Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamarzający ręczny


danish1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Moje pytanie jak w temacie. Czy macie problemy z zamarzającym hamulcem ręcznym? Ja, pomimo że jest w miarę sucho i po wyjechaniu z garażu po około 10 min nie jestem w stanie zwolnić hamulca, tzn. dźwignia wraca natomiast hamulec trzyma dalej. Dopiero jak wjadę do garażu po około godzinie wszystko wraca do normy. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem mondeo i bez problemu ręczny działał w zimę nawet w największe mrozy, astra mojej dziewczyny też bezproblemowo więc chyba jednak można używać ręcznego w zimę. Pytanie czy ten model tak ma, czy może mam coś zwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący się kierowca wie, że ręcznego w zimie się nie zaciąga, ale nie.. Ci dalej ciągną z całej siły ten reczny pod sam dach, sam zgrzyt a potem chodzi w koło auta i rozkłada ręce :l: ;)

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

W mojej MEGI zimą też miałem problem z linkami, na gwarancji wymienili linki i przez jakiś czas był spokój.

 

Niestety po gwarancji też ten problem wystąpił, na szczęście pod koniec zimy..... . Spróbuję przed kolejną zimą dobrze zakonserwować linki, może to coś da, bo w serwisie idą tylko na wymianę, a koszt niemały (300-400zł).

Jeżeli chodzi o komentarze szanownych kolegów o nieużywania hamulca ręcznego zimą, to uważam że nie jest to dobra rada. Sam dużo jeżdżę, ręcznego używam choćby w przypadku zakończenia jazdy, wtedy, kiedy trzeba przestudzić turbinę- w tym czasie mogę otworzyć garaż, czy spakować się do wyjścia.

O sytuacjach gdzie musiałem zimą zawracać w połowie stromego podjazdu nadrzucając przodem nie wspomnę...... Poza tym miałem takie zdarzenie, jak kierowcy na parkingu sklepowym wydawało się, że zabezpieczył pojazd, a ten zatrzymał się na moim samochodzie.....

Życzę wszystkim bezpiecznej jazdy <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak kolega tete napisał,

Też używam hamulca ręcznego na stromym podjeździe do garażu i wtedy zazwyczaj ręczny już nie odpuszczał. Pomogła wymiana linek, koszt to 210 zł za dwie linki a wymieniałem sam. Swoją drogą linki wyglądały tragicznie, pełno wody w pancerzu, błoto i rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ja w MI kiedyś dwukrotnie skusiłem się na ich klocki hamulcowe. Potwornie szybko je zjadało i potrafiły piszczeć jak głupie. Jak za drugim razem sytuacja się powtórzyła, to uznałem, że wcześniej to nie był przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ten link to nie do mojej, ale chodzi o firmę. Mam jeszcze orginał https://allegro.pl/oferta/linka-hamulca-recznego-renault-megane-iii-kombi-oe-7926743071?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook i jeszcze TRW ale chyba załóże orginał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!