Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepienie zaworu EGR od 2005 roku


meganecoupe02

Rekomendowane odpowiedzi

Egr zaślepiony tą podkładką wgłębioną jak wyżej pisałem o aukcji alleg... . Od 1500 Rpm jak by poprawione ciągnięcie auta troszkę lepiej pracuje . Co do całokształtu to jeszcze nie wiem bo fapa muszę wyciąć bo on teraz zmula ale ogólnie wszystko puki co ok bez błędów service itp. jutro sprawdzę pod komputerem to dam znać jak tam z błędami innymi . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby nie chciały puścić a nasadek torxowych nie posiadam wiec młoteczek i przecinak na rant śruby trzymać będzie jeszcze śruba z mocowania tej rurki metalowej ale wykręć a mocowanie wygnij . Blokuje jeszcze pokrywa plastikowa ale jakoś boczkiem z przedłużką i grzechotką poszło choć trochę ciasno, a metalową podkładkę użyłem przy łączeniu rurki a tą z zestawu z drugiej strony tej podkładki gdzie jest miejsce na przepustnice zaworu egra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak zaślepka przyjdzie, to startuję. Mam nadzieję, że nic nie zachrzanię.

 

 

Zaślepka przyszła, ale niestety przy próbie odkręcania dolnej śruby torx zaczął się kręcić w koło, zamiast odkręcać, czyli uszkodziłem śrubę. Czy ktoś ma jakiś patent jak to odkręcić? Młotkiem i przecinakiem mogę ściąć łeb śruby, a potem nie bardzo wiem jak wykręcić pozostałość. Poza tym nie chcę czegoś uszkodzić waląc młotkiem bo obudowa zaworu EGR to odlew i nie chcę, żeby coś pękło.

Edytowane przez Yetiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To śruba się kreci czy nie możesz jej odkręcić (zresztą ta śruba na nic ci już nie będzie potrzebna bo do zaślepki dostajesz 2 nowe i dłuższe śruby na klucz 13 plus podkładki sprężynujące .A młotek i przecinak potrzebny mi był do tego by te śruby torx odkręcić bo też poległem bo nie mam żadnych nasadek torx a ino inbusy tylko i łepek się starł i trza było przecinakiem i mloteczkiem po rancie śruby pukać by popuściła i się odkręciła a nie po obudowie egra. żadne szczypce itp nie podejdą i zostało delikatnie pukać w rant śruby by popuściła i tyle a potem nowe śruby z zestawu i bajera

 

thumb_hosting_zdjec_1382373701__at-egr-77-3.jpg zdjęcie przykładowe z strony producenta tych zaślepek a śruby i tak są na klucz 13

Edytowane przez MEGIGG1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręciłem te torxowe śruby zwykłym kluczem oczkowym albo nasadką - poszło bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że miałem klucz torx łepek śruby, tej dolnej, uległ uszkodzeniu. Górna odkręciła się bez problemu. Jak będę miał chwilę wolnego czasu, to spróbuję młoteczkiem i przecinakiem. Śrub mi nie szkoda, bo jak kolega MEGIGG1 pisał, w zestawie są dłuższe śruby. Po prostu nie chciałbym niczego zepsuć bo EGR jest sprawny i nigdy nie miałem z nim problemów. Zaślepienie to taki kaprys, a nie konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij sobie plastikową osłonę z głowicy - dwie śrubki 10mm, odkręcasz rurkę do IC( 2x13mm ) oraz nakrętkę z boku głowicy - też 13mm.

Dzięki temu możesz do dolnej śrubki przyłożyć większą siłę, co przyda się też przy pierwszym montażu zaślepki - rurka musi się troszkę odkształcić.

Warto też odkręcić śrubkę 10mm z uchwytu dolotu spalin i troszkę przesunąć ten uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie popsujesz a odkręcisz banalnie prosto ja tak samo jak ty miałem że dolna nie chciała ruszyć zapiekła się wiec by zruszyć ustrojstwo młoteczek i ostry mały przecinak po rancie śruby . Puści nie ma bata a śruba i tak do wyrzucenia bo nowe dać dłuższe trzeba no i jak pisałem tez o rurce dolotu spalin która ma mocowanie na klucz 10 odkręcasz i odginasz te mocowanie i o której wspominał KRZEMYK inaczej nie wsadzisz podkładki (zaślepki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W lato zaślepiłem EGR wszystko poszło bezproblemowo. Tylko mam wrażenie że podczas ujemnych temperatur wolniej się silnik nagrzewa niż przed zaślepieniem zaworu. Czy zaślepienie egr ma jakiś wpływ na temperaturę silnika ? z tego co wiem to turbinka jest chłodzona wodą, a spaliny już przez EGR nie wpadają(bo zaślepiony) do ponownego spalenia to czy turbina może być chłodniejsza, i przez to silnik łapie wolniej temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chłodnice przez która przepływały spaliny z egr, to tak wolniej się nagrzewać będzie trochę, a nawet jak i jej nie masz. To też jest różnica w nagrzewaniu, już w paru samochodach to testowałem i nikt mi nie powie że tak nie jest, a ci co piszą że nie ma róznicy, widocznie nie zwracają tak bardzo na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki z założenia dłużej się nagrzewają i to nie tylko 1,9 ale także 1,5 dCi.Dlatego w większości tych aut na nasze rynki (klimat) jest stosowane dodatkowe, elektryczne ogrzewanie wnętrza. Tu nawet chłodnica spalin przed EGR-em nie ma takiego znaczenia jak niska temperatura zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Się trochę już uspokoiłem myślałem za termostat będzie do wymiany.dzięki

 

Dodano: 10 gru 2013 - 10:36

Witam jak sprawdzic czy mam chłodniczkę spalin które wpadają do EGR. Czy to normalne że po zaślepieniu tego zaworu auto przy tem. -4 i przejechaniu 17 km. nie osiągneło temp.90 stopni, prędkośc jazdy 90km/h piaty bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!