Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci 80KM kopci, syczy przy przyspieszaniu


KamilK

Rekomendowane odpowiedzi

ja wracając do swojego tematu:

wymieniłem uszczelniacze, stare wyglądały jak trupy, na 2ch brakowało sprężynek:/

 

teraz na nowych rano zakopci przez jakieś 100-200m na szaro i później cały dzień już nie,

zrobiłem na razie 200km wiec nie wiem jeszcze ile wziął oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pecha wszystko szło dobrze wszystkie sruby odkrecaly się bez problemu a tu taka niespodzianka.Uszczelniacze z tego co widzialem trzeba sciągac glowice więc nie mam szans wymiwnic nie mowiąc o pierscieniach.Próbowalem rozwiercic drogim wiertłem też bez rezultatu te łby srub są tak twarde że szok .Nie wiem jak ludzie rozwiercaja w piec minut tu w 5godzin nic bym nie nawiercił.Z tego co widze to albo wszystko zlozyc do kupy i jezdzic tak dalej i rozglądac sie za innym silnikiem ,jedyny sposob rozwiercenia tego to wyciągniecie silnika i rozwiercanie na dużej wiertarce słupowej w jakims zakladzie mechanicznym .

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem uszczelniacze bez sciagania glowicy w hyundai pony tam jest to mozliwe sprezyny z koncowka zaworu sa na wierzchu i w tym przypadku bylo ciężko a w tych sprezyny są schowane wgniezdzie w ktorym jest szklanka i jeszcze tależyk jest małej srednicy i delikatnie scięty tak żeby trudniej było sciagnąc .Jak gosc to zrobił jak utrzymal zawór żeby byl u gory nie opadał na tloka jak scisnął spręzyne równomierznie w tym gniezdzie żeby wsadzic te dwie połówki co zabezpieczaja?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to zrobił, aż tak się nie przyglądałem,

ale gadałem z kilkoma mechanikami i wszyscy mówili że wymienią bez ściągania głowicy, ale u tego akurat był najszybciej wolny termin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gosc to zrobił jak utrzymal zawór żeby byl u gory nie opadał

Można tłoczyć do cylindra powietrze z kompresora przez gniazdo wtryskiwacza.

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskladałem wszystko do kupy odpowietrzyłem uklad i samochód zapalił poschodził troche nierówno z 20sekund i zaczeło szarpac silnikiem i zgasl.Teraz przy kreceniu lapie ale nie chce zapalic.Wie ktos co to może byc?

 

Dodano: 29 maj 2012 - 11:22

Ijak po wymianie uszczelniaczy ?Pomoglo w jakims stopniu z braniem oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze są wysoko i nad nimi jest szklanka więc dostep oleju do nich jest znikomy więc nie mozliwe zeby olej spływal nieszczelnymi uszczelniaczami do komory spalania.

ogólnie to chyba bardziej pierscienie powodója zużycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie po wielu diagnozach wyszło że jednak turbina pluje olejem, zdecydowałem się na regenerowaną z 12mc gwarancją, odebrałem ją wczoraj i od razu pojechałem na warsztat żeby ją zamontować, w warunkach gwarancji jest żeby sprawdzić ciśnienie jakie pompuje pompa oleju, wiec mechanik wykręcił czujnik oleju i zmierzył (co dziwne na wypiętym czujniku kontrolka oleju zachowywała się identycznie jak z czujnikiem, czyli gasła zamiast palić się cały czas), mechanik odczytał ze jest za małe ciśnienie (już nie pamiętam jakie) i zdecydował że zdejmie miskę olejową żeby zobaczyć w jakim stanie jest smog i dobrać się do pompy, po ponad 30min walki udało się zdjąć miskę olejową i to co zobaczyliśmy to szok, łańcuch od napędu pompy bardzo luźny, normalnie wisi, a na panewkach duży luz, mechanik odkręcił jedną i jak wyjął to stwierdził że już dawno takiej zjechanej nie widział normalnie rysy jak by ktoś gwoździem porysował, na wale tak samo rysy (stwierdził że nawet trzeci szlif by tego nie usunął), więcej nie odkręcał, najdziwniejsze jest to że auto śmiga jak szalone, nie stuka (normalnie na jednej panewce jak jest luz to już słychać a tu nic), kopci tylko po postoju przez 500m no i kurde bierze olej (ale raczej przecież nie przez panewki)

rozglądam się za drugim silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!