Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka głowicy lub uczelka pokrywy zaworów.


Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkie nawet najmniejsze kanały włożeć szmatki.?? Ale szmatki będą wystawać z tych kanałów i przeszkadzać w czyszczeniu, z kolei jak za głęboko włoże to wkońcu ich nie wyjmę i co wtedy.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czyszczeniu powierzchni pod uszczelkę bardzo dobrze sprawdza się ostrze nożyka do tapet. Do czyszczenia pozostałych elementów najlepiej użyć szczotki mosiężnej, jest na tyle miękka że nie porysuje istotnych elementów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jakby podczas czydzczenia powierzchni pod uszczelkę np nożykiem, druga osba blisko trzymała wąż odkurzacza, oczywiście odkurzacz włączony. Wtedy odkurzacz wszelkie odpady usuniąte z powierzchni bloku odrau by wciągał.... Co myślicie.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szmatki we wszystkie kanały to jakoś mi się nie widzi. Będą przeszkadzały w czyszczeniu a jak głębiej się je włoży to spore ryzyko że będą trudności z wyjęciem. W otwory na śruby może dostać się woda z sąsiednich kanałow przy demontażu głowicy a przed wkręceniem śrub trzeba koniecznie tej wody pozbyć się z tamtąd. Prawda.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz wszelkie odpady usuniąte z powierzchni bloku odrau by wciągał
W otwory na śruby może dostać się woda z sąsiednich kanałow

To się może skończyć bardzo źle dla odkurzacza, chyba, że jest to odkurzacz piorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwszy mały problem. Uszczelniacz na wale korbowym ma wymiary 35x47x6, to stary, a ja dostałem w sklepie 35x47x7 więc jest o milimetr szerszy. Zakładać.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa oszczelniacze już wymienione. Głowica wróciła z warsztatu, zawory były ok, wymieniono tylko uszczelniacze na zaworach i planowanie. Kolektor już przykręcony do głowicy, między kolektor dolotowy a głowice oprócz uszczelki silikon, prawda.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części około 350zł, wymieniam: pompe wody - 80zł, pasek rozrządu - 81zł, dwa uszczelniacze - 38zł, uszczelka pod głowicę 80zł, uszcz. pokrywy zaworów 11 zł, uszcz. między kolektor dolotowy a głowice 8zł, śruby głowicy 51zł.

Głowica: planowanie i wymiana uszczelniaczy 90 zł.

I do tego silikon, cement do tłumików. Więc w 500zł się zmieściłem. Czy pomoże <piwko> :) :) To jest dobre pytanie, Czy wogóle zapali.... Ale jestem dobrej myśli. jeszcze dziś przykręcę głowice a czy złoże dalej żeby odpalił, to zobaczymy.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą tulejkę w przedniej części głowicy od strony rozrządu.?? w rogu.??

 

Dodano: 30 kwi 2012 - 18:06

Kreciq czy w Twoim manualu nie ma pomyłki.?? W tabelce podane jest że przy całkowicie otwartym zaworze wylotowym na cylindrze 1 można sprawdzić i regulować luz na 3 - wylotowy i 4 dolotowy. A poniżej tabelki piszesz że ustawiasz luż na cylindrze 1 i nie ruszając kołem na 4. Coś chyba nie rozumiem w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!