Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej jakie świece 2.0 Tce


andrzejm36

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Panowie podłącze się pod temat mam takie pilne pytanie bo tak w historii serwisowej renault przedostatnia wymiana oleju była na shell helix ultra professional af 5w30 a ostatnia juz nie ma wpisanego jaki olej tylko normę.Ja zalałem po zakupie shell helix ultra 5w40 i tu pytanie ten 5w30 profesional lepszy? bo nie wiem czy można z 5w40 wrócić do 5w30?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto z najlepszym silnikiem produkcji reno;

  - silnik ma hydro-zawory,

  - ma też turo-sprężarkę - smarowaną olejem,

  - działanie kzfr w dużej mierze zależy;

        - od jakości oleju i jego ciśnienia,

        - chcesz dłużej pojeździć - to stosuj oleje markowe, czyli ; 

              -  Ravenol, Neste, Amsoil, Millers, Valvoline o lepkości ; 5W40; 5W50; 0W40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też panowie mechanicy którzy remontują mi silnik chcą wlać olej Mobil 5w 30 tylko jeszcze nie wiem dlaczego? Przekonują że będzie lepszy od lepkości 5w 40 do mojego samochodu.

Na stronie Mobil olej wyszukiwarka również dobrała mi olej do mojego samochodu: Mobil Super 3000 Formula RN 5w 30 chociaż mają też 5w 40 z normą RN0700/RN0710.

Z tego co wyczytałem norma RN17 która jest przypisana do oleju „Mobil Super 3000 Formuła RN 5w 30” zastępuje stare normy „RN0700/RN0710”.

 

Być może ten 5w 30 jest lepszy jakościowo od 5w 40 ?

 

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zlałem dzisiaj olej i tak pierwsza sprawa to dalej mocno śmierdziało płukanką..  i ogólnie widać w oleju jak się go przeleje do słoiczka i przelewa na boki delikatnie,że coś się mieni w oleju jak brokat zdjęcie przykładowe z neta ale tak to wygląda mniej więcej może ciut mniej w sensie trzeba się przyjrzeć dobrze bo tu na zdjęciu z neta to bardziej to widać.Mechanik od renault mi mówił,że panewki to można wykluczyć bo jeszcze nie miał ani nie słyszał o przypadku opiłków z panewek w f4r silniku.Kurcze dziwnie bo tak dalej mocno śmierdziało płukanką jakby ona tam np ten olej rozrzedziła

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

drugie pytanie takie bo-> przed pierwszą wymianą oleju nie mogłem odkręcić filtra.Dostęp jest kijowy a po drugie ktoś tak doj że tyle dobrze,że mialem przód rozebrany do innej roboty i mogłem dobrze się zaprzeć ze szczypcami stalowymi neo i ledwo ledwo poszło... ducha wyzionąłem prawie.Filtr był zmasakrowany.Po zamontowaniu nowego filtra  przesmarowałem olejem świeżym i dokręciłem ręką do oporu bez żadnych kluczy.Filtr oryginalny renault i teraz przy próbuje odkręcenia (druga zmiana oleju od zakupu i drugi filtr) go po rozgrzaniu silnika dalej nie można łatwo odkręcić było.. ledwo ale się udało.Czemu filtr tak się ''zassie' ?? ktoś coś pisał,że niby zaleca zmianę z renault na inny bo też tak miał i nie mógł odkręcić dopiero śrubokręt pomógł

post-2252-0-29750300-1448043454_thumb.jpg

 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.7  :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwagier24a napisał(a):

Jaki by nie był ten mobil na pewno nie będzie lepszy od Elfa.

Taki mają tam na warsztacie więc niech zalewają a to tylko na pierwsze 1500 km i wymiana oleju po dotarciu silnika.

Zastanawiam się jeszcze czy wziąść  Mobil Super 3000 Formula RN 5w 30 o normie RN17, czy olej o lepkości 5w 40 z normą RN0700/RN0710.

Może ten z nową normą RN17 jest rzeczywiście lepszy?

 

Co myślicie?

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy  lepszy: każdy z nich spełnia inne wymagania jakościowe, nie mniej RN17 ma godnie zastępować wcześniejsze wymagania. Na pewno jest niskopopiołowy. Powinien być również trwalszy na rozrzedzanie przedostającym się paliwem podczas eksploatacji niedogrzanym silnikiem. Z pewnością będzie miał niższa lepkość zwłaszcza w niskich temperaturach i powinien zapewniać ochronne w temperaturze pracy. Przy silniku turbo to bardzo ważne bo w turbinie jest bardzo gorąco,  za gorąco.

Polecam coś z oferty Ravenola, sam jeżdżę na RNV RN17,  ale ja nie mam wyjścia bo mam filtr cząstek.

Silniki te okrzyknięto jako najlepsze z renówkowych i są niestety źle traktowane: palowane na zimnym, częsta jazda na niedogrzanym. Żeliwny blok również się zużywa i stąd opiłki w oleju.

Dla ochrony zastosuj ceramizer.

Płukanka nie jest wstanie znacząco obniżyć lepkość oleju aby przytrzeć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szwagier24a napisał(a):

Żeliwny blok również się zużywa i stąd opiłki w oleju.

Z tego co mi wiadomo to u mnie jest blok silnika aluminiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie bo tak wlałem nowy olej.Instrukcja niby podaje,że wchodzi 5.5l ale wlewając 5.5l to poziom na bagnecie był powiedzmy równo między min a max ale z tego co wiem do kzfr lubi jak olej jest pod max? generalnie,żeby było ciut powyżej tego stanu miedzy min a max to weszło mi 5l i 850ml i to jeszcze nie jest na bagnecie stan MAX tylko trochę poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Baszar napisał(a):

Z tego co mi wiadomo to u mnie jest blok silnika aluminiowy.

A tuleje żeliwne.

19 minut temu, dwazero napisał(a):

ale z tego co wiem do kzfr lubi jak olej jest pod max

Dobrze znać zachciewajki urządzenia mecanicznego😁. Pompa zasysa oliwę z dna miski olejowej i nie ma pojęcia ile tego oleju jest nad nią. Dla świętego spokoju bym dolał pod max, tak jak to lubi kzfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!