Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

na wstępie zaznaczę, iż przekopałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

Jak wielu osobom rozkodował mi się kluczyk. Szczęście w nieszczęściu, posiadam kod immobilizera, potrafię uruchomić samochód, ale nie potrafię zakodować kluczyka/pilota (stosowałem procedurę długiego naciśnięcia przycisku centralnego zamka na konsoli centralnej, wg tej procedury zamki powinny się otworzyć i zamknąć ale u mnie tak się nie dzieje). Pilot nadaje kod, zostało to sprawdzone. Od czasu do czasu udaje mi się nawet otworzyć/zamknąć auto za pomocą kluczyka, jednak bardzo sporadycznie. Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny takiego zachowania kluczyka? Zaznaczam, iż odbiornik podczerwieni jest wizualnie w świetnym stanie, do podsufitki nie dostała się wilgoć. Baterie w kluczyku są nowe. Czy żeby przyuczyć kluczyk potrzebny jest jakiś sprzęt diagnostyczny? Jaki jest ewentualny koszt takiej usługi?

 

Bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczny.

Słabo szukałeś! Jest taki wątek do którego przenoszę posta. Poczytaj!

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy

 

Przebiłem się przez wszystkie 57 stron wątku i proszę o pomoc - potrzebuję wygenerwoać kod awaryjny by uruchomic auto zwykłym kluczykiem mechanicznym bez pilota [czyli wyłączyć immmo] - niestety programy podane do wygenerowania tego kodu [albo zipy do ściągnięcia] zarówno tu jak i na forum elektroda.pl są nieaktualne. Google też nie daje rezultatu. Forum francuskie.pl dzisiaj zdechło.

Zgubiłem kluczyki z pilotem. Jedyne jakie posiadam to taki mechaniczny w zwykłej obudowie. Mam Megane z 2001 rocznik 1.9 dti [dci?]

prosze nie miażdżcie mnie, że to gdzies tam było - naprawdę potrzebuję uruchomić auto a te programy nie da się rozpakować bo hasła juz są nieaktywne

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz działający link do stronki:

http://bba-reman.com/content.aspx?content=Test_for_Renault_Key_Immobiliser_failures_emergency_recode

A w załączniku już rozpakowany programik. W razie potrzeby wpisania hasła jest w pliku tekstowym.

Teraz już sam sobie poradzisz skoro przeczytałeś ten temat.

Mnie to na Win7 nie chodzi, na Xp działało ślicznie.

Renault Immo Test Kit.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu poprawny kod wygenerowany, jeszcze na poprzednim systemie, więc ładowanie dokładek do Win7 jest dla mnie zbędne. Kto potrzebuje, to na forum jest podane co trzeba zainstalować, by działało.

 

Dodano: 16 paź 2012 - 19:20

no to wszystko jasne - mam Win7

Widać teraz z jaka uwaga ten temat czytałeś......

a jeżeli nie chce rozbierać kluczyka do spisania kodu?

Jedziesz do ASO z autem i dokumentami i zazwyczaj płacisz 50 zl. Tyle kosztuje "niechcenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widać teraz z jaka uwaga ten temat czytałeś......"

wybaczcie - przerobiłem te 57 stron w 72 godziny, nie ukrywam, że mogło mnie coś ominąć. Na ogół pojawiają się same sprzeczne i wykluczające się nawzajem opinie. No naprawdę ciężko się to czyta, jeśli się jest laikiem.

"a jeżeli nie chce rozbierać kluczyka do spisania kodu? bo chyba o to pyta program w drugim kroku"

Mój kluczyk jest nierozbieralny - to grot zatopiony w plastikowej rączce [zgrzanej na ciepło]

"Jedziesz do ASO z autem i dokumentami i zazwyczaj płacisz 50 zl. Tyle kosztuje "niechcenie""

I nie zamierzam tego zrobić dopóki nie ustalę jednej rzeczy: czy ten kod ma charakter jednorazowej próby, czy nie - bo oczywiście na tym forum co druga osoba twierdzi inaczej [szanuję to] i nie widzę sensu jechać na drugi koniec miasta [w korkach autobusem - mieszkam na obrzeżach Wrocławia] , cierpliwie czekać w salonie ASO, płacić i znów wracać przez ponad godzinę tylko po to aby przez własną nieudolność w puszczaniu przycisku centralnego zamka [dzisiaj dla próby spróbowałem wbić 4 cyfrowy kod do radia - poległem po 20 minutach "strzelania" bo mnie krew zalała] i stracić 50 zł, skoro za pomocą generatora kodów mam nieograniczoną możliwość prób i szansę odpalenia w końcu auta. To nie jest "niechcenie" tylko to czysty pragmatyzm.

Niemniej jednak dzięki za szereg odpowiedzi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kluczyk jest nierobieralny - to grot zatopiony w plastikowej rączce [zgrzanej na ciepło]

To oznacza, że masz problem i sam sobie nie poradzisz, pomóc może jedynie ASO

Kod z kluczyka do tego programu jest NIEZBĘDNY.

No i jeszcze jedno zasadnicze pytanie:

Czy miałeś kluczyk z podczerwienią, czy na komunikacji radiowej???

Przy radiówce ten generator jest do niczego, bo tego typu nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na forum zdjęcia obu tych kluczyków - głupia sprawa: niestety nie pamiętam. Chyba jednak był radiowy bo nie kojarzę aby miał diodę. O to klops : (

No cóż w takim razie pzostaje wizyta w ASO

ale tytaj mam 2 pytania:

 

- czy kod z ASO jest próbą jednorazową

- gdy zneutralizuję/wyłączę tym kodem IMO: czy to jest trwałe wyłączenie, czy też może znów - to jednorazowa próba a kolejne uruchomienie auta wymaga wporwadzenia go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kod podają to jest wielokrotnego użytku i tylko w tym aucie. Niestety przy każdym odpalaniu trzeba go wprowadzać by ominąć immo.

najlepiej przed podróżą do ASO podpytaj telefonicznie czy go otrzymasz na jakich zasadach i czy zadziała w Twoim aucie. Czasami taniej immo z auta wywalić niż nowe kluczyki w ASO zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurto zadzwonię do ASO. Jeśli dowiem się czegoś konstruktywnego i przydatnego - napiszę na forum

dzięki za info i wyrozumiałość

 

Dodano: 17 paź 2012 - 17:55

Dzwoniłem dzisiaj do ASO we Wrocławiu. Oto co się dowiedziałem:

4 cyfrowego kodu nie można wygenerować, bo w autach od 1999 roku IMO można zdjąć/odłączyć tylko poprzez podłączenie do komputera.

Nie da się tego zrobić kodem awaryjnym. Serwisant ASO powiedział mi, że trzeba dorobić cały kluczyk i go zakodować.

Koszt indywidualnie zamawianego kluczyka to 550 pln do mojego modelu + 80 pln kodowanie nowym kodem.

Na kluczyk trzeba czekać od tygodnia do dwóch. Auto należy dostarczyć na lawecie do ASO w Długołęce - serwis pracuje do 20.00.

Nie mogę tego zweryfikować, więc piszę tylko to, co usłyszałem.

BTW: W Serwisie ASO bardzo miła obsługa przez telefon - szczerze muszę przyznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dałbyś radę to autem można przyjechać ale z dokumentami <czerwona>

W Serwisie ASO bardzo miła obsługa przez telefon - szczerze muszę przyznać

Bardzo miła i kompetentna. Lepiej tam (Długołęka) niżli we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przepraszam za zbedny wątek, przeniosę się tutaj <czerwona>

 

Nabyłem niedwno Megane I ph II Grandtour 1.9 dTi...

Niestety jest tylko jeden klucz... Działa, jednak potrzebuję drugiego i trzeciego na zapas w szufladzie.

Czy musze odwiedzić ASO i wybulić 500?

Klucznicy są w stanie zaprogramować immobilizer, a jak zdobyć pilota radiowego do centarlnego?

Czy można nauczyc pilota od innej megane czy Clio kodów obowiązujących dla danego pojazdu?

 

new: najprawdopodobniej piloty w kluczyku można zainicjowac w dowolnym aucie mając możliwość otworzenia go wcześniej sprawnym - sprawdzę

nowe kluczyki do Megane z immo są u kluczników, sprwdzę, czy da się zaprogramowac pastylke immo z kluczyka radiowego np z innego kompletu.

 

Pozdrawiam

qzyn

Edytowane przez qzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!