Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wycieraczka tył


ROBRAT

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać od kiedy posiadam megane stało się to 2a razy,wycieraczka tył przestała działać,po ponownym uruchomieniu silnika działa.

Pierwszy raz tak z rok temu na jesień a drugi w tamtym tygodniu a było to tak,że włączyłem ją przetarła wyłączyłem i za jakiś czas chcąc ponownie załączyć już nie wystartowała,spryskiwacz też zaniemógł,jakś porada?dodam,że rok temu odszukałem bezpiecznik w kabinie pod kierą i psikłem w niego kontaktem,ale coś czuję że to nie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam,że tak późno ale-lepiej późno niż wcale...możesz precyzyjniej opisać co podnosłeś?całe ramię i ożyła,czy coś podginałeś?dziwny ten Twój patent,zrobiłeś to wtedy gdy przestała działać nie gasząc silnika dotkłeś ją i od tamtego czasu działa?ciekawi mnie ta usterka bo wczoraj znowu mi zastrajkowała na trasie a nie będę specjalnie stawał gasił silnik po to by łaskawa wycieraczka chciała wycierać,gdzieś tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik od tylnej wycieraczki. Jest w kabinie za bezpiecznikami, aby się do niego dostać trzeba zdjąć plastikową osłonę deski rozdzielczej. U mnie wycieraczka strajkowała parę razy i zawsze przyczyną był przekaźnik. Wyjecie i ponowne włożenie go likwidowało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem likwidowało czy zlikwidowało?Bo u mnie wystarczy odpalić ponownie auto i problem znika na niewidomy mi czas może dzień,2a miesiąc itp.Ok sprawdzę do tego trzeba chyba odkęcić kilka wkrętów rorx po tym jak otworzę osłonę przykrywającą bezpieczniki?czy trzeba jeszcze coś demontować?(oby nie większość deski rozdzielczej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać byłem dziś w aucie rozkręciłem osłonę i pokazał mi się 1 przekaźnik jest miejsce na 2gi ale nie ma tam żadnych kabli,co stwierdziłem;nie odpowiada on za tylną wycieraczkę bo gdy go wypiełem zgasło radio i cały wyświetlacz a wycieraczka chodziła dalej.Pyka coś ale w skrzynce dalej to chyba UCH tam się nie dobieram bo za droga sprawa by coś spieprzyć.Wyczyściłem papierkiem wszystkie bezpieczniki i zobaczymy czy sytuacja się będzie wracać.

W drugiej skrzynce bezpieczników w silniku nie ma bezpiecznika od wycieraczki tylnej,jest bezpiecznik od przednich,to wywnioskowałem z naklejek które opisują bezpieczniki,więc sprawa nie daje 100% pewności jakie będzie działanie,wyjdzie w praniu :)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok auta?mój 2005 dużo bajerów brak tylko tempomatu,navi i grzanych siedzeń,może producent zmienił i wywalił przekaźnik a sterowanie wrzucił w UCH?gdy wyjełem bezpiecznik wycieraczka przestała pracować,cykanie w UCH też zamilkło,ale spryskiwacz działał gdy manetką zasterowałem,to identycznie gdy mi zaszfankuje,może faktycznie traciła kontakt w przejściu przez bezpiecznik :)

Kolego zakonotuj sobie ,,wyjąłem,,

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jeśli macie problem z wycieraczka tylną to proponuję sprawdzić przewody w gumowej osłonie (połączenie klapy z kabiną)Były już posty. Miałem praktycznie takie same objawy i problemy z tylna wycieraczką. Kombinowałem, szukałem psikałem aż sprawdziłem wspomniane przewody. Jeden miał pęknięta osłonkę i trzymał się na jednym druciku. Wspomniany przewód był od zasilania/sterowani silniczka. Rozciąłem wstawiłem lutując kawałek przewodu i problem jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam was mam pytanie właśnie zakupiłem Scenica 2.0 16V T 163km 2004r. I jak zapalam silnik włącza mi się wycieraczka tylna chwile pochodzi i przestaje , co to może być.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Trochę odkopię. Kupiłem niedawno Megankę II w kombi jeszcze sprzed liftu, 2004r. Kupując i zaraz po kupnie tylna wycieraczka normalnie działała, a potem nagle sobie przestała działać. Jak jest cicho i przekręcę w pozycję włączoną, słychać załączenie się przekaźnika, a więc sama manetka działa. Przekaźnik również, chociaż czy przekazuje sygnał dalej tego w sumie nie wiadomo. Z chęcią bym się do niego dostał i tak jak napisano wyżej, wyjął go i wsadził z powrotem. Jednak wolałbym obyć się bez wyjęcia nie tego przekaźnika, jak kolega wyżej :) Jak się do niego dostać? Sprawdzałem też przewody w gumie po otworzeniu klapy bagażnika, tam kable wyglądają dobrze, raczej nic im nie jest. Sprawdzę też jeszcze bezpiecznik, ale to pewnie nie on. Jak będzie cały, zostanie jeszcze silnik wybieraczek, chociaż tak nagle by padł? Czekam na informację o przekaźniku, pozdrawiam.

Edytowane przez aribike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!