Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie dodatkowe (nagrzewnica elektryczna)


Rekomendowane odpowiedzi

Klima włączona non stop przez cały rok na AUTOMAT.

Przy obecnych temperaturach nie ma tam znaczka AC czy czegoś innego.

Funkcje czysta szyba czy też dobra widoczność (zależnie jak w instrukcji to nazwano) włączam ręcznie po pierwszym uruchomieniu silnika i nim rozpocznę jazdę.

Zapalają się 2 kontrolki na panelu sterowania czyli górna od tej funkcji i dolna sygnalizująca grzanie tylnej szyby (i lusterek, bo to nie jest rozłączne)

Na wyświetlaczu klimy nadal świeci AUTOMAT i chyba moc nawiewu się pokazuje ale tego nie jestem pewny.

Fakt że wentylator pracuje na wyższych obrotach.

Po kilkunastu sekundach na szybę wieje najpierw letnie a potem ciepłe powietrze i po szybie rozchodzi się po wnętrzu.

Nie ma nocnych by to było z nagrzewnicy wodnej bo nawet jeszcze po kilku minutach wskaźnik temperatury jest na samym dole skali.

Po tych kilku minutach jazdy ręcznie wyłączam funkcję dobra widoczność, wentylator zwalnia i przestawiają się klapki w zespole wentylacji i ogrzewania, bo teraz już klimatronik tymi rozgrzanymi grzałkami i rozdziałem powietrza zrządza.

Gdybym nie włączył tej funkcji i pozostawił wszystko po zapaleniu silnika i rozpoczęciu jady automatowi, to grzałki elektryczne i mocniejszy nawiew jest dopiero po przejechaniu około 1 - 1,5km.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak załącze "czysta szyba" to automatycznie wyłącza klimatronika, jak wylacze klimatronik to powraca czysta szyba , tak samo jak ustawienia samego nawiewu. Wydaje się że w M3 trochę to inaczej funkcjonuje

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak załącze "czysta szyba" to automatycznie wyłącza klimatronika, jak wylacze klimatronik to powraca czysta szyba , tak samo jak ustawienia samego nawiewu. Wydaje się że w M3 trochę to inaczej funkcjonuje

To nie jest tak, że wyłącza się układ klimatyzacji. Jeżeli klimatyzacja pracuje, w którymś trybów, auto, soft czy fast, każde włączenie opcji 'czysta szyba' czy zmiana położenia kierunków nawiewu powoduje tylko zgaśnięcie kontrolki od 'klimatronika'. Układ klimatyzacji pracuje cały czas dalej, pod warunkiem spełnienia warunków technicznych pracy układu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, przy wyłączonym klimatroniku powinno mi to grzać przez funkcje" czysta szyba "czy nie. Ja jeżdżę z wyłączonym klimatronikiem i to zalaczenie było by wygodne w użyciu, w klimatroniku grzałki grzeją i są sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki z pełną mocą mocą grzeją przy odpowiednio dużej prędkości dmuchawy

A skąd masz takie dane? U mnie w SC II grzeją z pełną mocą niezależnie od ustawionych obrotów dmuchawy. Mam na wyświetlaczu podgląd ilości załączonych grzałek więc wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator i grzałki się rozpedzaja w trybie ogrzewania elektrycznego przez klimatronik i tam prędkośći wentylatora nie widac, prędkość wentylatora widać w funkcji czysta szyba. I tu i tu obrotów nie zmienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak tej funkcji czysta szyba się uczepiłeś :mellow: Grzałki grzeją w każdej funkcji przy danych warunkach jak pisał gojgien.

A skąd masz takie dane? U mnie w SC II grzeją z pełną mocą niezależnie od ustawionych obrotów dmuchawy. 0

Wiem bo dzisiaj mierzyłem prądy na przewodach masowych grzałek. Grzałki uruchamiają się po kolei zwiększając nadmuch, Na maksymalnym nadmuchu prądy 33 i 17 A.

Zmniejszając obroty obie grzałki pracują a prądy o jakieś 5 A mniejsze.

Mam na wyświetlaczu podgląd ilości załączonych grzałek więc wiem co piszę

Pokaż na fotce ciekaw jestem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien pisze ze załącza wszystko w trybie"auto"w klimatroniku, a mnie interesuje zalaczenie tej funkcji w trybie rocznym bez klimatroniku. Poprostu wsiadam, zapalam auto, wciskam przycisk" czysta szyba " i czy będzie grzac

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam wrażenie że nie grzeją, i myślałem że coś robię nie tak. Dziś przejechałem 1 km i leciało zimno, chyba że ten wentylator tak chłodził, bo lata na maxa. Gdzie sprawdzałes te grzałki czy grzeją"obciążenia" ? Zobaczył bym u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odbiegając delikatnie od tematu....

Nie rozumiem po co kupowaliście auto z klimatronikiem skoro i tak sterujecie nim ręcznie, wtedy gdy się o nim przypomni...

Są z tego same dylematy, co już w kilku tematach jest opisane.

U siebie, jedyne czym się bawię w czasie stałego włączenia na AUTOMAT, to ustawienie wymaganej temperatury.

I guzik mnie obchodzi czy klima jest włączona (czy świeci AC) na jakich obrotach pracuje wentylator i jak są ustawione klapki w kanałach rozdziału powietrza.

Po to dla wygody mam klimatronika, by się tym nie przejmować jak przy ręcznej klimie.

A że może spalać 0,5 litra paliwa więcej na 100km.... Trudno, to koszt wygody.

I tak spali tyle ile mu do baku zatankuję.

Jakbym miał przez pryzmat spalania patrzeć na użytkowanie auta, to bym miał jeździdełko z malutkim silniczkiem rejestrowane jak motorower i tylko raz w tygodniu go z garażu wyciągał, by po zakupy pojechać.

A jeszcze taniej byłoby e-kartę na komunikację miejską sobie zakupić.

Do przystanku mam około 60m, a do dworca i sieci połączeń miejskich i do innych miast około 15-20 minut jazdy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!