Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Woytus, jak najbardziej zaznajomiłem się ze wszystkimi wcześniejszymi postami, schematami - w jakimś ograniczonym zakresie potrafię czytać schematy, jednak elektronik (elektryk ze mnie żaden), dlatego schemat jest jak najbardziej mi pomocny ale oprócz tego muszę prosić Was o wytłumaczenie pewnych prostych (dla Was) spraw, tzn. z obecnego wyświetlacza ( mam mozaikowy) wypinam tą szeroką wtyczkę i wpinam do interfejsu multimedialnego (ta biała puszka). Pytanie: do wyświetlacza nawi skąd wziąć złącze? muszę je znaleźć w wiązce przewodów z nawi (którą to wiązkę dopiero mam zamiar kupić) czy już to jest gdzieś pod deską ukryte? I gdzie wpinam "drugi koniec" wiązki tego złącza??

Edytowane przez Tom_myPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod deską niestety nie ma odpowiedniej kostki do wpięcia w navi, trzeba ją "dosztukować" podpinając odpowiednie piny w istniejącą wiązkę, sam jestem na etapie podpinania wyświetlacza i parowania z pozostałymi elementami w aucie, w tym momencie czekam na komplet tzn. radio, wyświetlacz, biały moduł i joystick z jednego auta, aby wszystko ruszyło z kopa - bo w tej chwili mam problem z uruchomieniem komunikatów z nawi i radia. Kostkę do wyświetlacza jak będziesz potrzebował, to myślę, że gdzieś w wiązce, którą dokupiłem odkopię... gorzej z kostką do czujnika niezapiętych pasów, bo występuje chyba tylko w jednym miejscu w aucie, ale to też jestem w stanie sprawdzić...

To co musisz połączyć z kostką od navi to: pin do masy, pin do plusa, 4 piny do gniazda akcesoriów (o ile posiadasz), dwa piny do joysticka, 3 piny do radia, oraz dodatkowo musisz zmienić połączenie radio-gniazdo akcesoriów na gniazdo akcesoriów-wyświetlacz-radio - wszystko łądnie wyjaśnione w schemacie dostępnym parę postów wyżej. GPSa szukaj ze złączem FAKRA. Powodzenia...

Edytowane przez piotroszczaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dzisiaj przyszła do mnie cała wiązka przewodów (zapewniono mnie że z samochodu z nawi) i joystick - niezła plątanina - zaczynam właśnie rozdzielanie całości na poszczególne wiązki, oznaczenie co która wiązka i kostka do czego służy. I już na początku mały zonk - żadna z kostek nie pasuje do joysticka-czy są rożne złącza joysticka? Może ktoś z Was ma fotkę kostki wpinanej w joystick?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus, wg schematu który jest w tym wątku do joysticka (1657) dochodzi 5 przewodów, na schematach które ja znalazłem (schemat oznaczony X95 09) jest 7 przewodów. Poza tym w mojej wiązce nie ma wtyczki która idealnie pasowałaby kształtem do gniazda w joysticku :P

I właściwie od czego zacząć montowanie całości??

Tak naprawdę większość przewodów mam pewnie pod swoim kokpitem - właściwie najpierw powinienem chyba okreslić jakich wiązek mi brak - na pewno od joysticka (w tunelu nie mam żadnej niepodłączonej wtyczki), nie mam złącza wyświetlacza (to muszę wygrzebać z nowej wiązki), przewody antenowe mam (między radiem a wyświetlaczem nawi) , antenę gps mam, Kontroler Sieci Multiplexowej mam (tu wpinam wtyczkę ze starego wyświetlacza)

 

Dodano: 09 kwi 2013 - 19:35

Tak , szara jest od tempomatu ,niżej przy podłodze jest ciemno brązowa na pięć przewodów .

Ta ciemnobrązowa to jest chyba od joysticka, przynajmniej mnie się tak wydaje:

thumb_hosting_zdjec_1365517902__wtyk_01.jpg

 

Tylko teraz pytanie, czy w Megance III były różne wersje joysticka do nawigacji (dokładnie gniazda przewodów) w zalezności od rocznika? Bo jeżeli ta wtyczka brązowa jest rzeczywiście do joysticka to niestety do gniazda mojego joya nie pasuje:

thumb_hosting_zdjec_1365517938__joystik_wtyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przysłali Ci wiązkę od samochodu z rocznika 2008/ połowa 2009 wtedy montowali nawigację Carminat (bez TomTom). Składała się ona ze zwykłego wyświetlacza sterowanego sygnałem RBG (bez miejsca na kartę SD) oraz centrali z napędem DVD schowanej za schowkiem.

Pilot od tej nawigacji wyglądał identycznie, ale miał inaczej rozłożone przyciski- jednak nie wiem jaką kostkę posiadał.

 

Zobacz na post nr 9 w tym temacie. Poszukaj takiego dżojstika na allegro, może trafi się zdjęcie od spodu i będziesz wiedział jak tam była kostka. Jeśli moje teoria okaże się prawdziwa to wiązka do reklamacji.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka jest z Meganki z 2010, nr art. 240185570R. Pilot (joystick) kupowałem osobno i jest on taki sam jak na zdjęciu które wskazałeś (identyczne rozmieszczenie przycisków) - gniazdo mam takie jak na zdjęciu które zamieściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ja ten:

Nie, mam ten ze zdjęcia poniżej:

 

thumb_hosting_zdjec_1365533403__joy.jpg

 

a gniazdo jest takie:

 

thumb_hosting_zdjec_1365517938__joystik_wtyk.jpg

 

Ale jak wspominałem wcześniej - joy kupiłem oddzielnie od wiązki.

 

Na szczęście udało mi się zareklamować wiązkę - więc teraz na nowo muszę szukać nowej...:P Mam nadzieję że znajdę odpowiednią i wreszcie coś zacznie się w temacie montażu mojej nawi

 

Namierzyłem wiązkę deski do nawigacji Tom Tom ale z Clio III z 2011. - czy taka wiązka pasuje do meganki III ?

Edytowane przez Tom_myPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonany, ale wydaje mi się, że w Clio zamiast joysticka jest pilot bezprzewodowy, ale jak już wcześniej wspominałem możesz uderzyć do mnie, myślę, że ze swojej wiązki skompletuję potrzebny Ci zestaw kostek...

A tak przy okazji pod koniec przyszłego tygodnia będę miał "graty" do navi z jednego auta... także nastąpi chwila prawdy...

Edytowane przez piotroszczaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem zwykłą wersję, tylko mam jeszcze pytanie dotyczące płynności pracy samej nawigacji, mam wrażenie że u mnie zmiana położenia auta aktualizowana jest co jakieś 5-10 sekund... :)

 

Dodano: 25 kwi 2013 - 21:37

Problem rozwiązany, przyczyną był niepodłączony kabel od czujnika ABSu. Teraz wszystko śmiga, aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!