Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdżę na nokianach od 4.2014. Przejechane około 8-9 tyś. Wyglądają jak nowe. Ja nie narzekam ale nie jestem też wybredny i poruszam się wyłącznie po mieście (jeżeli to ma znaczenie:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej.

Czas najwyższy zmienić opony z zimowych...

Dopiero dziś zauważyłem, że tylna prawa opona ma nieco inną konfigurację niż pozostałe, mianowicie 205/55/R16/94H , podczas gdy reszta to 205/55/R16/91H

Rozumiem, że przy zakupie letnich pilnować konfiguracji 205/55/R16/91H, tak?

Polecicie jakiegoś dobrego producenta?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o nalewkach? Do auta z rocznymi przebiegami poniżej 9tyś. praktycznie wyłącznie po mieście. Jedyna "trasa" to 100 km po świeżej obwodnicy Lublina raz na dwa miesiące. Budżet na nowe laczki uszczuplił komplet cewek;) ale nie w tym rzecz. Wg mnie lepiej kupić nalewki jak jakieś opony firmy pochujamitakosa z Chin. A jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup opony wielosezonowe, albo coś letniego z niższej półki, ale bezpiecznego np. Dębica, Kormoran, Dayton, Sava, Nexen etc. a nie coś, czego czasem nawet nie można wyważyć.

Dość szybko w górę pną się opony Nankang (Tajwan), Nexen (Korea Południowa) i Falken (Japonia), które oferują dobre osiągi w niezłej cenie.

Zdaje się, że w tym roku Kumho i Hankook odkurzyły swoją ofertę i zeszłoroczne opony mają niezłą cenę.

Tak więc jest w czym wybierać.

Opony to bezpieczeństwo, a tu nie można sobie pozwolić na głupie oszczędności.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankooka założyła moja siostra w Scenicu I. W tej cenie w sumie nic lepszego nie było, powiem, że źle nie jest, ale szału nie robi. Trochę głośniejsze niż moje w MII, a jako że to SI (van) to w zakrętach trochę się bałem sprawdzać trzymanie opon, bo czułem, że to nie to. Jednak do spokojnej jazdy można polecić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!