Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

darkp1 by uniknąć kłopotów i kolejnych postów z wyjaśnieniami, jak zakupisz stacyjkę z kluczykami, to raczej podepnij kluczyk stacyjki do tego co teraz masz, zamiast wymieniać grot.

Po wymianie grota utracisz możliwość otwierania drzwi kluczykiem.

No i z tego co wcześniej w tym temacie jest napisane, może być problem z transponderem skoro to M I ph II.

Chyba że pozamieniasz groty, wtedy masz obecny kluczyk z działającą elektroniką i EEPROMEM, z nowym grotem do normalnego użytku, a obecny grot z nową obudową, elektroniką i innym EEPROMEM jako awaryjny do otwierania zamków mechanicznie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ma być problem z transponderem. Przecież to ta mała kostka w pilocie. A jak zostanie cały pilot ten który teraz kolega ma, wymieni sam grot to chyba nie powinno być problemu. Przecież cały ten system indukcji współpracuje z tą małą kostką w pilocie a nie z grotem...

 

Dodano: 17 sie 2012 - 22:12

przechddd.jpg

 

Wymieniając grot, ten chip zostanie i nie będzie żadnego problemu, tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem w tą stronę nie będzie problemu co wyżej napisałem. Problem będzie jak zwali się otwieranie centralnego z przycisku na kluczyku, a grot będzie tylko ten wymieniony, pasujący do stacyjki, a nie do zamków w drzwiach. Dlatego napisałem, by je zamienić i nosić obydwa, a nie tylko wymienić grot w tym obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uufff Najpierw metodą prób i błędów dochodziłem do tego jak złóżyć stacyjkę a teraz ponad godzinkę opracowywania manuala ale w końcu jest.!!!

 

http://megane.com.pl/files/file/142-wymiana-sprezyny-w-stacyjce-megane-i/

 

Mam nadziej że komuś się przyda.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że gdyby ktoś chciał rozpiąć kostkę pod kolumną kierowniczą to należy zrobić to tak:

 

dsc03975.jpg

 

Najpierw blokadę nr 1 odblokować w kierunku jak pokazuje strzałka, blokadę 2 do góry i zwalniając tą blokadę nr 2 powinna jednocześnie wysuwać się automatycznie wtyczka.

 

To tak dodaje na marginesie gdyby ktoś miał się głowić jak to rozłączyć.

Edytowane przez pawelb5913
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelb5913 jestem pełny podziwu za to co zrobiłeś :notacrook: . Ileś lat temu próbowałem wymienić pękniętą sprężynkę w stacyjce. Doszłem do momentu gdy wszystko się wysypało i co gorsze część gdzieś się "rozpierzchła'. I w tym momencie zwątpiłem. Po zebraniu reszty w woreczek mechanik precyzyjny to poskładał. Gdybym miał wcześniej ten manual było by dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Stacyjka w moim aucie odmówiła posłuszeństwa, więc zamówiłem nowy zamiennik.

Czy wystarczy podłączyć nową stacyjkę razem z tym "złoty kabelkiem" a nast.

przełożyć ze starego kluczyka do nowego immobiliser czy też konieczne

jest jakieś przeprogramywanie ? Jestem raczej słabo zaawansowany w tym temacie,

więc byłbym wdzięczy za pomoc.

 

Auto: Renault Megane 1.4 97r.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Result
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeniesione do innego wątku

 

Pawel nie pomoge w tej sytuacji ale przy okazji chciał bym byś ty mi pomógł , MAm taką sprawe popsuła mi się stacyjka i chciał bym wymienić sprężynkę i teraz kłopot gdzie taką sprężynke można dostać orietnujesz się ? Bardzo będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sprzedawane po 10 sztuk; http://allegro.pl/transponder-stacyjka-renault-sprezyna-stacyjki-i3157590732.html Może uda się mniejszą ilość zakupić na aukcji prywatnej, albo bezpośrednio w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!