Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo możliwe, że Ciebie. Tłumaczyłem im, że wiem od znawcy tematu, że nie muszę mieć dodatkowego modułu bo ten ekran wspiera kamerę cofania, a oni swoje, że jeśli nie kupię tego modułu u nich to kamera nie będzie się uruchamiała wraz z włączeniem biegu wstecznego tylko oddzielnie na radiu będę musiał przełączać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.09.2017 o 20:16, dreq02 napisał:

 Kable były już w zestawie. W grandtour trochę starczyły na styk (a i tak moduł nie został zamontowany w środku w konsoli). Ty masz chyba hatback więc starczą na pewno.

 

Dnia 26.08.2017 o 03:39, tomakur napisał:

Cześć Montowałem ostatnio zestaw kamery z modułem od Cinas w MIII kombi z TT Live. Obraz wydaje mi się jest nawet trochę lepszy niż w oryginale. Także polecam

 

Mam też MIII kombi i kamerkę z kablem video o dł. 6m. Będzie to za krótko?

Którędy prowadziliście kabel - po stronie kierowcy czy pasażera? Chodzi mi o łatwiejsze doprowadzenie do ekranu.

 

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po stronie pasażera, potem dołem bo u góry masz kurtyny. Nawet plastiki nie tak źle odpiąć. Najgorzej jest w osłonie gumowej gdzie idą kable z samochodu do klapy bagażnika. Trzeba wziąć jakiś sztywny pręt nie za gruby i kabel do niego przyczepić i przeciągnąć. Dość frustrujące to jest bo miejsca mało. Do mocowania kamery musisz zdjąć też plastik z klapy bagażnika.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 20:21, cinas napisał:

Kabla wystarczy

Dzięki.

 

Bardziej zastanawiam się którędy wygodniej i łatwiej doprowadzić do samego ekranu: z lewej strony nad kolumną kierownicy, czy z prawej nad schowkiem pasażera? Prowadząc od strony kierowcy byłby większy zapas kabla (przejście z klapy bagażnika do samochodu jest z lewej strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeprowadzisz od strony kierowcy bo jest tam strasznie mało miejsca, bezpieczniki i ich kable (grubsze). Demontując schowek pasażera (tak jakbyś wymieniał filtr kabinowy zgodnie z instrukcją) to masz sporo miejsca i praktycznie zaraz od spodu nawigację. Poza tym, tam jest miejsce by umieścić moduł kamery i przyczepić do konstrukcji kokpitu jakąś trytytką. Nie kombinuj z stroną kierowcy bo to nie ma najmniejszego sensu. Uwierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz już instalacje ... u mnie / 2014 / okazało się że są już doprowadzone kable do miejsca za fotelem kierowcy wtyka R2 piny A8- A11. Dalej to już łatwiej ;). Kupiłem kamerę od megany na 6 volt aby nie bawić sie w dodatkowe przekaźniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za fotelem kierowcy ...", a dokładniej w którym miejscu?

Rozumiem, że są doprowadzone od strony ekranu i pozostaje pociągnąć do klapy bagażnika?

Jeszcze jedno: co znaczy ta informacja "wtyka R2 piny A8-A11"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Yugo .. bez urazy ale jeśli nie  orientujesz się w schematach  to może lepiej podjedź do kogoś co to ogarnia ..np. kol Cinas . 

Było trochę tematów na forum , jest parę filmów na YT .. zamieściłem również linka do schematów wersji po 2015 w dziale elektrycznym. 

Tu masz proszę wybrane schematy oraz zdjęcie złącza R2 / w moim aucie / gdzie widać że te kable istnieją od strony Rlinka .

Pamiętaj że wszystkie prace przy elektronice robisz na swoją odpowiedzialność ;).

 

 

0084_A4 kamera tył.PDF 0301_A3.PDF

S36.PDF

IMG_20200212_123747.jpg

Edytowane przez andrzejm36
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego andrzejm36 bez urazy, ale:

- po pierwsze do kolegi cinasa mam o wiele za daleko, by jechać z tym problemem,

- po drugie jeśli udzielenie wskazówek sprawia Ci duży kłopot, to po prostu nie odpowiadaj,

- po trzecie nigdy nie przeszłoby mi przez myśl, by mieć do kogoś pretensję za własne błędy

i wreszcie

- po czwarte pomimo wszystko wielkie dzięki za wskazówki i schematy.:-)

Oczywiście jak sprawdzę, czy jest u mnie ten kabel "za fotelem kierowcy ...", to dam znać.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Yugo ..skoro masz TomToma Live to nie wiem czy jestem w stanie pomóc / nie wiem czy nie jest konieczny moduł kamery /. Ale chętnie podzielę sie tym co mam a może kol. Cinas podpowie ;). Ja zbierałem materiały dot. Rlinka.

Po pierwsze warto zaciągnąć schematy Visu z tego linku :

Z tego co widziałem na YT to też może Ci się przydać .. zresztą parę postów wyżej już ten filmik jest:

 

  

gdzieś jeszcze znalazłem takiego PDFa ale nie wiem czy ma zastosowanie do TomToma.

Generalnie mam już drugą megankę 3 coupe / w tej pierwszej zakładałem TomToma i kamerę ale wyświetlaną w lusterku od Toyoty / w której zdejmowałem wykładzinę podłogi i mogę Ci podpowiedzieć że wiązka np. anten do radia przechodzi od tunelu środkowego pod radiem na skos pod fotelem pasażera i dalej po progu za drzwiami na tylnym słupku / tam jest  łącznik anten GPS /. Jeśli chodzi o oryginalne okablowanie wiązki kamery to tak jak na schemacie kable wychodzące z ekranu monitora / 1127 - monitor , 18-21 piny / idą do łącznika R2 który jest pod  fotelem kierowcy  / należy jednak wymontować fotel / i dalej na tył auta.Jeśli tego nie masz to ciężko będzie się przebić  ... ale jest to możliwe. W moim aktualnym autku do tego miejsca / R2 / mam fabryczną wiązkę. Okazało się że fabryczna wiązka istnieje również do czujników PDC z przodu i podgrzewania foteli  co mnie baaaardzo ucieszyło ;). Podsumowując .. w Twoim przypadku zdjąłbym  "daszek " od nawigacji sprawdzając czy jest okablowanie fabryczne / piny 18-21 /. Jeśli nie ma to spokojnie dorobiłbym wiązkę wyciągając schowek / na filmiku rusek przeciągnął kable bez wyciągania schowka / i puszczając kable prawą stroną auta w progu. Zabawa z wywalaniem foteli i wykładziny jest dość czasochłonna / chyba należy wykręcić pasy /.Miłej zabawy ;). Kwestie elektoniki do TomToma / czy potrzebny moduł itd. / to tylko z naszym kolegą Cinasem .

Rückfahrkamera R-Link nachrüsten.pdf

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!