Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik cofania w skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Lampę jedną sprawdzałem, żarówki i styki są ok. Modułu UPC jeszcze nie sprawdzałem, muszę go najpierw zlokalizować Tak samo tą wtyczkę pod siedzeniem. Swoją drogą co ma wtyczka pod fotelem kierowcy do wstecznego i przeciwmgłowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdziłem jak to jest w III (zapomniałem, że w niej jest inaczej, niż w II) to tutaj kostkę od przeciwmgielnego masz w nadkolu błotnika tylnego (okolice zderzaka, kostka R319 - nie chodzi o kostkę w lampie). Światło cofania to kostka w słupku lewym przy kierowcy. Zależy też jaki masz rodzaj nadwozia. Ponieważ są to różne kostki i wiązki to może jednak być UCH (sorry poprzednio literówka i napisałem UPC). Najlepiej z działu pliki ściągnij schematy elektryczne do megane III i tam na rysunkach ładnie jest pokazane gdzie co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam nie sprawdzałem Twoich zaleceń, wydaje mi się że ogólnie w aucie styki nie są tak zaśniedziałe żeby nie przewodziły, ale to do sprawdzenia w późniejszym czasie. 

Dalej szukając przyczyny wpadłem na post na forum z tematem obluzowanego przekaźnika 602 w skrzynce przekaźników 597 i postanowiłem to sprawdzić. Okazało się że go tam w ogóle nie ma! i pytanie czy w mojej wersji (1.4 TCe z manualem) ten przekaźnik powinien tam być, czy nie? Jeżeli tak, to gdzie można taki dorwać żeby uzupełnić braki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalVTS napisał:

No to się biorę za sprawdzanie wtyczek i UCH

Jeżeli chodzi o światła tylne przeciwmgielne to ten moduł je zasila, natomiast światła cofania zasila tylko moduł UPC pod maską silnika. UCH w kabinie nie zasila świateł cofania. 

Na schematach do MIII kostka R 319 w okolicach tylnego zderzaka zasila światła przeciwmgielne natomiast kostka R374 w słupku kierowcy zasila światła cofania. 

Wydaje mi się, że kostka R 374 zasila obydwa światła, tak jest w SC III. Warto więc zdjąć osłonę na słupku kierowcy i sprawdzić piny 45 i 29 w szarej kostce. Przynajmniej sprawdzić czy dochodzi do niej napięcie na pin 45 po włączeniu świateł cofania. Pin 29 może być pusty wówczas pozostaje do sprawdzenia tylko kostka R 319 zasilająca zderzak tylny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu sam skapitulowałem w sprawie szukania przyczyny awarii świateł cofania i przeciwmgłowych i samochód wylądował w serwisie przy okazji na wymianę oleju. Na całe szczęście udało się naprawić usterkę bez wymiany czegokolwiek. Koniec końców okazało się, że moja Megana była uderzona z tyłu oraz że miała wcześniej hak (o czym sprzedający nie raczył wspomnieć...) i po kolizji hak był wymontowany w barbarzyński sposób przy okazji uszkadzając instalację elektryczną. ka usunięta i światła świecą pięknie, tu podziękowania dla Maril Katowice za szybką (choć nie tanią) naprawę :-)

@aniewa Schemat który załączyłeś, tyczy się Megany ale w wersji HB, Coupe i Scenica 3, które przeciwmgłowe mają montowane w zderzaku, Megane Grand Tour ma światła przeciwmgłowe zespolone z postojowymi na klapie bagażnika i tutaj to chyba wygląda trochę inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MichalVTS napisał:

Megane Grand Tour ma światła przeciwmgłowe zespolone z postojowymi na klapie bagażnika i tutaj to chyba wygląda trochę inaczej.

Dlatego ważne jest żeby mieć wypełniony dokładnie swój profil lub dokładnie opisywać auto przy opisie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam.Mam problem ,pojawia się w mojej megan 3 informacja-błąd hamulca wstecznego.Elektryk powiedział mi że trzeba wymienić czujnik hamulca wstecznego bo czujnik nie czyta zmiany biegów.Po wymianie czujnika dalej wyskakuje błąd.Więc powiedział mi,że pewnie trzeba wymienić jakąś blaszkę w skrzyni biegów która styka się z tym czujnikiem.W tym celu trzeba rozebrać skrzynie biegów aby wymienić tą blaszkę.A koszt to ok 2000-2500zł.Mam więc pytanie czy rozebranie skrzyni jest konieczne,a może to nie jest ta przyczyna.Szkoda mi wydać tyle kasy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!