Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci 80KM kopci, syczy przy przyspieszaniu


KamilK

Rekomendowane odpowiedzi

czyli pierścienie czy może na początek wymienić uszczelniacze ?

auto już praktycznie wcale nie kopci, tyle że problem brania oleju pozostał

jutro zalewam nowy olej, elf 10W40 diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby do renault-a leje się Elf-a, nawet w papierach z serwisu/przeglądów gwarancyjnych mam że lali Elf-a

Orlen Diesel okazał się słaby to zmieniłem na Elf-a

jak spuszczałem to zeszło około 3L :/, a przed spuszczeniem bagnet nic już nie pokazywał

 

cały czas rozważam inwestycje w XADO Rewitalizant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas rozważam inwestycje w XADO Rewitalizant

Odpuść sobie wszelkie cudowne specyfiki! To po prostu nie działa na dłuższą metę bo nie ma prawa!

Zdaje się, że uszczelniacze zaworów można wymienić bez ściagania głowicy więc to zrób w pierwszej kolejności. Za cenę tego bezużytecznego płynu kupisz komplet uszczelek głowicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem przy swoim silniku 1,5 dci przy zakupie nie kopcił wszystko było ok po miesiącu zaczęło ubywac sporo oleju i kopcenie.wszystko wskazywalo na zużyte turbo o czym moglo swiadczyc sporo oleju w przewodach i luzy na wirniku,po wymianie turbo problem dalej ogromne zużycie oleju i zasłona dymna po odpaleniu , dymi powyze 1500 obrotów dymienie ustaje po całkowitym rozgrzaniu silnika.W wyżej opisywanym przypadku przez kolego problem podobny może zdiagnozował własciwy problem, gosc dzisiaj w warsztacie od diesli wyklucza uszczelniacze zaworowe mogą powodowac zuzycie oleju ale znikome stawia bardziej na pierscienie co proponował to jeszcze zmienic olej na taki co zaleca renault czyli elfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja elfa juz zalałem, kopci tylko przy odpaleniu po postoju dłuższym niż 3-4h, kopci przez 200-300m i ustaje kopceie, zużycie oleju spadło, na 300km wziąl 100ml, w srode umówiony jestem na wymiane uszczelniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...proponował to jeszcze zmienic olej na taki co zaleca renault czyli elfa.

w innym samochodzie raz zalałem ELFa i pomimo "normalnych" parametrów okazał się rzadszy niż inne oleje - kontrolka oleju gasła później. więc IMHO na ELFie lepiej nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat o olejach (który lepszy i jakie parametry) już jest na forum :)

Tutaj proszę omawiać sprawy związane, zgodnie z tym co jest na górze czyli " z 1,5 dci 80KM kopci, syczy przy przyspieszaniu.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy w pewnym senisie pomogla wymiana oleju bo 100ml na 300km to nie tragedia jeslli tyle wezmie. Pierscieni nie wymieniales? Uszczelniacze w tym silniku da sie wymienic bez sciągania glowicy czy trzeba ja zdejmowac?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy jeszcze nie wymieniales pierscieni a uszczelniacze dopiero zamierzasz? Czy sama wymiana oleju cos pomogla faktycznie bo nie wiem czy tez wymienic na elfa czy dac sobie spokój z wymianą bo zmienialem przy wymianie turbo na mobil 10w40

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!