Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik cofania w skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

@aniewawielkie dzięki, ale nie wiem gdzie dalej szukać . To co sprawdziłem to:

1. Czujnik wstecznego sprawny 

2. Bezpiecznik wstecznego w skrzynce pod maską kołu aku sprawny. 

3. Wycieczka tylna i wszystkie światła działają 

4. Żarówki sprawne 

5. Ściągnąłem plastik na słupku koło kierowcy nic oprócz elementów pasa bezpieczeństwa nie widziałem

6. Rozłączyłem i połączyłem kostkę pod fotelem kierowcy nic tam szczególnego nie widać. 

7. Czujników parkowania nie posiadam. 

 

No i teraz nie wiem co dalej.... 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy masz 12 V w brązowej 12-pinowej (CN) wtyczce modułu z bezpiecznikami (1337). Jeżeli tam jest to dalej sprawdź obecność 12 V na pinie 45 szarego złącza umieszczonego przy przednim słupku kierowcy (R374 na rysunku), nie na bocznym do którego zaglądałeś, dalej sprawdź czy masz 12 V we wtyczce w bagażniku (R244 na rysunku). 

Możesz też zacząć od sprawdzenia czy masz 12 V w styku wewnątrz oprawki żarówki, jeżeli tam nie ma napięcia to zrób tak jak wcześniej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do R374 to trzeba zdjąć ten plastik zaznaczony strzałką na czerwono? Wcześniej jakoś chyba trzeba zdemontować te wajchę od maski. 

IMG_20200718_161403185~2.jpg

 

1337 to masz na myśli te pin jak zaznaczony na poniższym zdjęciu (mam zmierzyć w kostce czy we wtyczce?) 

post-59867-0-84215900-1384426284~2.jpg

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączkę do otwierania klapy przesuwasz z odpowiednią siłą w prawo i zejdzie, plastik jest na zatrzaskach. Ale zanim zaczniesz rozbierać cokolwiek sprawdź czy masz 12 V w żarówce lampy cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze bez względu na wszystko powinienem mieć napięcie w gnieździe żarówki.? I co jeśli mam a o jeśli nie mam (jutro będę miał miernik) 

Chyba jakby było 12V to by świeciły czy nie? 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oprawce lewej żarówki brak napięcia (jak przykładam próbniki miernika do styków to pojawia mi sie - 0.00)

 

Zakładam że kostka R374 to ta szara załączona na zdjęciu zdj01

zdj01.jpg

 

Zmierzyłem napięcie we wtyczce pin 45 licząc od ostatniego pinu nr 52 , jak zaznaczyłem ma zdjęciu i brak napięcia wskazuje -0.00.

Pytanie tylko czy poprawnie to zmierzyłem , tzn włożyłem obydwa próbniki z miernika w ten pin 45.

Czyli wychodziłoby na to że teraz muszę szukać problemu w 1337...

 

zdj02.JPG

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoną końcówkę próbnika włóż do tego pinu 45 a czarną końcówką próbnika dotykaj do masy samochodu. Powinno pokazać około 12 V przy włączonym wstecznym i załączonym zapłonie. Jak brak 12 V to należy szukać przy 1337.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aniewa napisał:

a czarną końcówką próbnika dotykaj do masy samochodu.

sorki za lamerskie pytania, ale kompletna dętka ze mnie jeśli chodzi o elektrykę, czy jako masę mogę dotknąć do blachy auta, jeśli nie to jak i gdzie szukać masy....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!