupić 2 oponki i zastanawiam się bo znalazłem w promocji takie coś:

 

http://www.opony.com/opony/47556_goodyear_excellence.html

 

Co o tym sądzicie? Cena jest rewelacyjna, a bieżnik podobny do michelinek na których kupiłem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!