Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana moduł UPC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Forumowiczów,

 

Posiadam Megane II 1.4 16 V. Przy mocnej ulewie padło mi UPC/UCH - okazało się, że miałem rozszczelnioną pokrywę. Po wymianie wariowały mi obroty. Niestety byłem w trasie i nie mogłem niczego sprawdzić. Po Przyjeździe i zdemontowaniu okazało się, że na UPC mam mazakiem napisane 1.5 dci :P Także podejrzewam, że te obroty zawieszają się na 2k RPM właśnie od tego. Na poprzednim UPc nie było tego problemu. Przy okazji zadam Wam pytanie, gdyż w sieci - i nawet na tym forum bywają sprzeczne informacje. Z wielu postów wynika, że wymieniając UPC (skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami przy akumulatorze) nie ma konieczności podłączania CLIPa i programowania kart etc. Czy ktoś może to potwierdzić? Pozdrawiam! @Aston76, dzięki za poprawki i przepraszam ;]

Edytowane przez karuzuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomaga.

 

Mój mechanik próbował wrzucać do Mego (UCH/UPC jak domniemam wysterowuje przepustnice) dwie różne wersje sterownika przepustnicy i nic. Byłem również w ASO w innej sprawie i wspomniałem im o tym problemie. Powiedzieli, że wepną komputer i rozwiążą problem od ręki. Skroili nieco ponad 100 zł i efekt nadal ten sam. Właśnie zamówiłem UCH z dokładnie takiego samego silnika. Na dniach się przekonam. Zakupiłem też interfejs typu ELM, ale nie spodziewam się żadnych błędów. Przepustnica czyszczona. Żadnego lewego powietrza. Także jestem prawie pewien, że UCH/UPC z diesla nie nadaje się w benzynie i skutkiem tego są szalejące obroty biegu jałowego. Na koniec biorę pod uwagę, że przejezdne warsztat, który włożył UCH z diesla kombinował coś przy przepustnicy o ile jej w ogóle nie podmienił. Czekam na przesyłkę z drugim uch.

@Aston76 - dzięki za pouczenie

Edytowane przez karuzuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem również w ASO w innej sprawie i wspomniałem im o tym problemie. Powiedzieli, że wepną komputer i rozwiążą problem od ręki. Skroili nieco ponad 100 zł i efekt nadal ten sam

A dlaczego zapłaciłeś za coś czego nie wykonali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Karilo, Cóż Ci mogę powiedzieć, po to są barany, żeby je strzyc :(

W Każdym razie UPC dotarło do mnie niedługo po ostatnim poście, zamieniłem, NIE POTRZEBNE było żadne programowanie, a wymiana usunęła wszelkie problemy z obrotami jaki i z gaśnięciem silnika!

Edytowane przez karuzuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do wcześniejszych wypowiedzi. Mam scenic 1.6 Benzyna. Pół roku temu spaliła mi się czarna wtyczka i gniazdo w upc. Kupiłem moduł z tymi samymi numerami i był od Diesla wszystko działa ładnie nie trzeba było też nic programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

więc jest szansa, że mój też zadziała. Jedzie do mnie identyczny moduł jeżeli chodzi o numery ale nie wiem czy on jest z diesla czy czy tak jak mój z 1.6 16v. Dwa razy udało mi się mojego odratować ale teraz zdechło całkowicie, rozrusznik nawet nie kręci w chwili obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został połączony z już istniejącym.

Psuje mi się moduł UPC. Widać, że jest zalany + jest odłamany jeden "dzyndzelek" w module. Są problemy z odpalaniem i czasem wyskakują dziwne błędy. Raz pali, raz nie. Mechanik stwierdził, że to moduł. Chcę kupić używany i sam wymienić. Da radę to zrobić? Bo z tego co widziałem sam moduł nie jest jakoś podłączony do czegoś innego z dołu , a jedynie wpięte są w niego kable? Kable mam okej więc można wymienić sam moduł jak rozumiem. Trzeba coś potem robić? Czytałem o konfiguracji CLIPem ale tego sam nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja clipem nie jest potrzebna. Odkręcasz nasadową 13 zasilanie główne, wypinasz wtyki i wymieniasz. Poziom wyposażenia modułu UPC musi być taki jaki miałeś lub wyższy. Chodzi o indeks N1, N2, N3 oznaczony na module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Tylko sprawdziłem sobie moduł i nie ma na nim kompletnie żadnych numerów... Mam 1.5dCi z 2004 roku, 101KM, z klimą. Da się jakoś ustalić jakie ma być oznaczenie tego modułu?

Edytowane przez deha21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie N1, bo to jest do wersji wyposażenia bez klimy. Niestety nie wiem czy się różni N2 od N3, gdzie kiedyś na forum widziałem, że chodzi o metodę starowania wentylatorów (tak coś mi się przypomina), ale pewny nie jestem. Przy wyciąganiu modułu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto akumulator wyciągnąć, łatwiej się to robi wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Utwierdźcie mnie w przekonaniu. Czy trzeba potem zresetować(?) komputer? Dwóch mechaników uznało że trzeba po wymianie modułu ustawić coś w komputerze.

Pytanie 2, jak sprawdzić tą "dużą prędkość zespołu wentylatora"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!