Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci 80KM kopci, syczy przy przyspieszaniu


KamilK

Rekomendowane odpowiedzi

pierścieni nie zamierzam wymieniać (wole poszukać drugiego 'słupka')

wymieniam dziś uszczelniacze

olej przy wymianie turbo wlałem Orlen diesel 10W40 i okazało się że kopci jak parowóz i pali go dużo, więc zmieniłem na ELF 10W40 i teraz kopci tylko po dłuższym (3-4h)postoju przez 200-300m i przestaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy pomogła wymiana uszczelniaczy i czy zdjęta była głowica(z tego co widziałem to konieczne jest)to uszczelke pod głowice powinna byc nowa.Ogólnie można tez zobaczyc cylindry ich zuzycie.

Po zmianie oleju piszesz mniej kopci a czy też mniej bieże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mechanik przelozyl termin wymiany na poniedzialek bo nie skonczyl auta ktore teraz robi komus

oleju bierze mniej, jak pisalem kilka postów wyżej

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko ile mniej pisałes obecnie 100ml na 300km a wczesniej ile brał ,mi bierze ok litra na 200km .Rozmawiałem z mechanikiem od diesli mowił że silnik uszczelniaczami może brac troszke pół litry na 10000 maksymalnie raczej obstawiał na pierscienie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem od diesli mowił że silnik uszczelniaczami może brac troszke pół litry na 10000 maksymalnie

Może brać do 0.5l na 1000 km.

KAMILK- coś ty mu wcześniej wlał?-ORLENA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój bierze piątke na tysiac i zero wycieków dodam że auto chodzzi dobrze tylko dymi i olej bierze.

Wkrótce rozbiore silnik i zobacze co jest grane , jescze nie spotkałem takiego samchodu coby tyle żarł oleju .

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mój wcześniej na oleju ORLEN DIESEL 10W40 kopcił jak lokomotywa i wziął na 1000km ponad 2 litry

teraz kopci tylko po odpaleniu po dłuższym postoju, a w czasie jazdy zero kopcenia

 

odnośnie oleju ORLEN, w drugiej meganie z 1,5 dci na olejach orlen zrobiłem już ponad 20tys i zero wycieków czy ubywania oleju, widocznie silnik w lepszej kondycji pomimo przebiegu 220tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz setke na 300km jak pisałes, litra by wychodziła na trzy tysiące jest różnica.Sam nie wiem czy zmieniac olej czy cos pomoże czy rozebrac silnik i sprawdzic co w trawie piszczy.

 

Dodano: 22 maj 2012 - 19:04

Może ktos podpowiedziec spory problem jak zwykle z tym silnikiem przy sciaganiu głowicy urwała sie polowa lba śruby jednej i jesze jednej obrobił sie uniemożliwiając odkręcenie.Dodam że od razu zauważyłem ze śruby odkrecają się zbyt ciezko gdyz pare tygodni wczesniej rozbierałem silnik mazdy 626 2,0 diesel i tam odkręciły sie bez problemu i dużo lżej.Kluczy uzywałem markowych yato te żsruby to jakas lipa to karygodne i niedopuszczalne tego nie powinni dopuscic do produkcji a konstruktora silnika kazac teraz mu to odkrecic kombinerkami.Ma ktos sposób jak to odkrecic jedną może sie uda bo jest srodkowa i troche dostępu jest można spróbowac migomatem zlapac druga jest skrajna i dostęp do złapania migomatem o wiele mniejszy.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam próbowalem rozwiercic jedna ciężka sprawa może ktos poleci jakich najlepiej wierteł uzyc bo szpilki te są strasznie twarde i nie wiele nawierciłem i cięzko wrecz niemozliwe wiercic centralnie w srodku szpilki wiertarką ręczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!