Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam zamiar podłączyć do swojego grand scenica III 2011r TT Carminat live, kamerę cofania. Z tego co wiem jest za schowkiem pasażera wyprowadzone gniazdko. Posiadam moduł kamery 284A10002R  oraz kamerę Chińską w opisie przeznaczoną do tego modelu samochodu. Potrzebowałbym wiązek połączenia pomiędzy wolnym gniazdem za schowkiem a modułem i między kamerą a modułem albo prostego schematu jak te wiązki wykonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za szybką reakcję. Co do kamery to masz rację jest na 12V .

Co do wiązki to z miłą chęcią skorzystam podaj cenę z przesyłką, a co z napięciem 12V?

Pozdrawiam 

 

Ile chcesz za 

Kamera1.jpg

Mój kontakt telefoniczny 607836977 

PS. Ja pochodzę z Chodzieży a więc do kaczor jest blisko, 28.10.2017 będę w Chodzieży aby zapalić Mamie świeczkę na grobie.

schemat podłączenia dołączony do kamery

 

kam2.jpg

schematkam.jpg

nie wiem jak kamera ale moduł ma zasilanie 12V

 

moduł.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób mam sprawdzić?

jeżeli możesz to zadzwoń te pisanie jest uciążliwe. 607836977 

Wychodzi na to że wyświetlacz jest dobry

20171013_144200.jpg

Dnia 12.10.2017 o 12:09, cinas napisał:

Teraz jeszcze kwestia jaki masz ekran bo nie wszystkie obsługują kamerę

najlepiej abyś sprawdził numer ekranu

To  jest mój ekran

20171013_144200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei mam moduł i kamerę, podłączone wg. schematu i coś jest nie tak. Jak wepnę moduł i odpalę zapłon to jest komunikat radio zablokowane, natomiast jak podepnę pod włączony już samochód to nie działa gałka nawigacji i przyciski radia. Clipem kamera ustawiona na "obecna". Pytanie czy coś jeszcze trzeba aktywować, czy może coś nie działa jak należy. Jak robiłem nową wtyczkę od modułu pod schowkiem to miałem zapłon włączony i spalił się bezpiecznik 26 - możliwe, że +12V mogło zetknąć się z jakimś wejściem sygnałowym.  Teraz nie wiem czy szukać, dalej czy podmienić cbox, bo mogło coś tam się uszkodzić.

moduł_kamery_schemat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, wydawało mi się, że te przewody fizycznie gdzieś tam idą,  ale wg. schematu faktycznie nie jest to powiązane. To gdzie szukać rozwiązania, co sprawdzić? Czy to kwestia instalacji czy odblokowania czegoś clipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł oryginalny (tylko młodszy niż auto), jak go odepnę to wszystko działa prawidłowo. Połączenia sprawdzałem i wydają się być OK, jedyne co to pin 7 z modułu (oznaczanie No podłączyłem do masy i ekranu z pinem 17). Posprawdzam jeszcze raz połączenia. W clipie wersji radia nie zmieniałem, tylko zaznaczyłem w dwóch miejscach opcje kamera obecna.

gniazdo_moduł.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem połączenia i po wpięciu modułu wszystko gra, tylko nie mam aktywowanej kamery, szukałem szukałem i nie znalazłem opcji (tylko kalibrację). W tym wątku temat się przewijał ale wprost rozwiązania nie ma - jak to wiedza tajemna to daj znać proszę na priv, dogadamy się i możne przez teamviewer dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mam gotowego ramkowysyłacza :rolleyes: podane jest tutaj z czego to zbudować, ale czasowo u mnie kiepsko aby składać układ do wysłania 2 ramek. Na razie skorzystam z pomocy kolegów. 

 

Cinas, wiesz może czy ekran 259153753R obsługuje kamerę?

Edytowane przez gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!