Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

W testach chwalą wyciszenie 1.6 dCi w wersji Bose. Warto zaznaczyć że wersja Bose ma dodatkowo lepsze wyciszenie kabiny pasażerskiej na rzecz Audio Bose, w stosunku do wersji biedniejszych jak Intens. Dla przypomnienia gdy kolega kupował w 2009 roku Megana III hatchback 2.0 TCe 180 KM, dostał rabat z 86 tyś na 65 tyś brutto. Gdzie te piękne czasy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodziłem między 3 salonami w Krakowie aż doszedłem do ceny zaporowej przy której już nie chcieli zejść , podsumowując 7 procent przy najbogatszej wersji wyposażenia, słabo. To chyba obecna polityka firmy Ale kolega negocjuje obecnie mazdę 3 i tam jeszcze gorzej. Za kolejne 6 lat najbogatsza wersja meganki to już pewnie 120 tys wyjdzie, wszystko idzie w górę, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 7% rabatu to mało jak za bogatą wersję, jednak można to argumentować nowością. Za kilka miesięcy myślę że będzie lepiej. Brat obecnie negocjuje rabat na zakup nowego Kadjara, dają 9% (wybrane grupy zawodowe). Znajomemu odradź jak możesz Mazdę 3. Kolega w grudniu odebrał nową Mazdę 6 po liftingu, auto na autostradzie przy 130 km/h jest hałaśliwe, początkowo było wrażenie że któreś okno jest otwarte. To samo Mazda CX-5 jak to Mazda - samochód piękny, ale wyciszenie fatalne (brat testował CX-5, jednak wybrał Kadjara ze względu na lepsze wyciszenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto, też mam czarny najlepszy kolor choćby dla tego jednego tygodnia po woskowaniu, jak jeszcze się nie zasyfi. Co prawda 100tysi dużo, ale jak się robi tyle kilometrów, to też bym nie żałował kasy na auto, które się będzie podobało. No i silnik chyba daje komfort jazdy?

 

Aczkolwiek ja jeszcze w 3mieście nie widziałem Meganki IV. Coś słabo idzie sprzedaż. Widziałem jednego Talismana i też fajnie wygląda. Chociaż na teście w autogalerii średnio wyszedł, a najgorzej chyba silnik z EDC. Chyba jednak póki co silnik 1.6 150 TCE to w stosunku do 1.4 TSI przepaść. Zwłaszcza, że nie wiem, ale piszą, że tak skrzynia zmula pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik 1.6dci jest bardzo cichy, właściwie słyszę go tylko przy mocniejszym przyspieszaniu, Ja widziałem w KRK tylko jedną megankę, w salonie gdzie odbierałem zamówionych do produkcji były 2 więc baaardzo słabo zwłaszcza na tle astry 5.I dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek ja jeszcze w 3mieście nie widziałem Meganki IV. Coś słabo idzie sprzedaż.

I o to chodzi. Jak kupowałem swoją MIII też mało tego widywałem na ulicy i to był główny powód dlaczego nie kupiłem Octavi czy Kia ceed, z czego dość sporo pomykało i pomyka na naszych ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane IV dopiero 3 miesiąc leci w sprzedaży, więc nie ma co rozpaczać że ich mało. Kadjar jest w sprzedaży prawie okrągły rok, można stwierdzić że sporo ich już na drogach....

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz: Pod koniec roku Hyundai zrobił sporą akcję promocyjną, zwłaszcza dla wybranych grup zawodowych. U mnie w firmie też się ich sporo pojawiło. Rabaty dochodziły do 18%. Niestety Renault na dzień dzisiejszy aż takich rabatów nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że za nowy model Sportage, lub Tuscona z sensownym silnikiem zapewniającym cichą jazdę (turbo benzyna) to wydatek ok 110 tyś zł minimum wg cennika. Bez sensu dzisiaj kupować wolnossącą, buczącą benzynę 1.6 zwłaszcza do samochodu z dużymi oporami jazdy jak SUV. Jak kupujemy nowy samochód to już zapewniający cichą jazdę powyżej 100 km/h, więc tylko turbo benzyna gdzie od samego dołu praktycznie mamy duży Nm... Kadjara w średniej wersji ZEN (hands free, klimatronik, alu 17") dostaniemy dzisiaj na promocji za ok 79 tyś z lakierem, cichym silnikiem TCe 130 (w porównaniu do wolnossącej Mazdy 6 czy CX-5).

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem propozycje od dealer z Renault niestety co może zrobić to obniżyć wersje Bose Tce 130 o 5 tys zl i to jest maks co może mi zaoferować, i to jeszcze po znajomości, także lipa.

Ja kupiłem w 01.2015 roku Meganke III Limited 1,2Tce 130KM z wyprzedaży rocznika, samochód był wyprodukowany 12.2014r i zjechał z 62000zl do 58000zl i bez żadnych znajomości, porostu ostre negocjacje ale podejrzewam że i tak swoje zarobił, jak bym chciał oddać w rozliczeniu na dzień dzisiejszy to zaoferowali mi 45tys heh śmiech na sali czyli po 1,5 roku jeżdżenia spadek rzędu 15 tys, najechane mam 28 000 km. A i tak zapłaciłem 62000zl bo kupiłem jeszcze alarm i do tego 50/50 gdzie stawka przygotowawcza wyniosła 1500 zł plus gwarancja na 5 lat parę setek.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety co może zrobić to obniżyć wersje Bose Tce 130 o 5 tys zl i to jest maks ... zjechal z 62000zl do 58000zl

Teraz dostajesz 5 tys. i narzekasz. Przy MIII dostałeś 4 tys. i byłeś happy. Czegoś tu nie rozumiem, przecież teraz masz więcej. Generalnie polityka Renault jest taka żeby ograniczać rabaty. Poza tym nie produkują samochodów "na plac" tylko większość robią pod konkretne zamówienia klientów, więc nie dostają sraczki żeby je na siłę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w 01.2015 roku Meganke III Limited 1,2Tce 130KM z wyprzedaży rocznika, samochód był wyprodukowany 12.2014r i zjechał z 62000zl do 58000z

 

Hatchback? Lakier metalic? Opony zimowe dostałeś gratis?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1465394244__screenshot_2016-06-08-15-53-05.png

 

Jestem w trakcie docierania 1.6dci 130km KM, 800km przejechane, z racji używania niskich obrotów staram się jeździć eko, trasa 5% miasto, 50%autostrada tempomat 120 ,45% trasa 50~100km/h. Zapowiada się ekonomiczna jednostka: )

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!