Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz założone jakieś Michelin 205/60/16. Myślałem założyć coś o mniejszym profilu (55). Szukam coś w okolicy 200zł.

W tym aucie powinieneś mieć założone właśnie 205/55/R16, bo taki jest standardowy rozmiar :)

Z tych co pokazałeś warto się zastanowić nad Presto.

Sąsiad ma, są cichsze od Conti PC2, dobrze trzymają się drogi i ich cena jest odpowiednia.

 

Dodano: 09 lip 2015 - 18:41

A co sądzicie o pirelli p1 cinturato verde 91 H do Meganki kombi 1,5 dCi do jazdy głownie w mieście ( 90 %).

W tej cenie IMHO lepiej wziąć GY EfficientGrip, albo Michelin Primacy 3.

Micheliny są bardzo trwałe i ciche, warto je rozważyć.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poczytałem trochę o oponach i raczej nie zdecyduję się na Dębicę. Zastanawiam się teraz nad Dunlop Sport BluResponse ewentualnie bardziej budżetowe Hankook Ventus Prime2 K115. Zależy mi na tym żeby było cicho i żeby bieżnik nie leciał w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie fuldy ecocontrol i będziesz zadowolony. Sam jeżdzę na nich już 5 sezon i mają jeszcze około 3 mm do znaczników zużycia. Czyli mają ok 4,6mm bieżnika, a przejechały już dobre ponad 50tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli EcoControl, to mogę one co najwyżej wentyle nosić na Michałkami CrossClimate.

Miałem Fuldy, teraz mam Micheliny CC, pod względem przyczepności na suchym, mokrym i hałasu Fuldy zostają daleko w tyle.

Przy ruszaniu na mokrym Fuldy potrafiły zerwać przyczepność, a przy hamowaniu dość szybko włączał się ABS, na CC nie ma o tym mowy.

Subiektywnie te Micheliny wypadają lepiej niż Continental Premium Contact 2, które miałem bezpośrednio przed Michelinami.

Jak nie patrzeć Conti stoi w rankingu wyżej niż EcoControl.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie te Micheliny wypadają lepiej niż Continental Premium Contact 2, które miałem bezpośrednio przed Michelinami.

Jak nie patrzeć Conti stoi w rankingu wyżej niż EcoControl.

Owszem Conti PC2 jest droższe i ponoć bardziej sprawne jak Conti EC3 czy nawet 5 choć tu już jest sprawa dyskusyjna, Jednak PC2 są oponami niszowymi o dedykowanym przeznaczeniu i dlatego szybciej się zużywają Od EC3.

Już od kilku lat takie opinie są wszędzie gdzie opinie o Conti można znaleźć.

Ja mam już nie pierwszy komplet Conti EC3 (wcześniej EP, jak jeszcze były dostępne) i nylonowych michelinów energy saver nawet nie można z nimi porównać. Jestem szczęśliwy, że jeszcze w dobrym stanie tego dziadostwa się ze sceniola pozbyłem. (miały iść na przemiał ale co oponiarz z nimi zrobił to już nie moja broszka, może ktoś je dociera do końca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił continental PC 2 przy tak małych przebiegach spokojnie starczą i zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa (mam takie na sceniku I). Napewno nie polecam opony falken totalna porażka ABS włącza się nawet na suchym asfalcie dobrze że to ich ostatnie dni na felgach mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już nie pierwszy komplet Conti EC3 (wcześniej EP, jak jeszcze były dostępne) i nylonowych michelinów energy saver nawet nie można z nimi porównać.

Ja wymieniłem PC2 na CrossClimate i w moim przypadku na Michelinach jeździ się lepiej, niższe spalanie, cichsze, lepsze na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!