Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1,6 SCe, to dość skomplikowana konstrukcja Nissana z takimi smaczkami, jak ręczna regulacja zaworów szklankami i ośmioma (!) wtryskiwaczami.

To że nie nadaje się do LPG, to ktoś już powyżej wspomniał.

Silnik ma bardzo miękkie gniazda zaworowe i ręczną regulację zaworów, która jest potrzebna nawet przy jeździe na benzynie.

Renault Polska zdążyło wypuścić ulotki reklamowe z Daciami 1,6 z tym samym silnikiem, ale z instalacją LPG.

Po dłuższych testach i konsultacjach z centralą, projekt zarzucono, a foldery trafiły na przemiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jazdach testowych śmigałem 1,2 tce 130 kucy i powiem szczerze dla mnie szału nie było ....jasne zbiera się fajnie,silnik elastyczny,na autostradzie 140km/h i dalej w miarę cicho,jednak ja dalej zostaje przy 1,6 a jak kiedyś a pewnie nastanie taki czas to raczej wezmę coś z gt,rs,czy st ;) ....co do ceny z 75tyś na 66 tyś + kilka gratisów ;) ,no ale pomogły mi w tym pewne kontakty w Renault...jutro czas po odbiór no chyba że jeszcze coś innego znajdę wieczorem na necie

 

pzdr

Edytowane przez TOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jazdach testowych śmigałem 1,2 tce 130 kucy i powiem szczerze dla mnie szału nie było ....jasne zbiera się fajnie,silnik elastyczny,na autostradzie 140km/h i dalej w miarę cicho,jednak ja dalej zostaje przy 1,6 a jak kiedyś a pewnie nastanie taki czas to raczej wezmę coś z gt,rs,czy st ;) ....co do ceny z 75tyś na 66 tyś + kilka gratisów ;) ,no ale pomogły mi w tym pewne kontakty w Renault...jutro czas po odbiór no chyba że jeszcze coś innego znajdę wieczorem na necie

pzdr

to ładnie sobie doposażyłeś to auto względem tego co jest w intens:) mi się udało trochę większy rabat wyszarpać aczkolwiek pewnie w dużej mierze ze względu na to że moja oferta związana jest z akcją odkupową no i z gratisów zostały mi tylko dywaniki :P

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Unia Europejska sama się wykańcza - nie tylko Renault kombinuje. VW wypuszcza nowego TSI, którego raczej nie będzie opłacało się naprawiać...

http://wmeritum.pl/volkswagen-prezentuje-nowy-silnik-1-5-tsi/145108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie lamentował, w branży mamy od kilku lat sprężarki inwerterowe, małe, lekkie, ciche, baa mogą pociągnąć w określonych warunkach nawet na 130% mocy, zastąpiły wielkie krowy typu on/off o stałej wydajności, miały się psuć, zacierać, bo co takie maleństwo może?, do tego dużo elektroniki sterującej doszło i co?, i nic, jest super, nic się nie naprawia albo rzadko, chodzi lepiej jak stare, jest energooszczędne i ciche.

Nie płakał bym nad tym downsizingiem, wszystko idzie do przodu, rower też kiedyś ważył 30 kilo i nie miał przerzutek :mrgreen:

Edytowane przez tomgrandtour
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawił się artykuł o Meganie Sedan (Grand Coupe), wynika z niego że sedan może być znacznie lepiej wyciszony od hatchbacka.

 

W GrandCoupe dokonano licznych modyfikacji w układzie zawieszenia i kierowniczym, dzięki czemu samochód ma jeszcze lepiej filtrować nierówności i bezpieczniej się prowadzić. Sporo wysiłku włożono także w zapewnienie możliwie jak największego komfortu akustycznego - tak, żeby auto nie tylko samo nie generowało niepotrzebnych hałasów, ale i skutecznie izolowało od zewnętrznych jego źródeł. W konstrukcji sedana pojawiło się więc więcej elementów wygłuszających i tłumiących, usztywniono konstrukcję nadwozia (co ma w efekcie skuteczniej tłumić drgania silnika), zamontowano także dodatkowe uszczelki i zastosowano grubsze niż w hatchbacku szyby. Efekt? Samochód rzeczywiście skutecznie izoluje pasażerów nie tylko od zewnętrznych hałasów, a także od tych, których sam jest źródłem, choćby ze strony silnika czy pracy zawieszenia. Do tłumienia nierówności też nie można mieć zastrzeżeń.

 

Zobacz pełny artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka z uwagi że silnik TCe 130 jest dostępny tylko z skrzynią 7 biegowa automatyczną EDC. Gdyby była manualna skrzynia, można szacować że cena była by 8 tyś niższa tak jak w przypadku Megana IV hatchback. Szkoda że tylko EDC jest w połączeniu z TCe 130, bo auto naprawdę ładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc delikatnie ceny zarówno tego sedana jak i kombi są "optymistyczne" (brak zen'a i manuala dla tce130 - ależ strzał w stopę!)

auta są ładne jednak za 80 tyś wolałbym już chyba szukać czegoś innego, tym bardziej że silnikowo nastąpił postęp wsteczny zarówno w stosunku do poprzedniej generacji jak i konkurencji

 

a biorąc pod uwagę że za chwilę w bardzo korzystnych cenach wchodzi tipo kombi i hatch z 440 litrowym kufrem (oba bardzo ładne), wielkich sukcesów reno się nie spodziewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!