Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem wczoraj podłączyłem do scenica 3 przyczepkę i jak się okazało chyba nie sprawną bo wyskoczył mi bład czujników cofania i od tego momentu nie działają czujniki -nie piszczą ani sie nie wyswietlaja. Chciałem sprawdzić bezpiecznik ale nie wiem który to jest, w liście która znalazłem na forum nie ma nr opisanego bezpiecznika.  Proszę o pomoć, o nr bezpiecznika abym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr 7 w module elektronicznym pod maską silnika tzw UPC.

Gdyby bezpiecznik był spalony nie działało by ogrzewanie tylnej szyby i tempomat między innymi.

Tak jest przynajmniej w Megane.

Edytowane przez dyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to bezpiecznik nr. 7 na 15 A w module UPC zabezpieczający połączenie AP 43. Ale to chyba nie wina bezpiecznika bo zabezpiecza on też inne obwody. Warto by sprawdzić czy do modułu parktronika dochodzi napięcie. Po załączeniu wstecznego świeci lampa cofania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 20.10.2013 o 21:30, S-Driver napisał:

Dzieki Dzięki damiar! Jednak bezpieczniki okazały sie się wporzadku w porządku. Bledem Błędem bylo było to ze że wczesniej wcześniej wymienilem wymieniłem H7 ale z długich i dlatego nie swiecila świeciła. Dopiero po czasie zakontaktowalem za kontaktowałem, ze że to druga zaslepka zaślepka jest od mijania. :-)

 

 

To straszne, ale dzisiaj mnie też się to przytrafiło!

1,5 godziny wywracałem skrzynkę bezpieczników, zmieniałem bezpieczniki, 3 żarówki H7 i wszystko na nic.

Wystarczyło NIE ZMIENIAĆ żarówki od długich tylko WYMIENIĆ od świateł mijania. Katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niedawno dowiedziałem się że częstą przypadłością w tym modelu jest przetarta wiązka przewodów idących od klapy bagażnika do wnętrza pojazdu, u mnie paliło bezpiecznik od świateł pozycyjnych przód - tył, po stronie kierowcy, nie było również stopu w obu lampach po tej stronie. 

Pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Cześć,

 

to mój pierwszy post więc chciałbym wszystkich gorąco przywitać. Ale przechodząc do tematu, muszę sprawdzić bezpieczniki od modułu grzania świec żarowych i sterowania grzałkami nurkowymi.

Oba są w małej skrzynce nad nadkolem.

Miałem już dwa podejścia do jego otworzenia, ostatnie to próba ściągnięcia pokrywki w stronę lampy po jej wysunięciu.

Niestety wieczko blokuje się pomiędzy obudową skrzynki a ramą nad nim.

Macie może jakieś złote środki na otwarcie tej skrzynki?

 

Megane III, 2011, 1.5 dci, 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!