Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję już letnich opon do mojej Megi i chciałem się poradzić Was drodzy użytkownicy która z tych 3 będzie najlepsza ? Jeżdżę sporo po mieście, 2-3 razy w tygodniu trochę dłuższa trasa a i w ciągu roku zdarzy się wyjazd za granice. Mój styl jazdy jest raczej normalny - bez szaleństw.

1)Fulda Ecocontrol HP 195/65 R15 91 H

2)Uniroyal RainExpert 195/65 R15 91 H

3)Apollo Alnac 4G 195/65 R15 91 H

 

Za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie wybrałbym opony Uniroyala. A mam w tym doswiadczenie, pracuję w branży 20 lat. Fulda jest przereklamowana, natomiast Apollo wchodzi dopiero na rynek i jeszcze nie mogę się dokładnie wypowiedzieć co do jakości opon letnich (zimowe są bardzo dobre sam ich używam).

Jakbyś miał więcej pytań co do opon to pisz na PW, postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apollo to Indie, szkoda sobie zawracać głowy,

weź Uniroyal, ewentualnie idź w wyższą półkę, na oponeo widzę, że w tym rozmiarze np. Goodyear, Bridgestone, Pirelli czy Dunlop jest tylko 20 parę zł droższy Fuldy czy Uniroyala, może warto dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem i ja dorzucę swoje wątpliwości odnośnie wyboru opon letnich - koniec końców można zgłupieć. Jeżdżę głównie po mieście (subiektywnie stwierdzam, że raczej spokojnie), raz na miesiąc/dwa dłuższa trasa, w wakacje wyjazd na zagraniczne autostrady - ot, standardowy użytkownik dróg. Choć osobiście wydaje mi się, że Vredestein byłby najlepszym wyborem, prosiłbym o poradę doświadczonych kolegów - która spośród tych trzej byłaby najodpowiedniejsza?

 

1) Vredestein Sportrac 5 205/55R16 91 V

2) Uniroyal Rainsport 3 205/55R16 91 V

3) Fulda EcoControl HP 205/55R16 91 V

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam kupić zestaw na przód 205/50/17 i na tył 215/50/17 jakichś fajnych nowych opon. Mój budżet do 1200 zł. na całość

Myślałem o np. NANKAG NS2 albo o INFINITY 05. Co sądzicie a tych oponach? Może ktoś poleci jakieś inne fajne opony...

 

Dodano: 07 maj 2014 - 22:49

miał ktoś założone kapcie 225/45/17 na oryginalnych felgach renault? zastanawiam się czy będą obcierać? ewentualnie na przód 215/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam zamiar nabyć dla Megane II ph2 kombi, stalowe felgi 16" o szerokości 7J z ET 54, do tego opony o rozmiarach 215/55 , będzie to pasować z sobą ? i najważniejsze, czy nic nie będzie obcierać ta opona na pełnym skręcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem meganki od 3 tygodni, kupiłem ją na zimówkach 195/65 R15 i do teraz tak jest. I chcę jeszcze w tym miesiącu kupić jakieś letnie opony i felgi.Teraz to się fatalnie prowadzi, na wybojach ucieka w lewo i prawo, tak że non stop trzeba korygować tor jazdy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz coś nie tak z zawieszeniem albo przekładnią kierowniczą.

Ja mam sceniola II na takich oponach 195/65R15 i prowadzi się rewelacyjnie, pomimo że jest wyższy i bardziej podatny na przechyły. Na tych wyższych oponach jest też dodatkowy komfort na dziurach, no i zawieszenie tak nie cierpi.

Sprawdź sobie to zawieszenie, bo jak zmienisz gumy na takie jak planujesz, a trafisz na koleiny to nie utrzymasz auta na drodze.

Jak wygląda jazda po koleinach na takich gumach megankami, (rozstaw kół ma znaczenie) to możesz sobie zobaczyć na tych fotkach, które robiłem w drodze na jeden z dawnych zlotów:

thumb_hosting_zdjec_1407175963__ssa41681.jpg thumb_hosting_zdjec_1407176072__ssa41682.jpg

Droga pomiędzy Czeladzią a Częstochową.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Ja dwa poprzednie sezony letnie jeździłem na GOODYEAR Diplomat , niestety wyząbkowało mi je przez co jazda doprowadzała do bólu głowy. Teraz jeżdzę na oponkach zimowych DĘBICA frigo2 również drugi sezon , lecz tu jazda to przyjemność bez żadnych większych szumów i tym bardziej efektu ząbkowania. Poszukuję teraz nowych opon letnich i zwróciłem właśnie uwagę na opony firmy DĘBICA Passio 2 lub Presto, czy ktoś z was miał z nimi do czynienia i może je polecić do Meganki II Hatchback. Widziałem też fajne oponki DUNLOP BLURESPONSE lecz to już kilka stówek droższe. Jeżdżę na alufelgach 15 i oponkach 195/65.

Edytowane przez krisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Fuldę Ecocontrol.

 

Dodano: 20 gru 2014 - 18:30

airbites czego się napiłeś, że takie bzdury piszesz?? Indeks prędkości V odpowiada prędkości do 240km/h, indeks prędkości H odpowiada prędkości do 210km/h. Indeks Q dopiero odpowiada prędkości 160km/h. Meganki wychodziły fabrycznie z oponami o indeksie prędkości H i T (do 190km/h). I osobiście używam opon z indeksem prędkości T. Bo więcej niż 140km/h legalnie w Polsce jeździć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!