Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie dodatkowe (nagrzewnica elektryczna)


Rekomendowane odpowiedzi

@Sarna1 masz dość cichy silnik, powinieneś słyszeć cykanie przekaźnika. Jeśli u mnie słychać, to... :) (jeżdżę w stoperach, bo nie mogę znieść hałasu dCi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie jest to takie proste bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności posługiwania się schematami. Prawdopodobnie nie masz instalacji doprowadzonej do przekaźników i grzałek. Poza tym po fizycznym dołożeniu grzałek należy w module UCH i klimatyzacji aktywować te grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się dało, pamiętać należy tylko o tym, że obwód grzałek zabezpieczony jest bezpiecznikami w sumie 100 A. Potrzebne dwa przekaźniki sterowane  ogrzewaniem tylnej szyby. Do sprawdzenia czy do kabiny doprowadzone są odpowiednie przewody lub samemu je doprowadzić z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Czy ktoś dokładał wiązkę elektryczną do grzałki i podpowie gdzie podłączyć 4 pinową wtyczkę (trzy kabelki zielony brązowy, pomarańczowy)?

WhatsApp Image 2023-10-27 at 18.45.26.jpeg

Może komus sie przyda ta informacja. Jest za licznikiem przymocowana. Trzeba od prawej strony zajrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 31.08.2021 o 18:45, aniewa napisał(a):

Nie jest to takie proste bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności posługiwania się schematami. Prawdopodobnie nie masz instalacji doprowadzonej do przekaźników i grzałek. Poza tym po fizycznym dołożeniu grzałek należy w module UCH i klimatyzacji 

Wiesz może w który moduł i gdzie wpina się wiązkę od tego ogrzewania? Mam taką sytuację jest cała instalacja ogrzewania aby brakuje przewodu który łączy instalację z UCH, od przekaźników idzie taki cienki przewód chyba dwie żyły na końcu wtyczka i koniec. I potrzebuję tego przewodu i info gdzie on idzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolego wyżej napisał, za daszkiem powinno być gniazdko do tej wtyczki. Jeżeli go brak to żółty przewód do dowolnego + po zapłonie, niebieski do pinu 38 zielonej wtyczki w module UCH, beżowy do pinu 40 tej samej wtyczki.

image.thumb.png.035d104c409e9545a610e9cb3feff2be.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Samochód ze Szwecji instalacja jest i zobaczyłem że ten kabelek cienki co idzie do przekaźników zakończony jest wtyczka i koniec a nagrzewnica nie grzeje. Szukam przyczyny i znalazłem że nie ma sterowania. Myślałem że może idzie w jakiś łatwy sposób to podłączyć bo skoro wszystko jest to szkoda żeby nie grzało. Alternator mam bosch tak samo jaki powinien być. Ogólnie dziwne to jest. Czy może gdzieś ktoś kiedyś odpiął. Szukam i nie mogę znaleźć rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!