Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepienie zaworu EGR od 2005 roku


meganecoupe02

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akumulatora nie odpinałem, wyjmij kartę z czytnika. Klapki nie spawałem, bo nie było takiej potrzeby. Nie słychac jej w ogóle, a nie ma też możliwości, żeby wypadła (gdyby tak było to bym ją zdemontował całkowicie).

Gdybym teraz miał zaślepiać to chyba rozejrzałbym się za drugą rurką od kolektora wydechowego do EGRa i ją przeciął i zaślepił. Wtedy nie musiałbym ingerować w sam zawór, a efekt byłby ten sam. Tak czy siak, mój sposób jest brutalny, ale skutezny w 100%, blacha grubości 3 mm wytrzyma długo i nie żałuję, że zniszczyłem ten zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to chyba będzie lepsze wyjście :mrgreen: zawór zostanie nienaruszony. Tylko pewnie takie zaślepki trzeba będzie zrobić samemu. I znając życie dojście do tego zabiegu będzie masakryczne :) W sierpniu będę miał urlop to zobaczę co da się zrobić i oczywiście zrobię jakieś fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawa wygląda przy kolektorze wydechowym, ale przy zaworze będzie trzeba zostawić kawałek rurki, żeby blaszka zaworu mogła się obracać. Czyli najszybciej będzie kupić drugą rurkę, uciąć i zaślepić z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, wykręcam stara rurę łączącą zawór z kolektorem, od zaworu zostawiam kawałek rurki tak aby klapka mogła się obracać i zaślepiam ją. Od strony kolektora tylko zaślepiam i tyle. Dołączam mój cudowny projekt w paincie i powiedz mi czy to będzie dobrze. Zatwierdź pieczątką i podpisem, płace browarem i w sierpniu bierzemy się za robotę. Oczywiście zawór przy okazji wypadałoby dobrze wyczyścić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys0, jest :?:

 

thumb_hosting_zdjec_1373291586__rambo.jpg

 

 

brudijr na pewno jest możliwe zaślepienie u Ciebie, masz najprawdopodobniej najpopularniejszy EGR w renówkach. Z jednym sprawnym zaworem spokojnie sobie poradzisz, tylko musisz zaslepić rurkę tuż przed zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

brudijr na pewno jest możliwe zaślepienie u Ciebie,

w przedliftowym 1.9dCi wystarczy tylko wtyczke z zaworu wyciągnąć.Miałym tak w lagunie i meganie,nie wywalało żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na desce nie, ale podepnij Clipa lub jakis inny komputer diagnostyczny i jednak błąd będzie, moim zdaniem jakieś może małe ale znaczenie ma ten błąd. To tak jakbyś chodził z aumputowanym palcem, fizycznie go nie ma czujesz się dobrze, ale jednak czegoś ci brakuje co by Ci się przydało czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd na clipie bedzie, ale to nic. Jak jest jakis błąd zwiazany z egr-em to komputer wylacza sterowanie nim i po sprawie. Jak komus nie wywala bledu na desce to jak najbardziej mozna odlaczyc wtyczke, pod warunkiem, ze zawor jest wyczyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jakiś czas temu zaślepiłem zawór egr blaszką tak jak meganecoupe02 tylko ja nie przecinałem tej ośki sterującej zaworem wolałem pobawić się w wyprofilowanie wgłębienia w tej blaszce.dziś zauważyłem że miejsce zaślepienia jest delikatnie zapocone olejem. co to może oznaczac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!