Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czarna Skrzynka - rejestrator drogi


sanfran

Rekomendowane odpowiedzi

Większość tych kamer ma za zadanie kręcić filmy podczas jazdy/przy uruchomionym silniku. Jak wyłączysz silnik i zamkniesz auto to po chwili zasilanie w gnieździe zapalniczki znika i wtedy kamera się wyłącza. Jeżeli kamera ma funkcję czujnika ruchu, to jak się coś przed nią ruszy, to włączy się nagrywanie z baterii/akumulatorka.

 

Ja jakiś czas temu zmieniłem kamerkę na G1W bo stary media tech nagrywał bardzo słabo, a do tego upały chyba mu zaszkodziły i jakość jeszcze się pogorszyła. Żeby jej nie wyrzucać przykręciłem ją do tylnej klapy i teraz nagrywa co się dzieje za mną.

 

G1W spisuje się bez porównania lepiej, jakość nagrań jest bardzo wysoka - polecam przejrzeć filmy na YT. Trzeba uważać na podróbki - ponoć działają o wiele gorzej. Na początku nie mogłem zrozumieć jej zasady działania - co chwilę wyłączało się nagrywanie. Wyłączyłem czujnik wstrząsowy i czujnik ruchu i problemy zniknęły - kamera w każdej dziurze zapisywała i zabezpieczała nagranie przed nadpisaniem - taka wskazówka jakby ktoś miał ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem czujnik wstrząsowy i czujnik ruchu i problemy zniknęły - kamera w każdej dziurze zapisywała i zabezpieczała nagranie przed nadpisaniem - taka wskazówka jakby ktoś miał ten sam problem.

też mam ten sprzęt - rewelacja w tej cenie. ale ten czujnik ruchu u mnie coś nie działa albo cos źle robię. bo jest domyślnie włączony, a kamera nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, czułość można zmniejszyć, ale to nie pomagało.

 

mrarek - ja tej funkcji nie potrzebowałem, dlatego wyłączyłem. Być może zmiana oprogramowania pomoże (do tej kamery są ze 2-3 wersje dostępne w sieci). W poprzedniej kamerze media techa też był czujnik ruchu, ale też nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czułości nie można zmniejszyć??

Można zmniejszyć są 3 poziomy czułości, ale wyłączyłem całkiem. Co ma się nagrać to się nagra, a i jest przycisk "zdarzenie" i zapisuje ostatnie 3 albo 5 minut po wciśnięciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że się tak wtrącę.

czy są takie rejestratory które są bardziej "dyskretne"? nie chodzi mi o ukrywanie, ale żeby później razem z nawigacją i uchwytem na telefon nie zrobiła się z przedniej szyby choinka? Kamerki są pewnie małe, ale plus uchwyt robi się już dużo. Jak to wygląda u was? bo zdjęcia zawsze są z kamery a nie w stronę kamery.

 

moim zdaniem powinni robić coś w stylu - bebechy urządzenia w schowku lub gdzieś niewidoczne, a na kablu wyprowadzony tylko obiektyw z matrycą, który wtedy może być w formie małego "walca" który można gdzieś pod lusterkiem elegancko przyczepić. Może coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufo23, u Chińczyków trafiłem na lusterko z wbudowaną kamerą i możliwością jej regulacji. Niestety zazwyczaj wiąże się to ze słabą jakością nagrań (wstawiają najgorsze bebechy do byle jakiego lusterka i sprzedają jako bajer).

Kamera, którą teraz mam, jest dość mała, uchwyt też dużo miejsca nie zajmuje. Jak się ją przyklei po prawej stronie, to lusterko praktycznie całkowicie ją zasłania.

Co więcej, w komplecie chyba jest też uchwyt do zamocowania na przegubie lusterka, także przyklejanie do szyby odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie zmienia soft i skąd pobrać?

gdzieś czytałem, że najnowsze oprogramowanie jest z j.polskim. ale podobno było dużo błędów i producent wycofał się z tego softu. nie wiem ile w tym porawdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Ja jak zwykle chciałem przyoszczędzić i kupiłem g&*%$@ną kamerkę z 50zł. Aż boję się myśleć co to za szit jest za 25zł na Alle.

Mój brat ma Prestigio. Kupił ją za ok.200zł w MM. Widziałem je już na Alle za ok 135zł.

Kamera mi odpowiada, bo:

* ma szeroki kąt

* naprawdę niezła jakość nagrywania

* składany ekran (myślałem że to niepotrzebne, ale spróbujcie jechać w nocy z kamerką która w oczy świeci Wam cały czas wyświetlaczem:)

 

Widziałem też takie wmontowane w lusterko. Czy miał ktoś z Was taki wynalazek?

Nie chciałbym po raz kolejny wyrzucać pieniędzy. Nie chcę też wydawać więcej n iż 150-200zł.

Jakich rejestratorów Wy używacie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze swojej strony polecam rejestratory Mio. Mam MiVue 358 i Prestigio Roadrunner 520. Pomijając, że 520ka jest aktualnie oddana do reklamacji bo przestała działać, to jakość wykonania i nagrywanego obrazu jest nieporównywalna (a cenowo były bardzo podobne gdy kupowałem). W przypadku jakości przy dobrym oświetleniu różnice bardzo wielkie nie są, ale gdy światła jest mało to roadrunner wypada dramatycznie słabo względem Mio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie niestety wisi kabel od szyby do tunelu środkowego. Fabryczny kabel jest zdecydowanie za krótki, żeby poprowadzić go pod podsufitką do słupka i dalej w dół kabiny. Dodam, że kamerę podpiąłem do tylnego gniazda w tunelu środkowym, bo z niego i tak nikt nie korzysta.

 

Jak kupisz to od razu przedłuż kabel, żeby nie mieć problemu ze "zwisem" ;) Ja podłączyłem na szybko i teraz nie chce mi się wszystkiego demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!