Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacz Megane


Rekomendowane odpowiedzi

te dwa male "kraniki" (czarny i bialy) wychodza z cylindrycznej czesci, w tym powinien byc tloczek wybierajacy kanal wylewu.ja niestety nie rozbieralem tej pompy wiec moja pomoc w tym momencie sie konczy :/

 

jednak na fotce nr1 zdaje mi sie ze jak jest ten bialy wylot to na cylinderku jest zatrzask, ktory trzeba wcisnac, wtedy biala czesc wyjdzie w prawo (na fotce)

 

ktos sie tym bawil moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem pompke ale moja troszke inaczej wygląda ale myśle ze tłoczek jest taki sam. Pomiedzy tłoczkiem a obudową pompki jest prześwit w to miejsce śrubokrętem podważyłem i wyskoczył cały tłoczek z oboma wylotami. Nastepnie sam tłoczek posiada trzy zatrzaski które takze trzeba podwarzyć aby go rozłozyć. I to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam pytanie: Czy spryskiwacz przedniej i tylnej szyby jest podłączony do jednej pompki, czy może są dwie, do przedniej szyby jedna i do tylniej szyby druga. Mam meganke z 96 roku i nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby (słychać jakby pompka pracowała, ale nic nie leci na szybę, zbiornik z płynem jest pełny), natomiast spryskiwacz tylnej szyby działa. Może ktoś spotkał się z czymś takim i wie jak to naprawić. Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WItam

Od niedawna jestem użytkownikiem Renaut Megane 1.9 dti rok 1999, i podczas używania spryskiwaczy szyby przedniej strumień dolatuje ledwo nad wycieraczkę, poradzicie coś czy trzeba jechać na warsztat???

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, w pierwszym poście podzielę się moimi doświadczeniami związanymi z "naprawą" pompki spryskiwaczy. mój problem polegał na tym, że pompka straciła szczelność. po dostaniu się do niej stwierdziłem, że przyczyna tkwi w tłoczkach. niestety próbując ściągnąć tłoczki połamałem ich obudowę. jak sobie poradziłem z nieszczelnością? użyłem łącznika przewodu do tylnego spryskiwacza, wstawiając w jego miejsce rurkę termokurczliwą (no nie chciało mi się jeździć po sklepach. łącznik zakończony ładnymi stożkami przeciąłem w pół i tym samym miałem możliwość podpięcia pod pompkę dwóch różnych przewodów. poprzecinany łącznik idealnie pasował średnicą w gniazda "dolotowe" tłoczków. przykleiłem go klejem do rurek wodnych. nie trzyma na sztywno ale jest szczelny. jest tylko jeden mankament... po naciśnięciu manetki wycieraczek spryskiwane jest szyba przednia i tylna. no... ale to rozwiązanie dla oszczędnych. na allegro.pl zbiorniczek z pompka kosztuje 50-100 zł. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowę tłoczków ściągamy podważając igłą do szycia zatrzask i pociągając obie strony w kierunkach przeciwnych. śledzić tylko trzeba gdzie upadnie tłoczek. odradzam robić to w głębokiej trawie przed garażem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich, z góry przepraszam jeśli jako nowy użytkownik łamie jakieś zasady forum zadając to pytanie. Starałem sie znaleźć coś na ten temat w histori , ale bezowocnie.

Problem polega na tym,że po włączeniu spryskiwacza (a raczej próbie jego włączenia) stromień płynu nie dolatuje do przedniej szyby(po około 5cm lotu płyn myje mi maske a nie szybe) a z tyły wogule się nie pojawia. Słychać silniczek jak pracuje, wycieraczki włączają sie jak akładam że rozwiązanie jest dość proste, jezeli oczywiście sie je zna.

Pomożecie? :/. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor, albo pozapychane przewody (mniejsze przawdopodobieństwo), albo opisywana w tym wątku usterka unieruchomiająca rozdzielacz płynu. Najprawdopodobniej guma w tłoczku spuchła i ogranicza przepływ płynu z pompki do przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!