Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

PANNE INJECTION, który przewód?


ambarass

Rekomendowane odpowiedzi

bo skąd się biorą pęcherze na powrocie

I pewnie będzie nobel dla tego kto to odkryje :)

Pierwsze podejrzenie pada na nieszczelne mocowania na filtrze lub pompie ale wystarczy cienki przewód z powrotów z samych wtryskiwaczy odłączyć od układu i pęcherze giną. Czyli wężyki są szczelne i ta przyczyna odpada. A skąd powietrze w tym cienkim przewodzie od wtrysków? Wygląda na to, że to wina samych wtryskiwaczy tym bardziej, że ta usterka najczęściej dotyczy tych co tam coś grzebali.

Z kolei trudno sobie wyobrazić by wtryskiwacz w jakiś sposób "produkował" powietrze, sam jest mocno skręcony, panuje w nim duże ciśnienia i powinien raczej puszczać paliwo bokami niż zasysać powietrze.

 

hmm to zaworek w lecie się nie otwiera? nie sądziłem, że ta blaszka działa jako bimetal

W naszych filtrach to właśnie ten bimetal steruje temperaturą paliwa, w innych filtrach ogrzewanych np. elektrycznie to komputer decyduje o załączeniu grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych filtrach to właśnie ten bimetal steruje temperaturą paliwa
no to będę musiał rozpruć podczas wymiany teraźniejszy filtr i przyjrzeć się szczegółowo tej blaszce. poprzednie oględziny nie wskazywały na nic takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... coś nie kumam: pompa wtryskowa nie zaciąga paliwa z baku, a o braku paliwa w przewodach pisałeś:

Paliwa nie ma w żadnym przewodzie, czyli na gruszce, na głównym przewodzie gdzie idzie paliwo z baku.

za paliwo w przewodzie głównym odpowiada elektryczna pompa paliwa - umieszczona jest przy baku

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za paliwo w przewodzie głównym odpowiada elektryczna pompa paliwa - umieszczona jest przy baku

w 1,5 dci nie ma pompy elektrycznej umieszczonej przy baku. Do odpowietrzania układu jest tylko gruszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbym sobie dwie ręce uciąć, że kiedyś w Klinice wyjmowaliśmy z baku Scenika II 1,5 dCi (własności userki Zagusia) pompę elektryczną o taką identyczną:

http://allegro.pl/renault-scenic-megane-ii-1-5-dci-pompa-paliwa-i3734335721.html

http://allegro.pl/renault-scenic-ii-1-5-dci-pompa-paliwa-gwar-i3737438871.html

bo ciekło jej na uszczelce...

 

ale skoro mówisz, że nie ma, to może za bardzo pijany byłem i nie pamiętam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrarek ma rację, jest pompa w baku. Znaczy troszkę temu to pisałem, zaciągłem paliwo a i tak nic z tego, auto zmulone, cięzko chodziło. Wymieniłem zaworek na pompie, nie pomogło. Dałem pompę do sprawdzenia i nie opłacało się jej regenerować ponieważ szły już z niej opiłki.(Ola boga...na wtryski nie poszło-na szczęście) Kupiłem używkę i auto pyka, czuć większą kulturę pracy niż wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ręką to bym uważał bo nie odrośnie :) osobiście dwa razy wyjmowałem smok ze zbiornika paliwa w 1,5 dci zarówno 82 jak i 101 KM i nie zastałem tam pompy. W niektórych 1,9 dci były stosowane pompy elektryczne ale wówczas nie montowano gruszki. Ogólnie zasada jest taka, że jak jest gruszka to nie ma pompy elektrycznej. Gdyby była to po włączeniu byś ją słyszał pod tylnym siodłem.

A, że sprzedawcy piszą to piszą... i nic więcej.

Na schematach elektrycznych dotyczących silnika 1,5 dci nie występuje elektryczna pompa paliwa.

Może się mylę ale osobiście w 1,5 dci nie spotkałem takiej pompy.

 

dodano

no i okazuje się, że w 106 konnej wersji już jest :)

jednak nieprawda, tu też nie ma, kolega ambaras narobił mi trochę ambarasu w głowie :)

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep-oleje.pl/pl/p/LIQUI-MOLY-DIESEL-SPULUNG-500-ml/426 mechanik polecił to, kupiłem i zalałem do pełna.

Aniewa...chcesz nie wierz. MAM 1.5 DCI 106 KM mam taką pompę, ona występuję chyba w każdym, w tych starszych nie wiem.

Edytowane przez ambarass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zasada jest taka, że jak jest gruszka to nie ma pompy elektrycznej.
no nie do końca tak jest, jak piszesz...

sprawdzę to uruchamiając zasilanie, bez uruchomienia silnika - jeśli jest pompa, to w moim filterku będzie widać strużkę ON. BTW - gruszkę też mam, a i w tamtym sprzęcie (z pompą elektryczną) gruszka była :)

 

mechanik polecił to, kupiłem i zalałem do pełna.
to jednorazowe zastosowanie. stałe stosowanie oleju 2T eliminuje powstawanie opiłków. poczytaj w necie o tym, bo problem dotyczy nie tylko silników dCi Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kapujesz...

to olej 2T do smarowania elementów (pompa, wtryski), a nie do czyszczenia/przeciwzamarzania. dolewanie tylko w zimie nie ma sensu.

najtańszy jest MIXOL, ale są oleje z nieco lepszymi właściwościami..

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nie kumać, ale staram się zrozumieć. Dobra, masz swoje zdanie. Na punkcie tego preparatu masz bzika :) Będę dolewał, jak sobie pan życzy :) Ale jak coś będzie nie tak to wtedy przyznam, że jesteś głupcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!