Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacz Megane


Rekomendowane odpowiedzi

odkręcasz aby dolną cześć pod przednim zderzakiem kładziesz sie pod auto i wyciągasz pompkę łatwizna a naprawa polega na rozebranu tego plastiku który kieruje wode na przód lub na tył znajdziesz w srodku membranę która ma dokoła nadlew fabryczny musisz go usunąć ciekim papierem ściernym lub nożykiem do tapet następnie do środka kropla smaru aby lekko sie ruszała i jest ok u mnie dzieał SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich zgromadzonych <piwko>

Po mordzerczej <boks> z moim samochodem, ostatecznie wyjąłem zbiornik i pompkę (sposobem "od góry" :oops: ). W zbiorniku był totalny syf (sorry). Pompka przedmuchana, a zbiornik wygląda teraz jak nowy.

MAM JEDNAK PYTANIE DO WAS. Podczas wyjmowania zbiornika natrafiłem na część grubego gumowego przewodu, zakończonego gumową zaślepką, która jest albo specjanie nacięta albo uszkodzona w skutek użytkowania. Dodatkowo po zdjęciu tej gumowej zaślepki lub jak kto woli korka, zauważyłem, że ten gumowy przewód jest zatkany brudem (wygląda jak ziemia) i cieknie z niego woda. CO TO JEST, DO CZEGO SŁUŻY I CO POWINIENEM ZROBIC ABY SPEŁNIAŁ SWOJE PRZEZNACZENIE W 100%.

 

BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA KAŻDĄ POMOC.

post-16567-1281554796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te moje krzyki.

 

Nie chcę wam dalej zawracać głowy, ale czy ten przewód odprowadza wodę z obu szyberdachów (mam dwa) czy też dodatkowo z podszybia z przodu samochodu ?

Jeśli można to podajcie mi jak dokładnie biegną te rurki w samochodzie (mam nadzieje, że położenie kierownicy po prawej nie ma wpływy na ich przebieg), bo leje mi się z konsoli środkowej do sterowania szyberdachem podczas mocnego deszczu. Zastanawiam się nad najlepszym pomysłem do udrożnienia tego przewodu gumowego skoro cieknie mi z tej konsoli...

- wyciągać cały przewód i sprawdzać w których miejscach jest zatkany a potem czyścic

- a może wlewać jakiś środek czyszczący w odpowiednim miejscu tego przewodu bez wyciągania

- a może użyć strzykawki z jakimś środkiem czyszczącym i wstrzykiwać od dołu przewodu (jeśli przewód ze zdjęcia prowadzony jest dalej np. dołem to w ten sposób tylko pogorszę moją sytyację) widocznego na powyższym zdjęciu a potem chlapnąć kubkiem wody na szyberdach i zobaczyć czy woda jest odprowadzana

CZEKAM NA WASZE PORADY

 

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij tą gumową końcówkę i przepychaj drutem, później polewaj delikatnie wodą aż zacznie płynąć. W końcu brud się wypłucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka ucięta. Jednak podczas tej naprawy chyba coś mi odpadło i nie mam zielonego pojęcia gdzie to ma być zamontowane (szukałem numeru zaczynającego się chyba na 77...na tym plastiku i nie znalazłem, więc nie mogłem skorzystać z programu dialogos, w którym mogę zobaczyć jak są zlokalizowane częśći)). Załączyłem parę fotek.

post-16567-1281634722_thumb.jpg

post-1-1281634722_thumb.jpg

post-1-1281634723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość:!: Pozwoliłem sobie mój problem przedstawić w tym wątku, ponieważ nie znalazłem nigdzie jego rozwiązania. Mianowicie, uruchamiając spryskiwacz tylnej szyby (obrócenie końcówki prawej dźwigni za kierownicą) nie powoduje żadnego efektu w kwestii płynu, za to włączają się spryskiwacze z przodu, wraz z wycieraczki przednimi i z tyłu. Pojawia się pytanie czy tak działa uruchomienie zraszania tylnej szyby, że załącza wszystkie spryskiwacze czy to jakaś usterka, oraz czy brak płynu na tylnej szybie może być oznaką, że winowajcą jest opisywana wcześniej w tym wątku napuchnięta guma w pompce. Dodatkowo przedni spryskiwacz po stronie kierowcy jedynie wypuszcza bąble i piane zamiast strumienia płynu, jak to się dzieje z prawej. Także na dzień dzisiejszy jedyny sprawny spryskiwacz mam po stronie pasażera;) Moja Megi jest z rocznika 2004 1,9dCi w Kombii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Tak,tak teraz już wiem co jest przyczyną. Pisałem to w innym dziale. Dzięki

 

Problem rozwiązany od paprochów zaciął się tłoczek, pomogło przeczyszczenie! :P

Edytowane przez piekarelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!