Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

PS2. ...byłem dzisiaj u handlarza w Mosinie...kupiłem szarą kostkę z w/w softem i numerami...ruszyło bez problemu.Temat nawigacji zakończony..jeszcze kabelek do ABS

 

Myślę że to lepsze rozwiązanie niż podłączone dwa wyświetlacze na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus .. ja też tak myślę <czerwona>...czy Tomplayer zadziała w TomTomie live ?

Czytam ten temat

http://megane.com.pl/topic/33824-tomplayer/page__p__262749__hl__tomplayer__fromsearch__1#entry262749

 

i ponoć jest to nie możliwe

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam scenica III 2009r. z TT Carminat, radiem bluetootch i c-boxem,i mam w zwiazku z tym pytanie, czy jest taka możliwość żeby i w liczniku i na ekranie nawigacji wyświetlały się informacje z radia tak jak jest to w megane III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Chciałbym odświeżyć troszkę temat nawigacji w Megane III.

Kupiłem radio bez BT "NAV1G1/RAD01" to bez pokrętła, joystick, wyświetlacz nawigacji Tom Tom life z czterema wyjściami na anteny z jednego samochodu MEGANE III z 2011.

Nie miałem w zestawie białej puszki "kontroler multimediów" pilota przy kierownicy, anteny gps i kabelkologii.

Kabelkologię zrobiłem według schematów z "Visu" i podłączyłem wszystko.

Jutro będe miał pilot od kierownicy i antenę GPS.

Ale radio nie działa. Sprawdziłem miernikiem i nie wychodzi sygnał do obsługi multimediów "wtyk 16" w radiu. Jedyne co w radiu działa to wyciąganie i wkładanie płyty. Nie podświetla klawiszy "chyba ze nie mają być podświetlone" nie reaguje na przycisk uruchomienia.

Gdy podłączyłem 12V do kabelka obsługi multimediów nawigacja startuje i potem wyświetla się tylko godzina. Gdy włożyłem kartę do nawigacji po ściągnieciu navcore ze strony TOM TOM joystick reagował na polecenia gdy trzeba było doinstalować system. pożniej się wyłączył i jest tylko godzina.

Pilot i antena będzie jutro ale nie to chyba jest przyczyną.

 

Co może być przyczyną nieuruchamiania radia i brak kontaktu radia z wyświetlaczem.

Nie mam jeszcze map bo nie wiem czy to będzie działać, więc nie kupiłem.

Jeżeli będzie trzeba wrzucę zdjęcia>

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Witold83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne..brak sygnału multimediów.. i też miałem ,, białą puszkę " z innego zestawu.Okazało się że nawet z innymi numerami i softem jak te tu opisywane.Zestaw nie chciał wystartować.Zamiast białej puszki podłączyłem stary wyświetlacz

..jest to opisane w tym temacie / post 144 / ...zestaw wystartował.Zakupiłem później odpowiednią ,, białą puszkę " <szukaj>...może będziemy ją kiedyś inaczej nazywać..i jest wszystko OK.Spróbuj ze starym wyświetlaczem podłączonym równolegle z nową nawigacją. Wtyka jest ta sama

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sparować jakoś "tą białą puszkę" za pomocą clipa aby wszystko chulało, czy zostaje tylko podłączenie przez stary wyświetlacz lub zmiana "białej puszki" na inną aż do skutku <szukaj>

Sprawdziłem VIN z radia. Zestaw jest z 2011r. Puszkę mam z softem 87.00

Może będę potrzebował soft 87.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie problemem jest to że nie mam starego radia i starego wyświetlacza tylko komplet ten który wypisałem wcześniej.

Nie mam jak sprawdzic i myslałem że Clipem cos można sparować aby radio się włączyło i przesyłało sygnał na navigację.

Może radio jest zablokowane i nie przesyła 12V na sygnał aktywacja multimediów.

 

Może znajdę kogoś kto ma megane III z podłączoną nawigacją i sprawdzę czy komplet działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć,czy taka możliwość dołożenie nawigacji we Fluencie ?? Wydaje mi się, że to jest ta sama opcja co w Clio III. Nie mniej chciałbym się upewnić, może ktoś ma jakiś wgląd do serwisówki z Fluence-a, gdzie jest jakiś schemat ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!