Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem takich 4 sztuki. Zakładam na wiosnę - liczę na to, że będą się spisywać. Słyszałem o nich dużo dobrego, ale sam jeszcze na nich nie jeździłem, więc wszelkie informacje mam z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Pirelli P7 w rozmiarze 205/55/16. Jeżdżę na nich od tygodnia ale sprawują się naprawdę dobrze. Nie ma żadnego aquaplaningu. Na mokrym mi sie nawet ABS nie włącza przy mocnym hamowaniu a na suchym się super trzyma drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiael mam takie same oponki i ten sam rozmiar. Jeszcze niezamontowane, ale jakoś na dniach jadę do speca nowe obuwie założyc, tylko czekam, aż pogoda będzie odrobinkę lepsza:) na dobrą sprawę to mnie uspokoiłeś, bo nie byłem pewien jak się będzie oponka sprawowac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od dziś śmigam na Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE 195/65/15.

Zakupione na www.opony.pl - wieczorem zamówione, rano o 9:00 dostarczone - polecam :?:

Cena super - 201zł - u mnie gumiarze wołali od 250 do 270 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę zaopatrzyć się w nowe oponki na lato, rozważam Firestone TZ200 i Fulda Ecocontrol w rozmiarze 195/65 R15. Pierwsze mają indeks H, drugie indeks T. Na które się zdecydować? Liczę na pomoc, bo za dużo tego wszystkiego. A może inny model w podobnym przedziale cenowym wart jest zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Skłaniałem się właśnie bardziej za Firestone. Rok temu kupiłem wynalazek pod nazwą Insa Turbo, dałem się omotać klientowi. Poprzedni sezon jeździły nawet ok, ale teraz przed założeniem letnich kół nie dają się zupełnie wyważyć mimo, że leżały prawidłowo na alusach przez zimę. Chcę kupić opony na których bezpiecznie przejadę kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię. Szybko się te opony zużywają, słabo trzymają w zakręcie. Pozostawiają po sobie raczej niedosyt i rozczarowanie. Proponuje poczytać opinie na stronie http://www.opony.interia.pl można dowiedzieć sie dużo ciekawych rzeczy o oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe już "po ptokach" jak to sie mówi, nie wymagam od opon za 260zł/szt właściwości jezdnych z kosmosu, tak jak pisze jak przejadą 30-40tyś km będę w pełni zadowolony :P

poza tym na tym serwisie dziwny system oceniania jest... niby ludzie narzekają a opona ma ocene 5/6 hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin30lbn opinie o których piszesz są pisane przez użytkowników często są to laicy, i często są to mało niefachowe wypociny mówiące o stereotypach danej marki opon.

na przykład: jutro wszyscy z forum wchodzimy na stronę opony.bla.bla.bla i piszemy dajmy na to 200 opinii pozytywnych dla opony marki nakang made in china, uzyskując w ten sposób notę rzędu 4,8-5,0,

a np dla michelein'a 200 opinii, że to szrot i w ogóle mogą zacząć produkcję gumy do żucia a nie opon, obniżymy jego notowania do poziomy 3,8-4,0,

i teraz na stronę wchodzi laik i czyta pierdoły następnie przekazuje je dalej następnemu i tak tworzy się opinia....

teraz do celu lepiej poszukać testów danej opony na stronach ADAC lub TUV i opierać sie głównie na tych profesjonalnych testach opon.

Ja swoją wiedzę opieram głównie na testach kierowców w firmie w której komplety wystarczają na rok, np wierutnym kłamstwem jest rewelacyjna wg reklam Dębica Passio 2 samochód na oponie założonej w marcu przejechał już 15 000 km na kołach stwierdzam brak opon.

Oczywiście można czytać opinie na stronach wspominanych przez kolegę ale należy brać to z dozą ostrożności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

z faktu ze sie za bardzo nie znam odnośnie motoryzacji, pytam bardziej doświadczonych użytkowników. Problem mam z doborem oponki do mojej fury. Jeżdze Scenicem z 2003 roku. W tej nowej budzie, z silnikiem 1.5 DCI. Chce kupić sobie nowe oponki no i zupełnie nie wiem jakie... Teraz mam jeszcze fabryczne Continentale, ale sa juz łyse, wiec chce zainstwestować w nowe... Rozmiar ich to 205/55/16 :P

 

http://www.motostrada.pl/opony/49056_x_.html

 

czy te oponki pod linkiem sa dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!