Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wycieraczka tył


ROBRAT

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, aribike napisał:

x

To może być problem przerwanego przewodu w harmonijce przy zawiasie klapy. Wizualnie czasami nic nie widać.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak postawić na ten przewód? Ok, spróbuję w takim razie bardziej mu się przyjrzeć, chociaż tej gumy chyba nie da się całej zdjąć więc ciężko zobaczyć tam na samym środku. No ale podziałam, dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przesunąć.

Mierzymy miernikiem na napędzie ramienia

Proszę nie zapomnieć, że przy włączonych przednich wycieraczkach i wbitym wstecznym biegu mamy w tyle pracę ciągłą wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy chodzą przednie wycieraczki i jest wsteczny to tylna wycieraczka będzie działać nawet, gdy na pokrętle jest wyłączona? Miernikiem na napędzie, czyli gdzie dokładnie, dobrać się do silniczka?

Edit: bezpiecznik sprawdzony, niestety cały. Przewody pod gumą między klapą a karoserią też sprawdziłem jak mogłem, wyglądają bardzo dobrze i nie widać żeby coś było nie tak. Ruszałem nimi przy włączonym pokrętle wycieraczki i nie zadziałała. Włączyłem też przednie i wrzuciłem wsteczny, także nic. Czyli co, zostaje mi dobrać się do silnika i zobaczyć czy na kostce jest napięcie? Jak będzie to silnik?

Edytowane przez aribike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

Ponieważ widzę, że temat się odświeżył to zapytam czy któryś z szanownych kolegów wie może, który to kabelek w tej gumowej rurce odpowiada za wycieraczkę? Bo właśnie przestała działać normalnie za to działa tylko po otwarciu klapy, co ewidentnie wskazuje na rzeczony kabelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczepię się i odkopię temat! U mnie sprawa wygląda inaczej! Wycieraczka działa normalnie tylko jak dam spryskiwacz tylnej szyby ,to wycieraczka pracuje normalnie ale psika mi na przednią szybę,tylna pozostaje sucha!! Czy ktoś coś w tym temacie może podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 2.02.2014 o 19:04, krajes napisał:

Panowie, jeśli macie problem z wycieraczka tylną to proponuję sprawdzić przewody w gumowej osłonie (połączenie klapy z kabiną)Były już posty. Miałem praktycznie takie same objawy i problemy z tylna wycieraczką. Kombinowałem, szukałem psikałem aż sprawdziłem wspomniane przewody. Jeden miał pęknięta osłonkę i trzymał się na jednym druciku. Wspomniany przewód był od zasilania/sterowani silniczka. Rozciąłem wstawiłem lutując kawałek przewodu i problem jak ręką odjął.

a pamiętasz może które kable w tej gumowej osłonie odpowiadają za wycieraczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!