Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

ile wam pala gazu na bo u mnie już dwa razy wyszło po 11 litrów.

Bardziej zasadne byłoby gdyby kolega to co wyszło, czyli te 11 litrów odniósł do spalania benzyny w swoim wozidle. Jak wyjdzie spalanie gazu większe o 18-20% niż na benzynie to instalacja jest dobrze ustawiona w stosunku do benzyny i silnikowi to nie powinno zaszkodzić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi z kilometrów miasto 9,5 litr + benzyna na odpalenia (ale jak jest temperatura letnia czyli gorąco to przełącza się na zimnym silniku po przejechaniu około 1km) Później to po odpalaniu 20 sek. I już na LPG latam)

Trasa to około 8,3 litra. Autostrada 130km/h drogi około 100km/h. Jak się daje to na tempomacie. Ja ze spalania jestem zadowolony. Wręcz zaskoczony że tyle wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaką masz nogę.

Ja spalam tym z silnikiem (Megane II 1.6 110KM tylko, że 5 biegów) około 10-10,5 litrów (miasto i trasa-autostrada), ale przy jeździe tylko autostradą (szybkiej) potrafi wziąć 1,5 litra więcej.

Na trasie przy spokojnej jeździe 70-80km/h spala w okolicach 7l, ale ja nie potrafie tak jeździć.

 

Jeśli bierze Ci tyle przy przeciętnej jeździe to trochę dużo. Pytanie też jakie masz komponenty, zwłaszcza wtryskiwacze - u mnie Fabia zaczeła więcej palić po wymienie matrixów na wtryski niższej jakości.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zayak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam właśnie problem ze spalaniem od dłuższego czasu w meg II 1.6.

Kiedyś auto paliło w okolicach 8,5-9,5 l gazu (benzyny ok. 1 litra mniej), przy cięższej nodze 10-10,5 l.

od jakiegoś roku zaobserwowałem, że pali znacznie więcej - przecietnie 12,5-13 l mi teraz wychodzi (w korkach aż 14,6 - to był maks), nawet, jak staram się jeździć łagodnie (większość jazd po mieście). Ostatnio zrobiłem sobie trasę porównawczą:

Pojechałem do sąsiedniego miasta na gazie, dość dynamicznie (tzn kiedy mogłem, to wyprzedzałem), ok. 30 km., spalanie na gazie wyszło mi 12,7 l tą samą trasą wróciłemn za godzinę na benzynie i wyszło 9,3 l(wydawało mi się, że w doddatku jeszcze dynamiczniej i szybciej jechałem) - wg wskazań komputera.

 

Kilka razy dotankowywałem po trasach testowych, aby sprawdzać spalanie i w zasadzie wchodzi tyle co komputer pokazuje, z jakąś 5% tolerancją +/-.

 

Ostatnio wymieniłem nawet reduktor na nowy (tomasetto) i oczywiście przegląd - po 5 dniach doregulowany i chodzi wszystko jak trzeba. tyle, ze to spalanie nadal wielkie. Aktualnie mam 138 tys km, w tym niecałe 100 tys na gazie.

Co może być przyczyną takiego spalania? bo to nawet 40% różnicy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda Lambda i ponowne ustawienie gazu.

Powymieniaj też filtry fazy ciekłej i lotnej oraz powietrza.

Jeżeli świece też długo nie były wymieniane, to mogą stwarzać problemy.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!