Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

PANNE INJECTION, który przewód?


ambarass

Rekomendowane odpowiedzi

Ja musiałem odpowietrzać 3 razy pierwszy raz musiałem ciągnąc ustami a potem dwa razy tylko odpiąć końcówkę od pompy podnosisz delikatnie powinno być słychać takie delikatne syczenie po czym zakładasz końcówkę idziesz przegonić trochę autko i z powrotem powtarzasz operacje. U mnie było po problemie.

 

Lecz u Ciebie to chyba problemy z ON ja zawsze tankuje na stacjach Auchan oni mają paliwo od BP a BP jak dobrze pamiętam paliwo bierze od LOTOSU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe nie zaprzeczam tak jak pisałem wyżej od momentu kiedy mam autko tam tankuje i nigdy nie miałem problemów z ON czy z jego jakością czy z wytrącaniem się parafiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie umnie paliwo nie leżakuje ile bym nie wlał to zawsze krzyczy, że mało a na stacji sądząc po kolejkach to też raczej nie możliwe i cysternie widzianej praktycznie zawsze jak tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolejkach to też raczej nie możliwe i cysternie widzianej praktycznie zawsze jak tankuje.

I tutaj jest problem. Stacja powinna być zamknięta podczas tankowania i jakieś 2 godziny po tej operacji. Aby się paliwo "uleżało" w zbiornikach. A tak można zatankować "syf" z dna zbiornika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zgodnie z aktualnymi przepisami stare zbiorniki muszą być wymienione na nowe dwupłaszczowe

BTW - odchodzimy od tematu

 

ambarass poczytaj tutaj:

http://autokult.pl/2012/01/24/jezdzisz-dieslem-zobacz-jak-przygotowac-sie-do-mroznej-zimy-poranik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciki, ale gdy odpowietrzałeś i 'przeganiałeś' auto to miałeś jakieś objawy, typu coś z moich? i powtarzałeś dalej czynność.

mrarek- dzięki , filtr wymieniony, świece ok, paliwko zalane + depresator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miarę odpowietrzania objawy u mnie malały z kolejnym odpowietrzeniem komp nie wywalał już błędu o usterce układu tylko silnik szarpał w przedziale tak jak pisałem wyżej kolejne odpowietrzenie i problemy ustały.

 

Ile masz paliwa w zbiorniku zalej minimum jedną czwartą zbiornika bo wiem z doświadczenia, że gdy wskazówka zbliża się do rezerwy to podczas jazdy po górka jakiś nierównościach pompa potrafi pociągnąć powietrze z paliwem, dobrze by było jak w baku by było z pół zbiornika i więcej i wtedy odpowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapala się rezerwa to jest ok. 5 litrów paliwa w zbiorniku. wiadomo - smok nie jest na samym dnie, więc nie ma co oszczędzać na tankowaniu.

dodatkowo w zimie skrapla się para wodna w zbiorniku (we wnętrzu auta też). gdy w dzień cieplej, a w nocy mróz (i tak w kółko), to skropliny po rozmrożeniu spływają do ON i rozrzedzają go. dlatego lepiej mieć dużo więcej paliwa niż mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś w ogóle nie ma paliwa w wężykach, próbowałem gruszką pompować, ustami i nic...a wyświetla 4 kreski paliwa... nie mam sił.

Edytowane przez ambarass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!