Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej jakie świece 2.0 Tce


andrzejm36

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem MaxiEcu i zeskanowałem silnik :(.Trochę błędów jest ...raczej nie groźnych ..wypadanie zapłonów itd.

Chciałbym zacząć od tego ze auto ma 57 tys. nakręcone u Niemca .. a więc na zimę chce wymienić świece i olej.

Jaki jest fabrycznie ..jaki polecacie ..to samo dotyczy świec zapłonowych / symbole / dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5w40 elf evolution sxr. Taki idzie fabrycznie. Ja taki leje od poczatku, tylko ze wymieniam go co 15 tysiecy(w instrukcji każą co 30). Wszystko jest ok, nie zauwazylem ubytku.

Edytowane przez szparag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info....początkowo myślałem nad Elfem Excellium Fulltech 0W30 ale chyba jest to przerost formy nad treścią ..nie wiem czy zapowiada się tak sroga zima :(.Inna sprawa że do naszych aut wchodzi ponoć 5,4 litra a bańki są 4 litrowe.Więc należy dokupić jeszcze dwie 1 litrowe na dolewkę.Co do świec..wykręciłem i była NGK PFR6G-9.Jednak zamówiłem BERU UXT 10.Zobaczymy czy moja decyzja była słuszna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, chciałem skonsultować z wami jaki olej wrzucić do mojej megi.

Silnik to 2.0 16v TCe 180KM, przebieg 120tys.

Dzwoniłem do ASO i zalecali ELFA 5W40 syntetyk.

Zgadzacie się z ich zdaniem czy lepiej wrzucić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

A jaki olej polecacie do 2,0T 163KM z Megane II? Wiem, że producent zaleca Elfa SXR 5W40 ale myślałem o Shell Helix Ultra 5W40 zważywszy, że czasem na zimnym po uruchomieniu zastuka popychacz zaworu (wystarczy dodać gazu i milknie) i niestety po mocnym zagrzaniu czasami słychać go też bardzo delikatnie (tylko na jałowych obrotach). Samochód kupiony 1,5 tygodnia temu. Olej ma 11 tyś od wymiany i chciałbym to zrobić w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jdmis napisał:

A jaki olej polecacie do 2,0T 163 KM z Megane II?

Polecam olej Valvoline Synpower 5W40 ;

    -  bardzo dobra relacja jakość/cena,

    -  oraz markowy filtr oleju; mann, knecht, purflux,

18 minut temu, jdmis napisał:

 - czasem na zimnym po uruchomieniu zastuka popychacz zaworu (wystarczy dodać gazu i milknie)

 - i niestety po mocnym zagrzaniu czasami słychać go też bardzo delikatnie (tylko na jałowych obrotach).

 - Samochód kupiony 1,5 tygodnia temu. 

 Ponieważ auto używane, to proponuje ;

   - następną wymianę oleju po 6000 km,

   - kolejne co ok; 10.000 km,

   - wymiana rozrządu oraz koła pasowego wału korbowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymieniony 35 tyś temu. Wcześniej właściciel wymieniał olej co 10 tysięcy. Samochód od krajowego użytkownika, zrobił nim 45 tys km. Samochód bardzo zadbany. Raczej nie oszczędzał na częściach, bo był pracownikiem Gordona (hurtownia motoryzacyjna) i samochód służył mu też w pracy. Czy proponujesz dolać jakiś dodatek do oleju albo zrobić przynajmniej płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jdmis napisał:

Wcześniej właściciel wymieniał olej co 10 tysięcy.

Samochód od krajowego użytkownika, zrobił nim 45 tys km.

Samochód bardzo zadbany

Nie jestem zwolennikiem płukanki;

  -  obecne oleje z wyższej półki mają dobre własności myjące,

  -  wymienić olej, obserwować jakość oleju,

  -  obserwować zachowanie popychaczy zaworowych,

  -  wymienić olej po 6000 km,

Przy ok;120.000 km producent zaleca wymianę koła pasowego elastycznego wału korbowego,

Nic nie napisałeś o przebiegu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę przebieg to 181 tys km. Potwierdzony po części w ASO Renault. Koło muszę obejrzeć lub zapytać o to sprzedającego. Pasek wielorowkowy na oko w stanie bdb. Zrzucę na dniach nadkole i zobaczę jak koło wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!