Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej jakie świece 2.0 Tce


andrzejm36

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, dwazero napisał(a):

generalnie,żeby było ciut powyżej tego stanu miedzy min a max to weszło mi 5l i 850ml i to jeszcze nie jest na bagnecie stan MAX tylko trochę poniżej

Dowiedz się czy inni z tym silnikiem też tak mają ,bo może twój bagnet nie pokazuj najlepiej.

U mnie jak wlewam 4,5 litra to jest na około 0,7 i jestem zadowolony.

W innych samochodach np. fordach kiedy wlewało się cały litraż to zawsze było ponad stan. Ale to chyba z tego względu, że samochody nie były już nowe i było pewnie trochę syfu w misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdy nie spuścisz 100 % starego oleju. 

Zawsze "deczko" zostanie , chyba, że masz dobrą "odsysarkę"    :) 

Lub zdejmujesz michę i wszystko dokładnie myjesz i czyścisz.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baszar napisał(a):

Dowiedz się czy inni z tym silnikiem też tak mają ,bo może twój bagnet nie pokazuj najlepiej.

U mnie jak wlewam 4,5 litra to jest na około 0,7 i jestem zadowolony.

W innych samochodach np. fordach kiedy wlewało się cały litraż to zawsze było ponad stan. Ale to chyba z tego względu, że samochody nie były już nowe i było pewnie trochę syfu w misce.

Ja przy wymianie wlewam całą piątke i mam olej idealnie w połowie. Ważne też żeby na bagnecie patrzeć na nacięcia a nie plastiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Prezes napisał(a):

Przecież nigdy nie spuścisz 100 % starego oleju. 

Zawsze "deczko" zostanie , chyba, że masz dobrą "odsysarkę"    :) 

W obecnym Renault 1.4 TCe ten problem nie występował a też nowy nie był.

41 minut temu, Indzynier napisał(a):

Ważne też żeby na bagnecie patrzeć na nacięcia a nie plastiki

Jeżeli chodzi o nacięcia to do nich nie należy nalewać.

U mnie na nalepce jest ,że przed nacięciem jest poziom max.

Czyli tu gdzie zaczyna się skos nacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miarka jest ok.. niby instrukcja podaje,że z filtrem oleju łącznie wchodzi 5.4l a ja wlewając 5.5l to miałem poziom powiedzmy między min a max żeby dolać trochę wyżej ale nie do samego max to ogólnie musiałem wlać 5l 850ml

Panowie odpowie mi ktoś? jak to jest,że instrukcja podaje,ze do silnika f4r wchodzi 5.4l wraz z filtrem oleju.Wlewając 5.5l to stan jest powiedzmy między min a max a ze kzfr lubi olej to jak wspomniałem dolałem nie na max ale tak ciut poniżej max i weszło 5l 850ml auto stoi na płaskiej nawierzchni.Chyba,że te 5.4l ksiązkowe to do poziomu pomiędzy min a max?

 

@up wychodzi na to,że mam chyba miarkę oleju zamiennik.. i może dla tego pokazuje zawyżony staN

Edytowane przez dwazero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!