Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Ojjj teraz to jest dobre pytanie :D, nie mam pojęcia szczerze mówiąc, mam zdjęcie przy 180km/h gdzie mam 4.9k obrotów więc na oko idąc tym tokiem myślenia, że przy 110km/h mam 3k obrotów to 150 będzie przy około 4k. Musiałbym się rozpędzić i sprawdzić a nie mam gdzie, ani też nie mam żadnego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim1.4 tce bije rekordy najmniejszego spalania chyba na forum pyrkam sobie do 2.tys. obrotów rzadko kiedy przekraczam 3 tys. i średnia ostatnio wyszła 7.1 l lpg po 1.79zł na 444 km zatankowałem 31.6 litrów  lpg komputer wskazywał średnią 5.3 ale że średnio przekłamuje o 0,3 do 0,5 litra to liczę że było to 5,6 gazu pali mi ok. 25 % więcej prawidłowo lpg powinno palić 18-25 % przy prawidłowej mieszance ,obroty przy 90km/h na 6 biegu ma 2200 obr/min spisuje każde spalanie od założenia instalacji i pokrywa sie idealnie z dynamika jazdy w zimie na krótkich dystansach potrafi spalić średnio poniżej 7 litrów ale wiadomo z 20 % jazdy na początku to jazda na benzynie i ciężko to wyliczyć ,podsumowywując jeżdżac spokojnie i cierpliwie jak dziadzio z kapeluszem ze średnia prędkością z całej jazdy 48 km/h  da się tym motorem jeżdzić za 14 zl na 100km jak fabia 3 1.0 mpi z silnikiem 55 km słabszym Tutaj  https://www.blueman.pl/motoryzacja/id1525-instalacja-lpg-prawda-i-mity.html   macie ciekawie opisane prawdy i mity związane z lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaziorę założyłem w idealnym momencie bo zgodnie z przewidywaniami Renia kręci kilometry jak nigdy wcześniej. Wczorajsze tankowanie znowu na Circle K pokazało spalanie 8,77 LPG Shell / 100 przy średniej prędkości 49,6 km/h. Koszt 18,25 zł / 100 km. Wcześniej najniższe spalanie miałem z gazem z BP więc tam planuję następne tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2019 o 18:56, fullxda napisał:

Ja swoim1.4 tce bije rekordy najmniejszego spalania chyba na forum pyrkam sobie do 2.tys. obrotów rzadko kiedy przekraczam 3 tys. i średnia ostatnio wyszła 7.1 l lpg po 1.79zł na 444 km zatankowałem 31.6 litrów  lpg komputer wskazywał średnią 5.3

 

Mogę jedynie potwierdzić, że przy 1.4TCe można zrobić niezłe wyniki spalania w okolicach ~7 LPG/100, jednak dobrze wiemy, że przy tych jednostkach trudno zachować rozsądną nogę, bo silnik wręcz prowokuję do głębszego wciskania pedału gazu, a na dodatek nie słychać go wewnątrz auta. Dobrze wiedzą o tym Ci użytkownicy, którzy się przesiedli z wolno-ssaków i zanim przyuczyli głowę i nogę płacili za spalanie rzędu 10-11 :D 

   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne tankowanie ;)  wg. kompa średnie spalanie to 5.2 wg.  tankowania 6.96 lpg. 27.76l lpg przejechany dystans 398.8 km koszt 100km 12.45zł tankowane na Crab Oświecim po 1.79 chyba tańsza jazda spokojna jak moja to tylko na jakimś piżdziku 50cm i na rowerze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fullxda napisał:

chyba tańsza jazda spokojna jak moja to tylko na jakimś piżdziku 50cm i na rowerze .

Liczysz tylko koszta paliwowe. Zapominasz o naprawach serwisach ubezpieczeniu przeglądach i innych kosztach utrzymania. Może się okazać że one kosztują 30zl/100km i wtedy różnica 1 czy nawet 3 litrów gazu nie robi większej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w tym miesiącu zwróciła się po 18000 km zapłaciłem 2500zl a różnica miedzy pb a lpg u mnie to 14 zł na każde 100 km ,mam kabel do centralki za 18 zł przestawiam sobie co chce i kiedy chce np. temp. przełączania czy ciepły start gazownika odwiedzę jak będą jakieś problemy i wtedy zapłacę bo jak piszę sam sobie dużo grzebie i przestawiam i raczej gwarancje straciłem koszt filtrów to 5,6 zł  za fazę ciekłą i 21 zł za fazę lotna alex ultra 360 wymieniłem sobie niedawno sam wiec koszt żaden a przegląd bodajże 30 parę droższy od przeglądu samej pb ;robię miesięcznie 1300 km i oszczędzam na paliwie teraz 180 zł rocznie jest to ponad 2 tys. wiec jestem bardzo zadowolony i tyle każdy ma jakieś priorytety fakt samochód może się zacząć sypać ale tego nie przewidzimy i nie liczę tego bo to normalne rzeczy eksplatacyjne a liczę tylko koszty paliwowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra licz sobie co chcesz, mnie osobiście kłuje w oczy takie ignoranctwo, bo paliwo wq mnie jakieś 1/4 do max 1/2 kosztów eksploatacji. I teraz w zależności od marki, silnika, roku, dotychczasowego użytkowania itd może być ekonomicznie lub nie. Super jeśli Ci się nic nie zużywa, ale jeśli na paliwo wydajesz 3k co roku a u mechanika zostawisz 5k to zaoszczędzone 2k wyglądają blado.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nikogo nie ignoruje tylko zobacz jaki jest temat postu i pomyśl ;  Co ty do mnie bijesz! ja akurat stwierdzam o ile u mnie jest tańsze paliwo lpg od pb i tyle a koszty sś jak w życiu woda, prąd, jedzenie i tego nie unikniemy nie mam zamiaru się z tobą sprzeczać bo raczej nie przeczytałeś nazwy tematu -Ile wam pala lpg opisałem i porównałem moje koszty paliwowe przed i po zagazowaniu i wyszło jak wyszło po całym roku zaoszczędzę 2100 zł na samym paliwie nie interesuje mnie ile wydam na  olej klocki czy ubezpieczenie bo to normalne koszty eksplatacyjne niezależnie od paliwa na którym jeżdzimy .

Edytowane przez Gość
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quentin88 nie bardzo rozumiem, co chcesz nam wszystkim przekazać...koszty serwisowania auta to coś, czego nie da się uniknąć - jest wpisane w eksploatację pojazdu. Po co więc wliczać te koszty, do kosztów paliwa, skoro czy na PB czy na LPG będą takie same? Jedyne co, to przegląd jest o 60zł droższy przy LPG i jak ktoś chce, to z 50-100zł zapłaci za przegląd instalacji rocznie czy co 10k km. 160 zł więcej rocznie kosztuje eksploatacja auta z LPG. Najwyżej tyle można doliczać przy tym porównywaniu kosztów eksploatacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wręcz przeciwnie, jak już chcesz być taki dokładny to spalanie wyraża się litrach, nie w zł :)
tak jak napisałem kluje mnie w oczy chełpienie niskimi kosztami paliwowymi  tak jakby to było wszystko. 

Mam znajomego co kupił samochód u pierwszego lepszego Mietka z komisu i odrazu załozył gaz, już wie że turbo do regeneracji, zawieszenie do zrobienia i płynu chłodniczego ubywa...będzie grubo...no ale przynajmniej tanio się tankuje :)

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat trafiłem na dosyć zadbany egzemplarz i jedynym kosztem była nieszczelna chłodnica klimy , ale czy jeżdziłbym na lpg czy na pb i tak musiałbym ją zrobić wiec co to ma do spalania lpg te twoje wywody to sam nie wiem ? Ogólnie mój przekaz jest taki że przy mojej jeżdzie rocznie zaoszczędzam 2100 zł już po odliczeniu kosztów przeglądu technicznego i filterków instalacji lpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!