Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czarna Skrzynka - rejestrator drogi


sanfran

Rekomendowane odpowiedzi

świecenie ekranu mi akurat w ogóle nie przeszkadza, tak na prawdę jak masz kamerę pod lusterkiem zamontowaną to nie świeci Ci w oczy, tylko do tyłu kabiny. Nawet w nocy to nie przeszkadza. Po 2-3 dniach jazdy z kamerą się przyzwyczaisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w nocy to nie przeszkadza. Po 2-3 dniach jazdy z kamerą się przyzwyczaisz.

Nie przyzwyczaisz się. W mieście nie ma problemu, ale jedź nocą przez Polskę kiedy w samochodzie masz jasno jak w hipermarkecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz....

Z nawigacją jeździsz?? Ona zazwyczaj cały czas świeci, a nie tylko przez pierwsze 3 minuty. W moim przypadku jest w lewo od lusterka wstecznego i na jego wysokości, a jakoś nie sprawia problemu, czy to w dzień czy w nocy.

To samo urządzenie w tle nagrywa to co jest przed autem dlatego wisi w tym miejscu. A jak nawigacja nie jest włączona, to na wyświetlaczy STALE jest to co jest rejestrowane.

Oczywiście w moim przypadku działa automatyczne przyciemnianie wyświetlacza po zmroku.

Inna sprawa, to czas od włączenia silnika, do rozpoczęcia samej jazdy i analogiczny przy starcie rejestratora, od podania zasilania przy włączeniu zapłonu, do tych feralnych 3 minut..

Auto prywatne to nie karetka, że ledwo silnik zaskoczy to już pędzi na sygnale.

Tu jeszcze są pasy do pozapinania, czasami jeszcze trzeba sprawdzić czy pasażerowie pozapinani, a czas sobie płynie.....

kolejna różnica to ta wspomniana hipermarketowa jasność w aucie.

Jeszcze mi się nie przytrafiło, by w moim sceniolu w nocy na tylnym siedzeniu ktoś kogoś reanimował i potrzebował tyle światła jak na sali operacyjnej, by to w kierowaniu i obserwacji drogi przeszkadzało..

Nawet wszystkie 6 lampek oświetlenia wewnetrznego i 4 podświetlania klamek mogą być właczone i nie przeszkadza to w prowadzeniu i obserwacji drogi.

Fakt, nie zaszalałem zgodnie z modą i nie powymieniałem wszystkiego wkoło na jak najsilniejsze ledy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać koledzy, każdy ma inne odczucia co do "jasności" w samochodzie podczas jazdy i każdemu inaczej to przeszkadza :) Ja właśnie bym w ogóle nie chciał, żeby ekran się świecił, ewentualnie 10s, ale cóż :)

 

Szpula, a coś więcej powiesz o Prestigio 310 w porównaniu do G1WH? Jakie plusy i minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik meganecoupe02 dnia 08 kwiecień 2015 - 17:03 napisał

Nawet w nocy to nie przeszkadza. Po 2-3 dniach jazdy z kamerą się przyzwyczaisz.

 

Nie przyzwyczaisz się. W mieście nie ma problemu, ale jedź nocą przez Polskę kiedy w samochodzie masz jasno jak w hipermarkecie.

Może zbyt ogólnie to ująłem. Chodziło mi o to, że przyzwyczaisz się do wyłączania kamery po 3 minutach od włączenia kamery. Czasami nie zdążę wyjechać z osiedla, a kamera już ma ekran wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G1WH:

Macałem w sklepie. Nagrałem chwilę na swoją kartę i w domu mogłem porównać z nagraniem z PR310.

Jest większa (będzie zasłaniać więcej szyby), na zdjęciach w sieci zobaczysz w jakiej pozycji pracuje.

Uchwyt z przyssawką taki sam, jedynie inny system odczepiania kamery od uchwytu. Przyciski duże, wygodne, ale sama obudowa taka sama jak PR310 (plastic-fantastic).

 

Prestigio 310i:

Mniejsza od G1WH, pracuje w takiej pozycji że mniej zasłania, gibany wyświetlacz (jak się go zamknie to jest malutkie pudełko).

Przyciski malutkie, ale działają bezbłędnie.

 

Jakość nagrań w dzień identyczna (oglądałem tylko na kompie).

W nocy nagrywałem tylko Prestigio - jakość poprawna (oglądałem w sieci nocne nagrania z G1WH. Na komputerze różnicy nie widzę).

Kiedyś miałem jakieś chińskie gó**o, to jakość była nieporównywalnie gorsza.

 

Zdecydowałem się na Prestigio bo:

* odpowiada mi wielkość

* odchylany wyświetlacz

* cena

* HD (wystarczy do poprawnego, wyraźnego zapisu)

* ma wszystko to czego oczekuję od rejestratora:

G-schock, nagrywanie w pętli, auto ON, auto OFF

 

Amen

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wypunktowanie plusów i minusów :) Oglądam nagrania z Prestigio i faktycznie są całkiem ok, ale jeszcze pomyślę co wybrać, bo cena Prestigio przyjemniejsza :)

 

A któraś z tych kamerek ma czujnik ruchu i nagrywa gdy coś lub ktoś się zacznie ruszać np. na parkingu i nas puknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któraś z tych kamerek ma czujnik ruchu i nagrywa gdy coś lub ktoś się zacznie ruszać np. na parkingu i nas puknie?

Obie. To właśnie G-shock i obie mają czujnik jeśli coś się rusza w kadrze to też się włączają.

Edytowane przez Szpula
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie. To właśnie G-schock i obie mają czujnik jeśli coś się rusza w kadrze to też się włączają.

Ok, dzieki wielkie :)

 

Ja sobie dałem za lusterkiem po stronie pasażera i nic mi nie zasłania, ani świecenie ekranu mi nie przeszkadza.

To super, właśnie chciałem poznać opinie kogoś z Meganki jak ma zamontowane. Teraz tylko kupić kamerkę ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyzwyczaisz się. W mieście nie ma problemu, ale jedź nocą przez Polskę kiedy w samochodzie masz jasno jak w hipermarkecie.

Każdy kupuje to co, co chce <ok>

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że czasami to "świecenie" przez 3 minuty bardzo pomaga tym za Tobą. Koleś który tańczy po pasach, po liniach ciągłych, bez kierunków albo czający się do wyskoczenia przed maskę widząc włączoną kamerę odpuszcza. Jeżdżę z kamerką prawie rok i widzę reakcje niektórych.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!