Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z odpalaniem


sebsyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,ma problemy z moją renią.Zaczeło sie od turbiny która wysiadła,po naprawie w przeciągu dwóch miesiecy siadły wtryski.Po zregenerowaniu wtrysków było ok przez jakieś trzy miesiące.Teraz w megance ścieci sie "sprawdź wtryski"jak jest zimna to odpala za 3-4 razem i dość mocno kopci jasnym dymem.Po skasowaniu błedów auto nie dymi i odpala za pierwszym razem do momentu pojawienia sie na stacji.Po zatankowaniu paliwa zapala sie serwis i bład wtrysków,juz trzy razy usuwałem błeby i za kazdym razem było wszystko ok,aż do tankowania.Dodam że wtryski zostały sprawdzone w serwisie renault i są ok,mechanik stwierdził że powodem jest nieszczelność w układzie paliwowym wymienił węże paliwowe,ale nie przyniosło to żadnego efektu.Teraz twierdzi że może jest to wina pompy paliwa,albo zbiornik paliwa jest nieszczelny,ale jego zgadywanki juz mnie nie przekonuja-prosze o pomoc,z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zbiornik paliwa jest nieszczelny

Przecież zbiornik paliwa jest nie szczelny z założenia. Przecież musi się odpowietrzać podczas tankowania, jak również podczas pracy pompy paliwowej. Proponuję przyjrzeć się przelewowi czy nie ma tam powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, tankowanie jak tankowanie, niby co ma piernik do wiatraka ale na Twoim miejscu odłączyłbym czujnik poziomu paliwa przy zbiorniku i na próbę bym zatankował. Może czujnik poziomu paliwa generuje jakieś bzdury do komputera wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik faktycznie raz wskazuje dobrze,a czasami pokazuje pusty zbiornik,wymieniłem również gruszke,ale też nic to nie dało.W innych postach czytałem również,że powodami są nieszczelny wąz ssace lub EGR,czy w moim przypadku tez moga miec cos wspólnego z problemem w odpalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem faktycznie leży po stronie pompy paliwa, lub wtryskiwaczy?

Możesz je sprawdzić w jakiejś firmie, która zajmuje się ich regeneracją, tak żebyś przy tym był i najlepiej na stole probierczym. Z aso to różnie bywa. Czy podczas montażu nie pomylono kolejności wtryskiwaczy? "Każdy ma swoje miejsce" i odpowiednio przypisany kod. Jaki był powód regeneracji wtryskiwaczy, czy znaleziono w nich opiłki metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł mi jeden z wtrysków elektryk stwierdził,że komputer nie pokazuje mu który sie popsuł i musi wszystkie wykrecać.Podczas próby odkrecania 3-4 wtrysków mu pekły i trzeba było ściągać głowice i usuwac resztki poprzez rozwiercanie,jak juz pisałem przez ok 3-4 miesiace po naprawie wszystko było ok,poźniej zaczeły sie problemy z odpalaniem.Mam jeszcze nowy problem(dzisiaj meganka odmówiła posłuszeństwa na dobre)od 4 dni podczas prób odpalania kilka razy pojawił mi sie komunikat ze nie mozna wykryć karty,a dzisiaj komunikat pojawiał sie za kazdym razem kiedy próbowałem odpalić-czy jest to wina tylko czytnika,czy moze byc inny powód(np.bezpiecznik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!