Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek płynu chłodzacego z okolicy termostatu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pytam dlatego, że wczoraj wymieniałem uszczelkę obudowy termostatu, bo leciało już ostro dołem. Chłopaki w sklepie dobrali mi uszczelkę po numerze VIN i klops. Rozkręciłem to dziadostwo i okazało się, że uszczelka nie jest gumowa (taką kupiłem), a metalowa, bo i obudowa jest metalowa. VIN wyraźnie wskazuje, że w moim aucie powinna być obudowa plastikowa, a jest metalowa. Stąd pytanie, czy to przypadek, czy poprzedni właściciel mógł sobie wymienić :) Jeśli wymienił, to znaczy, że nie ma z tym problemu. Też uważam, że metalowa jest lepsza.

Co do czujnika na gwincie, to nie miałem z nim problemu, choć mnie to zdziwiło. Klucz oczkowy i puścił od razu bez siłowania się.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu masz PHI więc obudowa metalowa - silnik o kodzie K4M 760 lub 761 skrzynia AT. Obecnie mam K4M 812 i to jest plastyk PHII. Zastanawiam się czy korek na zbiorniku wyrównawczym jest sprawny? Wydaje mi się, że ma utrzymać 1,4 bar. Wyciek z pod uszczelki termostatu może świadczyć o nieodpowiednim ciśnieniu - czy drożna jest nagrzewnica? Czy reduktor nie puszcza gazu do układu? Czy termostat otwiera się prawidłowo? Jak dawno jeździsz na tym płynie - może się gotuje i zwiększa się ciśnienie? Jak uszczelnisz obudowę termostatu to może się okazać, że pęknie jeden z węży gdy korek będzie miał nie sprawny zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod obudową była wyraźnie uszkodzona w jednym miejscu, mniej wiecej tam, gdzie było mokro. Nie podejrzewam innych problemów. Termostat działa bardzo dobrze, sam układ w ogóle musi być bardzo czysty bo wylany płyn był idealnie przejrzysty. Teraz jest świeży wlany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!