Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Musi być cały VIN czy tylko jakaś część?

VIN poszedł na priv?

 

Jeszcze szukałem przed chwilą tej wiązki pod buzzer ale nic oprócz tych dwóch kostek nie znalazłem, możliwe że jest w innym miejscu lub jej wogóle nie ma?

Edytowane przez FrozenShadoow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka jest jakieś 10-15cm wyżej. Wdg VIN w zależności od roku produkcji przed 0909 moduł tylko na tył 25 99 036 81R lub 25 99 033 71R a na tył i przód to 25 99 021 14R lub 25 99 05 694R. Powyżej roku 0909 tylko numery pierwsze (przed lub) ;)

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem iż chcesz uruchomić tylko tył , to moduł może być , potrzebujesz głośniczek do PDC

Po zamontowaniu będzie na liczniku error prog - serwis nie koniecznie opanuje ten temat , jak by co to możesz podjechac do mnie to się zrobi , głośniczki do PDC mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka jest jakieś 10-15cm wyżej. Wdg VIN w zależności od roku produkcji przed 0909 moduł tylko na tył 25 99 036 81R lub 25 99 033 71R a na tył i przód to 25 99 021 14R lub 25 99 05 694R. Powyżej roku 0909 tylko numery pierwsze (przed lub) ;)

Czyli powyżej roku 0909:

tylko tył - 259903681R

na tył i przód - 259902114R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem...kolega msek podał inne wg Vin-u i z opisu na allegro wynika ze sa dla megane III, a kolega cinas_ podał inne, które z opisu na allegro wynika że sa dla scenica III, wiec już nie wiem które sa właściwe.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te:

tylko tył - 259903681R

na tył i przód - 259902114R

 

będą dobre dla Megane III, i wolałbym te bo są sporo tańsze. A chyba maja te same funkcje?

 

Dodano: 28 sty 2015 - 13:56

Rozumiem iż chcesz uruchomić tylko tył , to moduł może być , potrzebujesz głośniczek do PDC

Po zamontowaniu będzie na liczniku error prog - serwis nie koniecznie opanuje ten temat , jak by co to możesz podjechac do mnie to się zrobi , głośniczki do PDC mam

Nie mam uprawnień żeby ci wysłać prv więc możesz podać maila, kom, lub napisać na forum ile byś chciał za ten buzzer i ile za usuniecie error prog jak już kupie i podłączę wszystko?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Jestem posiadaczem Megane Grandtour 1.9dci od niedawna, czujniki parkowania kupiłem na Ebay'u bez wyświetlacza, w czarnym elemencie zderzaka tylniego wywierciłem otwory mniej wiecej w miejscach gdzie oryginalne czujniki, wszystkie cztery kabelki zgrupowałem po lewej stronie i przeciągłem za lewą lampą przez gumową zaślepke gdzie szedł przewód do tejże lampy.

Minus wziąłem z tej wiązki kabli od lampy, a z plusem był większy kłopot mianowicie z tylnej klapy odchyliłem całą tą plastikową maskownice poluzowałem klosz gdzie jest wsteczny, znalazłem plus od wstecznego, który w tym wypadku był koloru żóltego, jednakże ok 25cm za kloszem ten żółty razem z trzema innymi wpięty jest do kostki gdzie przeistacza się w siwy i dalej z resztą kabelków leci sobie przez gumową osłonke w słupek za najmnieszą szybką boczną tam podważyłem plastikowe osłony oskrobałem ten siwy kabelek dalej wpiąłem sie w niego plusem i do centralki sterujęcej czujnikami, wszystko posciągałem opaskami i upchnąłem obok tylnego nadkola, głośniczek wyprowadziłem obok światełka bagażnikowego i gniazdka 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa

tzn gdy dojeżdżam do przeszkody tyłem zaczynają informować pikaniem ze zbliżam się do przeszkody, gdy stoję około np. 30cm od ściany dźwięk jest ciągły wychodzi ze działają, mam też stilo z oryginalnymi czujnikami i całym mechanizmem i gdy cofam i dojeżdżam do przeszkody sygnał jest coraz intensywniejszy częstszy dokładnie wiem ile jeszcze mogę cofnąć, a w megane gdy cofam raz piknie szybko kilka razy, za chwile nic nie słyszęa cały czas powoli cofam i nie czuje ile mi jeszcze przestrzeni za autem zostało.

Dopiero drugi dzień mam to zainstalowane także muszę się przyzwyczaić i ocenić na ile mogę ufać tym czujnikom i sygnałom jakie mi dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dysponuje ktoś instrukcją jak zdjąć tylny zderzak w Megan3 hatchback?

 

---

już sobie poradziłem, nie było to takie trudne.

 

Od spodu trzyma 7 śrub, z boku (za błotnikami - trzeba zdjąć koło) po jednej na każdą stronę.

Pod lampami też jest po jednej, takiej plastikowej. najlepiej ją lekko odkręcić i później palcem od spodu wypchać.

 

Opis dotyczy hatchbacka

Edytowane przez qweluke
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

 

Odkopię trochę temat bo właśnie rozważam montaż czujników parkowania na tył.

<><><><><><><><><><><><><><>

Mam Megane 3 kombi 2011 i pierwsze pytanie to jaki moduł jest mi potrzebny? Powyższe niestety nie jest zbyt jasne jak dobrać moduł - trochę dedukując myślałem że chodzi o ostatnią cyfrę przed R, ale chyba to nie działa. Rozważam tylko montaż na tył.

<><><><><><><><><><><><><><>

Na allegro są teraz:

 

259902890R-B

259906372R

 

I sporo z końcówkami

 

...681R

...417R

 

I tutaj pytanie o co chodzi z literą B na końcu?

<><><><><><><><><><><><><><>

Jeśli ktoś mógłby sprawdzić to po numerze VIN to chętnie podeśle na PW.

<><><><><><><><><><><><><><>

Drugie pytanie to czy jest ktoś z Krakowa, Przemyśla, Rzeszowa z clipem kto byłby w stanie mi to uruchomić na koniec?

<><><><><><><><><><><><><><>

Ostatnie pytanie to jak powinien wyglądać głośnik do pdc?

<><><><><><><><><><><><><><>

Znalazłem taki ale sprzedany...

 

http://www.carpol-czesci.pl/produkt/2QAH1G2/Megane-III-sygnalizator-parktronik-glosnik-PDC

 

Natomiast na allegro są takie które raz są opisywane jako do autoalarmu a raz jako do pdc

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5099712339

<><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><>

Pozdrawiam

Marcin

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!