Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Typ sieci CAN multimedia ustawiony clipem na -7.

Aktywowana tylna kamera w konfiguracji sieci.

Moduł BIC wykrywa wsteczny ( jazda do przodu,  jazda do tyłu).

Ramka 5A801FF pojawia się cyklicznie bez wstecznego, po włączeniu wstecznego cyklicznie pojawia się 5A802FFFF zamiast 5A801FF.

Clip nie pokazuje żadnych błędów.

Tak jest w moim samochodzie.

 

Edytowane przez robertso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z taka ramką

A jaki adres jest ramki ?

Takie rami są w aucie

0x548 00 00 01 00 00 BB BB BB  nie wsteczny
0x548 00 00 02 00 00 BB BB BB  Wsteczny

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kwestia sposobu zapisu.

5A801FF

5A802FFFF

to inaczej:

0x5A8 01 FF

0x5A8 02 FF FF

Podane przez Ciebie ramki też występują w logu:

5480000010000BBBBBB

5480000020000BBBBBB

Niewykluczone, że mam niepotrzebnie aktywowany jakiś moduł w sieci multimediów.

Ciekawe czy na te ramki 5A8 reaguje oryginalny moduł kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, pytanie z innej beczki ale w temacie. Czy istnieje możliwość uzyskania sygnału video z modułu nawigacji w jakikolwiek znanym formacie - rgb, vga?  (w celu podmiany ekranu i jednoczesnym pozostawieniu funkcjonalności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chcę podłączyć kamerę cofania do swojej meganki przy użyciu modułu od cinas'a. Ekran ma oznaczenie 259150931R czyli ma obsługę video. Niestety nie mogę zlokalizować wtyczki we wnęce po wyjęciu schowka, do któwej mam podłączyć moduł. Gdzie dokładnie powinna się ona znajdować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wszystko jasne :) Mam jeszcze pytanie do osób, które zamawiały kamery z ali, które dokładnie kupowaliście ?  Znalazłem takie:

- rozdzielczość 658 x 462  

- rozdzielczość 720x540

- rozdzielczość 1280x720

 

Czy ta wyższa rozdzielczość będzie w ogóle widoczna na ekranie z nawi, bo jak nie to nie ma chyba sensu dopłacać ? Widzę też, że można dokupić zestaw do komunikacji bezprzewodowej, testował ktoś to może czy rzeczywiście tak bezproblemowo to działa ?

 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie zdecydowałem się na taką kamerę:

kamera

i teraz mam do was pytanie. O ile z podpięciem kabli do modułu (od kolegi cinas) nie mam problemu, to zastanawiam się gdzie najlepiej podpiąć masę od samej kamery ? Dobrze się domyślam, że - idzie od modułu przez czerwony przewód w kabelku video ? 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie czy połączenie widoczne na zdjęciu jest prawidłowe ? Moją wątpliwość budzi ten czarny nie podłączony przewód od zasilania kamery. Czy rzeczywiście nie ma być on podłączony do masy ?20180711_210932.thumb.jpg.5b8cd68027b1d6675f634d7ebab52ade.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem miernikiem czy jest połączenie pomiędzy ekranem zasilania kamery (czerwona wtyczka) i ekranem przewodu video) i jest. Więc wygląda na to, że ten czarny przewód może zostać niepodłączony.

-------------------------------------

 

Podłączyłem i działa :) dzięki.

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!