Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kiedyś sprężynkę dokładnie u tego samego sprzedającego i dogadałem się z nim że kupię 1 sztukę. Skontaktuj się z nim, myślę że nie będzie problemu.

 

Pozwoliłem sobie przeedytować tego posta i usunąć to co po przeniesieniu nie ma sensu. :P

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest manual więc lepiej i taniej będzie raczej wymienić sprężynkę niż kupować stacyjkę.

Za chwile link będzie nie aktualny do oferty ze sprężynkami do stacyjki i znowu ktoś będzie szukał... Więc może powiedzmy tak: Jeśli ktoś potrzebuje sprężynkę do stacyjki niech kontaktuje się ze sprzedającym na allegro o niku: firmaiweks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, wymieniłem sprężynkę według opisu, wszystko poszło gładko, koszt naprawy - 15 zł. Mój scenic rocznik 2000 1,6 16v, 2 różnice co do opisu:

- górna plastikowa obudowa za kierownicą nie posiada diody, i nie ma żadnego kabelka na który trzeba uważać.

- przed odkręceniem śrubki aby wyjąć stacyjkę należy najpierw zdjąć plastikową osłonę ze stacyjki(chyba immobilizer).

 

Pozdrawiam

Leszek

Edytowane przez adamsvip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Stacyjka naprawiona z pomocą manuala.

Ja nie rozkręcałem jej w samochodzie (scenic 1,6 16V, rok 2002), tylko rozpiąłem wtyczkę przy kolumnie kierownicy i całość zabrałem do domu.

Zabawa trwała 2,5 godziny i kosztowała 20 PLN za dwie (na wszelki wypadek) sprężynki.

Zaoszczędziłem 130 PLN, bo fachowiec od zamków wszelakich zażądał 150 PLN i do tego miałem mu przynieść stacyjkę do zakładu.

Piękne dzięki Pawle za instrukcję.

 

P. s. Czarna osłona, o której pisze Leszek, to cewka immobilajzera. Lepiej jej nie popsuć, bo kosztuje powyżej 50 PLN.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, decydując się na zakup taniej stacyjki i jej montażu będę musiał mieć zawsze przy sobie dwa kluczyki. Zakładając, że otworze drzwi starym kluczykiem (bez użycia przycisku na pilocie) czy nowym kluczykiem jestem w stanie odpalić samochód poprzez nabicie kodu awaryjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesteś w stanie tak zrobić.

Ja bym jednak z kompletu nowej stacyjki przełożył grot kluczyka do starej obudowy, jeśli centralny i immo z niego działa.

A stary grot, w obojętnie jakiej obudowie mieć tylko jako awaryjny, do otwierania zamków jakby się zdalne otwieranie centralnego posypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Scenic 1 1,6 RT, benzyna 2000 rok

<><><><><><><><><><>><><><><>

Padła mi stacyjka (nie mogłem włożyć kluczyka). Udało mi się podmienić całą stacyjkę na nową (zamiennik) i dopiero wtedy to mnie dotarło, że nie ma mozliwości podmiany grotu ze starych kluczyków !!!

<><><><><><><><><><>><><><><>

Po przekręceniu nowego kluczyka rozrusznik się kręci, ale oczywiście silnik nie zapala :(

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co w takim wypadku można zrobić?

Po wymianie stacyjki przynajmniej udało mi się scholować z holować auto pod dom i mogę dalej działać już na spokojnie ...

<><><><><><><><><><>><><><><>

Każda sugestia mile widziana - z góry dziękuję za pomoc

 

Dodano: 24 sty 2015 - 16:53

Witam jeszcze raz,

<><><><><><><><><><>><><><><>

przetestowałem właśnie, że zbliżenie starego kluczyka z chipem do nowego kluczyka zamiennika pozwala na uruchomienie silnika !!!

<><><><><><><><><><>><><><><>

Trochę to nieeleganckie, ale działa :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że grota nie da się podmienić w kluczyku.....

Czy ten nowy jest rozbieralny??

Stary, fabryczny zapewne tak, a jeśli tak jest, to ze starego grot też można wyciągnąć. (siedzi mocno trzeba kombinerkami sobie pomagać.)

Jak już go wydłubiesz, to przeczytaj mój post nad twoim ^^ jak to pozmieniać by działało i nadal była rezerwa na wypadek awarii centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie grota ze starego kluczyka przetestowałem - da się to zrobić przy lekkiej pomocy kombinerek.

Niestety nowy klucz jest nierozbieralny, nie ma możliwości wyciągnięcia grota tzn pewnie by się dało po mechanicznym zeszlifowaniu plastiku wokół grota, ale zagadką jest kształt grota w tym zalanym plastiku i czy da się go później zamontować w starych kluczykach..

 

I jeszcze pytanie pomocnicze: czy wymieniając baterię w kluczykach skasuję kod i trzeba go będzie jeszcze raz wprowadzać? Baterie w kluczykach wymieniano podczas przeglądu na stacji Renault 10 lat temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zrobisz w miarę szybko, to nie powinny się kody wykasować. A gdyby nawet, to procedura przyuczenia jest na forum opisana zarówno dla podczerwieni jak i radiówki.

Co do kluczyków z zamiennika stacyjki to zapewne masz 2 szt. Ja bym zaryzykował i rozwalił jeden z nich by widzieć jak grot jest osadzony i próbował go podmienić. Chocby nawet go wklejać.

Inne rozwiązanie, też moim zdaniem sensowne, to podejść do jakiegoś punktu gdzie dorabiają klucze i poprosić by wyfrezowano grot według tych nowych kluczyków ale taki by można było bez problemy w starej obudowie osadzić.

Jest to co prawda dodatkowy koszt ale nie musisz starego kluczyka do stacyjki przykładać, by Immo odblokować.

Trzeba jednak mieć ten stary grot przy sobie, (drugi kluczyk) by w razie awarii centralnego zamka można mechanicznie zamki w drzwiach pootwierać.

Jak by nie patrzeć od zmiany stacyjki musisz mieć 2 kluczyki przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum, a właśnie przytrafił mi się problem że stacyjka w moim sceniku, nie odbija po przekręceniu zapłonu.

Zauważyłem że proponujecie kilka rozwiązań:

1.Od naprawy starej stacyjki (wymianę sprężynki)

2.Wymianie na używaną stacyjkę wraz z kluczykiem, wkładkami do zamków (tylko nie wiadomo ile posłuży nam jeszcze ta używana stacyjka)

3.Kupno nowego zamiennika (stacyjki i dwóch kluczyków) i przełożenie nowego grotu do starej obudowy, ale kożystanie korzystanie z dwóch kluczyków jeden do odpalania, drugi do ewentualnego mechanicznego otwierania drzwi.

Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem :?: :?:

Szczerze mówiąc byłbym za rozwiązaniem nr.3, wydaje mi się że to najszybsza i najprostsza metoda (a wymianę sprężynki mógłbym spróbować zrobić w wolnym czasie)

Zmienię stacyjkę na nowy zamiennik i przełożę grot z nowych kluczyków do obudowy starego kluczyka.

Będę miał starą obudowę z przyciskiem od centralnego i z nowym grotem do stacyjki.

Mam jeszcze tylko pytanie do Pirx45 czy po wypiłowaniu grotu z zalanej końcówki w tym grocie jest też otwór na końcu żeby po włożeniu grotu do starej obudowy było można skręcić ją sróbką śrubką???

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja kupiłem zamiennik na alegro są od 35 do 90 zł i tylko jednej firmy. Jak ją założysz i przełożysz groty dalej masz jedne klucze. Stacyjka plus przełożenie grotów -/+100 zł. Za naprawę stacyjki bez mojej roboty wziął 150 zł. Raz twierdził, że zamiennik jest ok, potem, że nie. Obecnie dał bym zamiennik i przełożył groty.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!