Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Woytus i inni,którzy zakładali navi w renault megane III coupe, z radiem płaskim(bez BT).Proszę o namiar lub schemat do mojego zestawu.Mam cały komplet navi z płaskim radiem z jednego auta+wtyczki.Muszę jakoś porobić wiązki i to połączyć.Pozdrawiam.

Edytowane przez rodnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem najmniej odpowiednią osoba aby coś koledze radzić / staż na forum :) / ale kol. Woytus w 15 poście tego wątku poradził aby zaciągnąć schematy z :

,, 6. Schemat NAVI dostępny w necie program Megane III X95 Visu 5.0 koniecznie edycja z czerwca 2009 "

..są na Jego chomiku..i od tego rozpocząć zabawę z dorobieniem wiązki.Z mojego małego jeszcze w tym temacie doświadczenia / walczę i jeszcze nie uruchomiłem / dość ciężko będzie znaleźć wtyczki np. joystika i C-boxa. Chyba że jak kolega pisze ma wszystko.Ja kupiłem całą wiąchę / łącznie z wiązką silnika i wnętrza auta / ..inaczej facet nie chciał sprzedać samej wiązki deski..zapłaciłem 350 pln ale teraz mam przynajmniej możliwość dołożenia grzanych foteli / BDW .. mam na sprzedaż również czujniki cofania tył plus cała wiązka do modułu /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzjm36,dziękuję za wkazówkę,już mam te schematy z tąd co pisałeś.Ale pojawił się pewien problem, trochę niezrozumiały dla mnie.Na nektórych schematach, tych, które mnie interesują co jest oznaczone numerem 662?.Wygląda to tak jakby to była nawigacja,bo jest też tam joystik nr.1657 do jej sterowania.Natomiast na innych schematach wyświetlacz ma nr.1127.O co tu chodzi.Może to ktoś mi objaśnić.

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz wszystko objaśnijmy.

 

Zwróć uwagę że są 2 rodzaje nawigacji. Wszystko jest opisane w ty samym temacie (9ty post!). Woytus pisze:

"...Są dwa typy nawigacji:

Jeden z wyświetlaczem, który ma czytnik kart SD i ten chyba zakładał kolega Madu i ja też ten będę zakładał.

Drugi z wyświetlaczem bez czytnika kart SD za to z dodatkowym poza radiem czytnikiem płyt CD/ DVD oraz innym dżojstikiem..."

 

Madu odpowiada:

"...Woytus oto odpowiedzi na twoje pytania:

w zestawie z ekranem bez miejsca na karty SD jest dodatkowy czytnik do map na płyty DVD.

wtedy mapa jest na płycie i nawigacja nazywa się Carminat Navigation

a jak masz czytnik SD w ekranie to masz TomTom Carminat"

Czyli jeśli masz nawigację bez czytnika kart pamięci, musisz mieć w schowku pasażera urządzenia..."

 

Tak więc wszystko zależy od konfiguracji samochodu.

NAV1G1/RAD01 to konig z navi z radiem bez gałek

NAV1G1/RAD02/RAD03 to konfig z navi z radiem gałkami z BT

NAV1G1/RAD04/RAD05 to konfig z navi z radiem gałkami z BT i z modułem C-BOX

RAD07/RAD09 to starszy system z czytnikiem płyt w schowku

 

Proszę przeczytaj cały temat jeszcze raz od początku na spokojnie ze zrozumieniem.

Jeśli nie masz katy w wyświetlaczu to na schemacie 662 to jest nawigacja w chwoku Carminat Navigation(wyświetlacz bez karty SD nr 1172)

Jeśli masz kartę SD w wyświetlaczu i 3 złącza na anteny to jest Carminat TomTom a 662 to biała puszka - terownik mulitimediów

Jeśli masz kartę SD w wyświetlaczu i 4 złącza na anteny to jest Carminat TomTom Live a 662 to biała puszka - terownik mulitimediów

 

Rodzaj nawigacji możesz sprawdzić wpisując numer seryjny w pole "Wyszukaj po numerze seryjnym" na stronie: http://pl.support.tomtom.com/app/answers/list

 

Myślę że nie ma co komplikować i kierować się schematem z załącznika (jeśli bez C-Boxa)

0014_A3.pdf

 

Pozdrawiam

Bulon

 

P.S. W tym temacie zawsze będzie więcej pytań niż odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulon,dziękuję za podpowiedż. Wyświetlacz mam Carminat Tomtom Live z kartą SD,i płaskie radio (bez BT)i to muszę jakoś połączyć.A gdzie na tym załączonym schemacie wyświetlacz. pozdrowienia i nizłość się że dopytuję.A cały temat czytłem kilka razy.

Edytowane przez rodnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Forum jest po to by pytać, szukać, dowiadywać się i dzielić się wiadomościami.

 

Załączam 3 schematy:

navi1.pdf - schemat połączeń nawigacji, joysticka, i radia bez BT(płaskie czarne) itd...

multiplex.pdf - schemat połączeń, sterowania radiem pod kierownicą, sterownika sieci multiplexowej CAN, radia itd... (biała puszka lub wyświetlacz segmentowy)

antenty.pdf - schemat podłączenia anten do radia (ja nie ciągnąłem anteny GPS na dach, tylko zostawiłem pod navi - działa idealnie)

 

Opis załączonych schematów dla Radia płaskiego bez BT,:

225 - To gniazdo diagnostyczne (znajduje się w środkowej konsoli poniżej gniazda karty)

260 - skrzynka bezpieczników (ogólnie zasilanie)

1657 - joystick nawigacji

1714 - moduł interfejsu CAN (biała puszka) - jeśli masz wyświetlacz segmentowy to jest to samo!(Ja go rozebrałem, zaizolowałem i zostawiłem pod nawi jako sterownik multipleksów)

261 - Radio

662 - Wyświetlacz Navi, Nawigacja

1877 - Gniazdo audio w środkowej konsoli

1094 - Moduł układu ABS (zielona kostka jest w okolicy nóg kierowcy, po rozebraniu plastikowych osłon)

325 - sterownik radia pod kierownicą

1208 - antena radia

1551 - antena navi

 

navi1.pdf

multiplex.pdf

anteny.pdf

 

Mam nadzieję że pomogłem :blink:

 

Pozdrawiam

Bulon

Edytowane przez bulon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,bulon dzięki wielkie za pomoc.Wszystko jasne.Ja miałem tylko dylemat pomiędzy oznaczeniem 662 w opisie (moduł systemu kontroli),a 1127 (wyświetlacz nawigacji).Ty podajesz,że 662 to nawigacja.Teraz biorę się za robienie wiązek.

 

Dodano: 16 paź 2013 - 17:06

Niemogę znależć nigdzie na forum(może żle szukałem),jak zdemontować w podłokietniku ten plastik aby zamontować joystic?,(w megane III).Jest chyba jakaś kolejność,aby czegoś nie połamać.

Dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

auto odebrane od lakiernika :!:...Walczyłem dzisiaj z nawigacją sprawdzając połączenia ..wszystko ok.Nawigacja nie startuje.Czytając kolejny raz ten temat zauważyłem że kol. Madu podpinał równolegle stary wyświetlacz zamiast szarej kostki.Spróbowałem i ja i ....wystartowała.Wpisałem wygenerowany pin radia..wszystko OK.Praktycznie wszystko działa..muszę tylko uaktywnić C-boxa clipem / cinek sorry..jeszcze chwilka :) /.Pytanie takie...czy rozbebeszyć płytkę starego wyświetlacza / świecą cały czas diody podświetlenia / i jest problem bo auto nie wygasza wyświetlacza licznika po pewnym czasie.Czy próbować / mam kolegę ze sprzętem / z czytać pamięci / a może są te same ? / i kombinować z szarą kostką która aktualnie gdy jest podłączona zamiast starego wyświetlacza nie odpala zestawu.Jakieś sugestie koledzy ?

ps. zauważyłem że moja szara kostka ma inny soft/ patrząc na zdjęcia kol. Woytus / jest z 2007 roku???.Podejrzewam że jest to pewnie prawdopodobną przyczyną że nie współpracuje z nawigacją.Stara ma oznaczenia 28344JY00A i soft 08.04 a ta na zdjęciach ma 280380655R i soft v.87.00.Zamówię taką na allegro...zobaczymy../ zawsze można odesłać jak nie ruszy/.Zdam relację jak się uda :)

 

PS2. :)...byłem dzisiaj u handlarza w Mosinie...kupiłem szarą kostkę z w/w softem i numerami...ruszyło bez problemu.Temat nawigacji zakończony..jeszcze kabelek do ABSu.

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!

 

Posiadam Scenica III 2010 m.in. z radiem Bluetooth, podłokietnikiem bez joysticka, licznikiem TFT, klimatronikiem.

Chciałem doposażyć go w nawigację fabryczną TomTom.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeżeli dobrze rozumuję muszę w mojej opcji:

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Kupić ekran Navi z ramką na niego i licznik oraz plastiki te przed licznikiem (półką i daszkiem)

2. Kupić joystick z plastikami do wymiany w moim podłokietniku.

3. Kupić wiązki:

- navi - radio

- navi - joystick

- navi - antena

4. Kupić antenę (wersja z Navi)

5. Wszystko to ze sobą podłączyć.

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Wiem, że ekran Navi muszę kupić konieczne z gniazdem SD, ale czy może być to wersja live? Jeśli tak, czy do tej wersji trzeba dokupować abonament?

2. Czy czeka mnie też zmiana licznika lub programowanie w nim kości?

3. Czy czeka mnie wymiana radia? Moje radio posiada bluetooth.

4. Czy muszę wymienić instalację wraz z anteną?

5. Czy muszę dodać Navi w Clipem?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pewnie większość odpowiedzi jest już w tym wątku, ale chciałbym wszystko uporządkować dla Scenica III.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam

Janusz

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no i pewnie słynna szara kostka <czerwona>..jeśli mogę podpowiedzieć..postaraj się kupić nawigację z oryginalną mapą na karcie sd zgodnie z opisem kol Woytusa znajdziesz m.innymi numer kodu nawigacji .Pamiętam gdy mi to wszystko wystartowało to pytał o kod.Może być to problemem gdy tego nie ma. Później spytał o kod radia...i wszystko wystartowało.Może zastanów się nad inną niż oryginalna antena ..masz już antenę radiową a do gpsu można dokupić osobną i zamontować np. przy lusterku.Oszczędzi Ci to dużo pracy.Ja miałem cały zestaw i musiałem wymontować fotele i tapicerkę / i tak ją chciałem wymienić bo niemiec Niemiec fleja poprzepalał ją fajkami /z tunelem.Kable antenowe idą przez środek auta / w Megane coupe / do wejścia przy tunelu pod radiem.Są na tyle ,, wyliczone" że będą za krótkie jeśli będziesz je chciał puścić naokoło.Zestaw z jednego auta na pewno będzie tańszy / nie długo handlarzy przysypie śnieg i będzie trochę taniej :) / i pewny co do problemów z uruchomieniem.Do wymienionej całości dołożyłbym wiązkę z pod deski...

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SIII nie ma modułu połączeń , wszystko załatwia Nawi

Musisz mieć nawi + joy + kabelkologię , Antenę dokup inna na złącze fakra np http://allegro.pl/antena-gps-mazo-2-4-5v-fakra-4m-kabel-kopier-i3657182498.html

Clipem aktywujesz nawi w radiu aby gadała

Będę miał na zbyciu nawi TomTom ( mapy też się znajdą ) , joya bez ramki w podłokietnik, ramka na licznik i nawigację, wiązka tez by się znalazła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest ważne, czy Nawi będzie miało "live", czy też nie? Ważne aby była oryginalna karta z kodem?

Dziś obejrzałem swoje radio i ma jedno wyjście na antenę. Czy to znaczy, że muszę dokupić też radio?

Bez zmiany opcji clipem Navi się nie uruchomi, czy tylko będzie do skasowania błąd?

Cinas_, jaka byłaby cena tego zestawu? Czy jest on z "live"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!