Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

W 2.0TCe to niezły wynik, bo nasza M3 Coupe GT.RK 2.0TCe 230KM pochłania w mieście 13,5 przy normalniej jeździe, 15-18 przy dynamicznej, a 26 na torze i to benzyny 98/100 oktanowej :D

Znajomy ma Espace 2.0TCe 170KM po Wrocławiu 16 LPG/100 i nie ma zmiłuj się, autostrada 12-13 do 140km/h, bo powyżej to 15 >

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje GT220 Kombi spala od 9,5 do 13 lpg. Mniej oraz wiecej nie udalo mi sie osiagnąć, chociaż auto bardzo zachęca do wciskania gazu. Więc górne spalanie na pewno niedlugo pobiję

Edytowane przez kwansterp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie tankowanie za mną. Wyjeździłem zbiornik na maxa. Jest zaskoczenie ponieważ w porównaniu z:

Dnia 2.08.2019 o 21:41, pbet napisał:

Wynik 8,72 LPG / 100 km (1.6 110KM), głównie trasa. Koszt przejechania 100 km wyniósł 18,57

Dziś wyliczyłem 9,25 LPG / 100 km. Także głównie trasa. Koszt przejechania 100 km wyniósł 18,03 zł.

Styl jazdy podobny. Przed tym zbiornikiem byłem na ponownej delikatnej regulacji. Instalator twierdził, że nic nie zmienił ale może jednak?

Wcześniej wspominał, że dopiero po kilku tankowaniach będzie można wyciągać jakieś wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bajki o zwiększeniu mocy i zmniejszeniu spalania to kolego nie wierz, spalanie się zwiększyło proporcjonalnie do wzrostu mocy ;-)

 

@pbet musisz trochę pojeździć, zrobić kilka tankowań, sterownik LPG w niewielkim stopniu też koryguje ustawienia mapy, Twoje pierwsze pomiary są OK, jeśli znasz wcześniejsze spalanie auta na Pb to przy LPG musisz liczyć około 18-22% więcej jeżdżąc na LPG przy prawidłowo zestrojonej instalacji. ta różnica zależna też jest od składu mieszanki LPG (propan-butan), mieszanka zimowa będzie bogatsza w propan, dlatego LPG na zimę drożeje, ale z tego tytułu auta będzie go mniej spalać i w tedy będzie Ci wychodzić około ~15% więcej od Pb.

 

   

   

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman obserwuję. Jeśli będzie tak jak mówisz, a pewnie tak będzie to spalanie LPG powinno kształtować w naszym systemie użytkowania auta do 10 / 100 co i tak jest baaaardzo przyjemne dla mojego portfela. Dziś w JG za litr na Shell życzyli sobie 1,95 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ostatni i ten weekend jechałem z mojego domu rodzinnego do i z warszawy ( tamten weekend do warszawy, na ten weekend wróciłem). Do stolicy jechaliśmy w 3 z racji tego, że bardzo późno wyjechaliśmy w okolicach 00:00 jak już wpadłem na obwodnicę radomia z licznika nie schodziło mi 150km/h, w aucie ludki spali więc i mnie powoli zaczęło łamać stąd chciałem być jak najszybciej w "domu". Tankowałem w okolicach Grójca na jakiejś stacji tylko z LPG 24H, nie budząca zaufania sam Pan cieć wychodzący z budy nie był zadowolony, że musi mnie zatankować :D *nie dał też paragonu halo prokuratura!!!! :D *(gaz 1.95zł). Pamiętam, że weszło coś około 45l ( było 15 stopni, bardzo chłodny wieczór, a wiem że temperatura ma tutaj znaczenie jeśli chodzi o tankowanie LPG :) ). W ten weekend wracałem do domu na tym gazie miałem już przejechane dokładnie 75km ( dokładnie pamiętam bo sprawdziłem) może z 20km z tego to jazda po mieście . Jak zwykle ludki z bla bla w aucie łącznie było nas 4 osoby + bagaż łącznie cały bagażnik ... dwie osoby wysadziłem w Sandomierzu, trzecią zaś 15km od mojej miejscowości. Wczoraj patrzę na ten wskaznik lpg u mnie pali się czerwona kropka, więc sprawdzam na komputerze przejechane dokładnie 444km ( zawsze przy +- 450 kończył mi się gaz, jak jechałem do wawy skończył mi się po 420km). Więc tym bardziej byłem utwierdzony w tym, że butla pusta więc zatankowałem, i troszkę się zdziwiłem bo jadąc z tymi osobami też nie jechałem do 100km/h tylko gdzie się dało jechałem dużo szybciej by być jak najszybciej w domu.

Trasa Warszawa-Leżajsk, nie jeżdżę przez górę kalwarię, obwodnica radomia później trochę wiosek dróg lokalnych, Sandomierz Stalowa Wola, te okolice :).
w załącznikach zdjęcia, niestety zapomniałem by sprawdzić w komputerze średnią prędkość i spalanie... rzadko kiedy na to patrzę stąd nie mam nawyku :(. 
Wyliczenia z kalkulatora to średnie spalanie gazu na 100

IMG_2342.jpeg

IMG_2341.jpeg

IMG_2340.jpeg

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@droopy sam się zdziwiłem, że tak wyszło bo liczyłem bardziej na jakieś znów 45L gazu i okolicę 100zł :D dlatego aż zrobiłem zdjęcia bo sam w szoku byłem. Nie raz już pisałem, że w 1.6  można wykręcić srednie spalanie 5l benzyny więc jak najbardziej jest to możliwe, jak mówiłem cała trasa nie licząc obwodnicy radomia to drogi krajowe więc nie pogonisz tak jak na A4 :D niemniej spalanie super. Powoli rodzi mi się w głowie myśl o zmianie auta, ale póki co nie opłaca mi się, muszę wykorzystać megankę ile się da póki jest tak tanio :D zwłaszcza, że teraz głównie stoi pod blokiem.

@Sarna1 właśnie jak pisałem nie mam :/... skasowałem wynik zaraz po tankowaniu, a nie spojrzałem kurczę na odczyty z komputera :(. Następnym razem jak będę miał taką sytuacje na pewno wszystko sfotografuje bo tutaj byłem tak ździwiony, że nawet nie pomyślałem tylko skasowałem wartość przejechanych km by znów wiedzieć kiedy zatankować gaz

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo miałem kiedyś równie nieekonomiczne auto (przy dużych prędkościach), był to focus 2 po lifcie 1.6 110 koni.

Sporo nim jeździłem w trasy i przy przelotowych powyżej 150 to palił mi 12. Przy maksymalnej która oscylowała ok 180 palił 17. TakŻe jak megane pali tak mało jak piszesz to jest to wręcz niesamowite. No ale mamy wszędzie dobrą zmianę więc może i rząd lpg nam załatwił jakieś amerykańskie. 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzę wartości przy pełnych 100km i 150km/h i przy powiedzmy jeździe do 120km/h i porównam tutaj, póki co nie szykuje mi się żadna taka wyprawa, a na obwodnicy radomia ciężko jednostajnie jechać 150 :D musze poczekać aż z rzeszowa będę jechał do krakowa np :) . Nie ma tutaj żadnego chwalenia auta, oczywiście zadowolony jestem, że pali mało, nigdy nie narzekałem na spalanie w tym aucie, temat jest o spalaniu więc pokazałem swój wynik. Następnym razem dodam wszystkie wartości z komputera by była jasność i przejrzystość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!